Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Ma Oboseste?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
carrad
pai, pe mine ma obosesc oamenii care vorbesc prea mult....am io o colega....foarte draguta, de altfel, dar....io plec...ea mai zice ceva...mai fac 3 pasi...tre sa ma-ntorc sa-i raspund...si tot asa.

ar trebui sa ma obosesc si io pe mine insami....neah...io vorbesc mult, nu prea mult spoton.gif
nefertiti-old
Pe mine ma obosesc

- oamenii care vorbesc mult... si inutil devil.gif
- asteptarile de orice fel
- frigul mad.gif
- monotonia


... ma mai gandesc. ohyeah.gif
cameron
Da.. si pe mine ma obosesc persoanele care vorbesc continuu fara sa spuna nimic care sa-mi capteze atentia.. si care nici macar nu observa ca plictisesc..
Ce ma mai oboseste?? Sa ma gandesc...
Ma oboseste lipsa de timp, ma oboseste rutina, lucrurile casnice pe care le faci in fiecare zi, in fiecare zi, in fiecare zi..
Ma obosesc zilele la fel..
Ma obosesc propriile-mi asteptari..
Ma oboseste sa am rabdare... da.. Rabdarea si asteptarea ma obosesc cel mai mult..chiar daca sunt obligatorii cateodata..
carrad
si ce ma oboseste prostia devil.gif
Vornicum
Eu obosesc cand alerg mult.
sunny26
Ma obosesc cei care se trezesc vorbind si mult si doar tampenii, ma oboseste sa tot astept (chiar si atunci cand stiu ca e doar spre binele meu), ma obosesc zilele in care nu se intampla nimik interesant, ma oboseste trecerea mult prea rapida a timpului, oamneii care cred ca stiu tot si ca doar ei au dreptate.... iar acum ploaia si frigul ma obosesc si nu le vreau in viata mea!!! mad.gif
Dark Angel
Discutiile inutile.
Explicatiile interminabile.
Tacerea.
Monotonia.
Uratul.
Rutina.
simonsays
QUOTE (carrad @ 19 Sep 2005, 01:52 PM)
si ce ma oboseste prostia devil.gif

suPscriu spoton.gif
alfa
Timpul
carrad
taciturnii....e foarte obositor si frustrant sa incerci sa legi o conversatie cu astfel de oameni
Fitzcarraldo
Lipsa de punctualitate / neseriozitatea. Prefer sa ajung mai devreme undeva decat sa-l fac pe celalalt sa astepte. N-am ce sa discut cu persoanele care nu sunt punctuale.
fargakos
Acum, ploaia... sad.gif
Serenity
Conversatiile de complezenta.
N.V.
Pe mine ma epuizeaza mijloacele de transport in comun hiperaglomerate , imbacsite cu tot felul de mirosuri care variaza de la prea multe sticle de parfum aplicate pe aceeasi persoana la prea multe zile de la ultimul contact cu apa si sapunul. Probabil au efectul asta asupra mea pentrru ca evit sa respir si nu se oxigeneaza farama de creier pe care o mai am tongue.gif
mgi_r
Ma obosesc oamenii ranchunosi, gratuit-ironici, rai prin prostie.
Asa-mi vine cateodata sa .... las diplomatia la o parte. evil.gif
Mistinguett
QUOTE (simonsays @ 19 Sep 2005, 10:05 AM)
QUOTE (carrad @ 19 Sep 2005, 01:52 PM)
si ce ma oboseste prostia devil.gif

suPscriu spoton.gif

De acord, mai ales prostia care se da desteapta. rofl.gif
Vorbaria multa si fara sens si unilateral independenta ma oboseste foarte mult.
Si ma mai oboseste excesul de energie al unora. Sunt oameni care sunt vampiri ai energiei.
Mrs. Rogers
Ce bine de voi ca va obosesc prostii si vorbaretii. Pe mine ma oboseste munca . Si musafirii care stau mult . devil.gif smile.gif
exergy33
Oamenii care gindesc intr-un mod negativist si cei care promit marea cu sarea ..fara sa se tina de cuvint...!
Vorbele lor imi provoaca o stare de semisomnolenta. devil.gif

exergy33
Mistinguett
Oh, cum am uitat negativistii! Imi vine sa fug cand dau de cate o persoana de-asta de se tot plange si ii tot dai idei de rezolvare dar ea gaseste motive de ce n-ar functiona. biggrin.gif Imi vine sa zic "gata, m-ai convins, du-te si arunca-te de la etaj"
alfa
Ma oboseste numai si numai ceea ce ma oboseste si nimic altceva.
Vornicum
QUOTE (alfa @ 22 Sep 2005, 02:52 PM)
Ma oboseste numai si numai ceea ce ma oboseste si nimic altceva.

Concis si klar. N-am inteles nimic. laugh.gif
alfa
Alte totusi posibile oboseli obositoare:
1.munca statului degeaba Romania
2.vorba mai lunga decat scurta
3. si ce obosit sunt.
Serenity
Inca o chestie care ma oboseste: magazinele mari (gen metro) si, eventual, aglomerate hh.gif
Eris
Sunt obosita cand ma trezesc dintr-un somn lung. Ironic, nu?
Ma obosesc cei care nu observa ca monologheaza (convisi fiind ca fac un dialog, doar pentru faptul ca ii aprobi).
One_Last_Dance
Am momente in care totul ma oboseste...
Obosita, cu gura putin intredeschisa (de lene s-o inchid), privesc miracolul lumii, mirata la culme, aproape uitand sa respir.
Sunt prea obosita sa visez la frumusetea surasului tau...
Fitzcarraldo
Un forumist de aici.
Olaf
Agitatia altora.
Termenele limita.
jude
Zilele astea m-au obosit agitatia mea, talentul meu de a amplifica lucrurile si....matematica 23.gif
edittha
Ma obosesc musafirii nepoftiti si vorbareti(desi eu sunt o persoana vorbareata), discutiile lungi si banale,dar daca vreau sa uit de toate si sa nu mai fiu obosita plec la o scurta plimbare.
mutulica
sa vin la lucru
Mara
Culmea, nu ma oboseste nimic anume, dar sunt categoric obosita. Cred ca se impun niste vitamine.
surzi
lumea din autobuz, lumea din Carrefour, lumea din metrou, lumea de la Universitate, lumea inexpresiva si bulucita de pe strada, lume lume, soro lume la concert, la anticariat, la biblioteca, la cafenea........ramai fara loc, fara carte, fara cafea, fara timp, fara rabdare .......
nefertiti-old
frigul, noroiul, insomnia, distanta, monotonia de la job, prostia...
Elena Z
noptile pe net cry.gif
Cla
Asteptatul pān' ce sa capat pensia biggrin.gif
Dark Angel
Jobul asta...si atmosfera de cacao de aici: vorba juristei...trei nivele are cladirea si parca la fiecare nivel lucreaza angajatii altei firme...

Examenele de la faculta'...copilul zburdalnic...sotul, care vrea seara sa vorbesc cu el...

vreau sa dorm.
nefertiti-old
vestile proaste
bucurestiul
ca tre' sa fiu mereu 'tare' si sa-mi reprim slabiciunile
distanta
colectionara
Senzatia ca nu pot fi ok fara sa imi impart viata cu cineva. Mai rau, cu cineva grozav.
Elena Z
prea multe gandurii
Titus Herbert
as fi vrut si eu sa zic despre mine ca nu ma oboseste nimic...
Indiferenta ma oboseste psihic, grrrr
Balama
....cei cu credinta in D-ZEU...toata ziua aud pe strada....DOMNE AJUTA..SI sa ma ajute dumnezeu.....si tot felul apelative...care-mi zgarie...ciocanelu`..nicovala...si scarisoara....
mdA!
IDIOTII
nefertiti-old
vremea asta schimbatoare
One_Last_Dance
Acum - Florin Chilian - ma pune pe ganduri... m-as asculta pe mine cantand, dar mai bine renunt, habar n-am sa scot un sunet laugh.gif... asa ca, m-am decis, ascult Blackmore`s Night - Castle and dreams
mirona

ma obosesesc: prostia, lucrurile inutile, discutiile fara rost, monotonia, prea multe ganduri, ploaia....
Data'q
Nesiguranta...Extrem de tare ma oboseste nesiguranta...Si zgomotul...Orice sunet ce poate fi catalogat zgomot ma scoate din minti...
One_Last_Dance
Ma oboseste... ma zapaceste "Primavara" asta sau anotimpul asta pe care nu mai stiu cum sa il numesc, cand ma trezesc dimineata __ Fara Tine __
mdA!
in continuare: IDIOTII
Serenity
Hmm... cred ca viata mea din momentul asta. Si cum spunea alexa: IDIOTII (care sper sa se simta rolleyes.gif ).
mdA!
Sere, stop dreaming. nu se simt niciodata.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.