Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Patiserie Vs. Covrigarie
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
Eclectic
Eu unul prefer produsele de patiserie (fizicu'mi derutant imi sta marturie). biggrin.gif
carrad
beri o aflat cum se fac poll-urile...sau poate era vorba de pool-uri? tongue.gif rofl.gif

am votat si eu ca tine drool.gif
Eclectic
Pai la asta a fost usor, ca erau doar doua alternative. biggrin.gif
Vexx
Protestez, in sondaj trebuia sa se regaseasca si oPtiunea: produse de berarie, merg foarte bine cu celelalte si cred ca au o valoare nutritionala mai mare! ohyeah.gif

Pana una alta votez covirigarie...nu-mi plac dulcegariile!

PeSe: Coane, nice poll! laugh.gif
carrad
hai, ma, vexxule, ca se eGZista si produse de patiserie sarate....

cat despre berarie, e clar....ne place tutuLor! biggrin.gif
Eclectic
QUOTE
Protestez, in sondaj trebuia sa se regaseasca si oPtiunea: produse de berarie, merg foarte bine cu celelalte si cred ca au o valoare nutritionala mai mare!


Imi asum vina in fata comitetului si imi iau angajamentul ca pe viitor sa nu repet asa o greseala. roflmao.gif
Michelle
De fapt poll-ul trebuia sa sune asa:la produsele specifice de berarie ce asortati?
1.produse de patiserie sarate
2.patiserie dulce
3.covrigarii
4.snacks-uri la punga

si asa poll-ul devine mai complex si usor stufos ! tongue.gif
Eclectic
Io ma gandeam la bietul student sau membru al clasei muncitoare care, dimineata, in drum spre unde vrea sa ajunga, oscileaza intre cele doua... Dar, daca voi sunteti alcoolisti... harhar.gif
simonsays
aaa....hiimmmm.... produse de patiserie de genul: placinta cu carne si bere, merdenea cu carne si bere, pizza picanta cu bere; uneori merg si covrigii cu carne, dar tre' sa isi faca veacul intr-un colt, pana se inverzesc... si misuna carnita pre dansii...; dar atunci trebuie diluati cu votke rofl.gif
Dark Angel
Am votat PP...mi-e-mi plac dulcegariile.
carrad
barrie, altruist, ca de obicei, se gandea numai la altii tongue.gif
Eclectic
Nu stiu ce vrei sa spui. whistling.gif
simonsays
QUOTE (flower @ 20 Sep 2005, 06:54 PM)
Am votat PP...mi-e-mi plac dulcegariile.

rofl.gif rofl.gif rofl.gif uaiiiiiiii !!! rofl.gif rofl.gif rofl.gif

carrad, nu mama, el se gandea la stomacu propriu si personal .. roflmao.gif
carrad
simonule, mama, daca se gandea la stomacul lui, ar fi facut un poll: bere vs. vin tongue.gif
Eclectic
Cum ar fi asta:

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?act=ST&t=4912& ?
carrad
my point exactly tongue.gif
Serenity
Aici la mine, la sat, nu se afla nici covrigarii, nici patiserii.. Aici, mama face cei mai buni langosi, bunica cele mai bune placinti cu branza si bunicu' cea mai buna bere biggrin.gif
simonsays
Sere, nu deschizi o pensiune turistica in satul ala ? rofl.gif

Beri, oPsedatii stiu dece, dar vor sa uite... roflmao.gif
Eclectic
QUOTE
Sere, nu deschizi o pensiune turistica in satul ala ?


Clar, iar noi sa avem gratuitate. Gion pentru ca ti-a dat ideea, eu... pentru branza de cioban sau pentru ca, daca nu, iau renu' si fug cu el. roflmao.gif

QUOTE
Beri, oPsedatii stiu dece, dar vor sa uite...


whistling.gif
Mistinguett
Ziceti si voi daca e normal ca-mi dati mie de lucru sa sterg off-topice. devil.gif
Beri, altadata dezvolta si tu idei de-astea la Poiana - sau acolo ai concurenta la dashteptaciune? laugh.gif

Si ca sa repunem discutia pe rol, ziceti ce prajituri/confectii va plac de la patiserie. Desi mi-e tare dor de un covrig cald, parca ar merge si o merdenea.
Sere, daca-mi dai si mie o reteta de langosi iti sunt recunoscatoare vesnic. Si vreau si reteta de covrigi si gogosi ca alea din comert. wub.gif
Aramis
De la covrigarie, imi plac covrigii calzi, un pic mai tare prajiti si, deci, crocanti.
De la patiserie... hm... pai aici deprinde foarte mult de starea mea de spirit in momentul in care cumpar ceva, asa ca nu ma pot pronunta asupra unui anumit produs. Imi plac la nebunie produsele de tip patiserie pe care le face mama, acasa: pate-uri cu branza si ciuperci smile.gif
simonsays
QUOTE (Mistinguett @ 21 Sep 2005, 07:51 AM)
Ziceti si voi daca e normal ca-mi dati mie de lucru sa sterg off-topice. devil.gif

sincer, nu este normal... nu este normal sa le stergi ! obosesti, si nu e recomandat laugh.gif vorba cuiva, ezista discrimiari pe han .. ar trebui sa ne tii partea.. wub.gif

rofl.gif rofl.gif
Dark Angel
@ simon
QUOTE
QUOTE (flower @ 20 Sep 2005, 06:54 PM)
Am votat PP...mi-e-mi plac dulcegariile. 


  uaiiiiiiii !!!   


Nu fac parte din grupul oPsedatilor...PP= produse de patiserie devil.gif
Michelle
on-topic...mie-mi plac muuulte prajituri...cataif,cremsnit,savarina,brownies,muffins,apfelstrudel...ce sa fac sunt pofticioasa drool.gif ...dar nu le maninc pe toate odata ca am un senzor care suna cind e full...
Oiski-Poiski
Spre deosebire de Michelle le-as manca pe toate deodata sorry.gif
savarine, amandine, cremsnit,dobos torta, etc.etc
simonsays
QUOTE (flower @ 21 Sep 2005, 01:08 PM)
Nu fac parte din grupul oPsedatilor...PP= produse de patiserie devil.gif

pp ... pai... pacat...
roflmao.gif

Michelle, nici nu tre sa fie toate odata... e destul sa mananci un platou din fiecare rofl.gif

Oiski, poponeata ta cate kilograme are ? rofl.gif
Oiski-Poiski
Simioane , raspunsul ti-l las la mine in jurnal ca aci nu pot pune poze
Eclectic
QUOTE (Mistinguett @ 21 Sep 2005, 06:51 AM)
Ziceti si voi daca e normal ca-mi dati mie de lucru sa sterg off-topice. devil.gif
Beri, altadata dezvolta si tu idei de-astea la Poiana - sau acolo ai concurenta la dashteptaciune? laugh.gif

Iertaciune, sefa ! pls.gif

Da' sa stii ca nu e nevoie sa ma jiCnesti. N-am concurenta nicaieri. devil.gif

roflmao.gif

Tocmai ce am bagat la jgheab o merdenea clasa intai. drool.gif
Mara
Io sunt incapabila sa aleg intre alea doua, pen'ca imi plac toate, dulci, sarate, cu sirop, cu sare... drool.gif Ah, ce bine ar merge acum o prajitura insiropata si cu frisca sau niste pateute cu branza sau macar un covrig cu mac si susan cald... cred ca e 1 si ar fi timpul sa mananc o salata! rofl.gif
Eclectic
Vad ca iti place sa-ti faci rau singura. roflmao.gif Baga si tu macar un pateu cu branza. tongue.gif
Michelle
Mara...salata e de patiserie sau de covrigarie?
blink.gif nu poti sa fi si tu on topic o data?! jamie.gif
Mara
Eu? Ontopic? rofl.gif tongue.gif
simonsays
ea, sarmanuta, e doar vesnic flamanda... rofl.gif
Mara
Domle, te rog, sa nu uitam ca beau apa cand mi-e foame, asa ca nu-s chiar vesnic flamanda! laugh.gif
Eclectic
Da' bei multa apa, nu ? devil.gif
simonsays
am zis "flamanda", nu "insetata"; nici "ne-preocupata" .. ca ma gandesc .. la atata apa cata bei, faci des drumuri la buda... spoton.gif
Michelle
da...si asa ii pacaleste ea pe sefi ca lucreaza!
simonsays
pai de lucrat lucreaza... anumiti muschi ! rofl.gif

Misti, te rog, nu sterge bunatate de posturi .. doar muta threadu la "zine ceai in cap..", sarumana mwah1.gif
Eclectic
Adica in poiana, nu ? biggrin.gif

Ca doar nu vad de ce l-am lipi de "zi-ne..."

Asa e, discutiile e prea tari. devil.gif
Michelle
ceai?? ohmy.gif ...m-am saturat de ceai...de 2 zile beau numai ceai! cold.gif
simonsays
treci pe vodca spoton.gif

barrie... pe oriunde, numa la sectoru "aberatii (ne)controlate" sa fie rofl.gif
Eclectic
Sau ceai cu rom. biggrin.gif
Michelle
asaaa...sa dezvoltam deci...ce prajituri/pateuri/merdenele merg cu o vodca?
tongue.gif
Eclectic
Vodca merge cu un sandvis de vin cu bere, adica o sticla de vin intre doua de bere. drunk.gif
simonsays
QUOTE (Michelle @ 21 Sep 2005, 03:58 PM)
asaaa...sa dezvoltam deci...ce prajituri/pateuri/merdenele merg cu o vodca?
tongue.gif

in functie de gusturi, toate rofl.gif
Mara
QUOTE (simonsays @ 21 Sep 2005, 02:39 PM)
la atata apa cata bei, faci des drumuri la buda...

cam da

QUOTE
si asa ii pacaleste ea pe sefi ca lucreaza


oh da

ohyeah.gif

Ca sa fiu ontopic (tongue.gif Michelle), vodka merge cu suc de portocale, celebra surubelnita.
Michelle
mda,m-am prins acuma...daca mai ziceti si cu cine se bea asta...ma linistesc de tot!
simonsays
ia uite ce le are Mara cu sculele... rofl.gif
Eclectic
Michelle, cu paharul, desigur. laugh.gif
Mistinguett
QUOTE (Barrie @ 21 Sep 2005, 06:35 AM)
Tocmai ce am bagat la jgheab o merdenea clasa intai. drool.gif

Vezi ce rau esti? hh.gif

rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.