Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Problema Lui Serenity (2)
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Eclectic
Cum am facut o greseala cand am lansat topicul, il mai lansez o data, sa poata lumea vota. biggrin.gif
Mistinguett
O greseala ai facut aici, data trecuta ai facut 2 greseli. Si nu pot vota ca nu-s de-acord cu pisica moarta. Asa ca declar in scris: nr. 1 combinat cu 4. Adica gaseste-i un neamt care sa o duca cu el pe calul sau alb blah-blah...
mgi_r
Barrie, Serenity stie si a fost de acord sa lansezi topicul?! hh.gif
carrad
eu am votat ideea prezervativelor....sere, stiu eu niste firme care personalizeaza tot felul de chestii laugh.gif

barrie, draga, sunt impresionata pana la lacrimi! sa te sacrifici tu, asa, pentru binele lui sere! rolleyes.gif
Eclectic
Da, acum am vazut si eu greseala. Bine ca sunt io dashtept. roflmao.gif
Ma las de lansat sondajul asta. rofl.gif

@carrrad: harhar.gif
simonsays
unsure.gif ba, nu's dece, dar as fi votat 8, si cu ochii inchisi... rofl.gif rofl.gif

ps. da' esti natang ca un matz de foca, ba.. un pool nu esti in stare sa faci !! roflmao.gif
Eclectic
Ba, la pool ma pricep... Intreaba-l pe mutulica. Poate cu pollurile stau eu mai greu. rofl.gif
Mrs. Rogers
Eu n-am idee ce are Barrie cu Serenity si din sondaj am ajuns la mai multe variante de concluzii.

1. Serenity e N.F. si ar vrea "ceva "de la Barrie
2. Serenity e prietena lui Barrie si il enerveaza
3. Barrie isi imagineaza ca arata bine si ca fetele mor dupa el
4. Barrie se plictiseste si a sarit calul

Ma ajutati si pe mine sa ma dumiresc ce se inatmpla? rolleyes.gif
Vexx
Pai daca nu stii ce se intampla de ce ai mai postat (aiurea, dealtfel)? Puteai sa te documentezi inainte. wink.gif

Am votat 8 cu toata convingerea! laugh.gif
Eclectic
Toxic, intrasi ca musca stii tu unde. Sa stii ca, spre uimirea ta, unii oameni chiar pot avea prieteni cu care sa glumeasca etc. Cat despre N.F.... sa inteleg ca e o problema care te apasa si ti-ar placea sa o aiba cu totii ? Pacat. Spune ce si cum, punem mana de la mana, luam pe datorie si te-om ajuta cumva. Poate asa scapam de postarile tale pline de frustrari. mwah1.gif

Edit: sa revenim, totusi, asupra problemei grave cu care se confrunta Sere. biggrin.gif Ieri seara imi zicea ca i-a mai venit o idee, dar am uitat care era. roflmao.gif
Mrs. Rogers
QUOTE (Vexx @ 18 Sep 2005, 10:28 AM)
Pai daca nu stii ce se intampla de ce ai mai postat (aiurea, dealtfel)? Puteai sa te documentezi inainte.  wink.gif

Am votat 8 cu toata convingerea!  laugh.gif

E cel putin la fel de aiurea sa-mi raspunzi aiurea . Si daca incep sa ma documentez , pun pariu ca am sa descopar ca esti un aiurit devil.gif biggrin.gif
carrad
concentrati-va pe problema lui sere tongue.gif
carrad
fii atenta, sere!
daca vine cu vreun tip, isterizeaza-te, fa scandal, pufneste tot timpul cat sta ala acolo etc.....

in schimb, vino tu in fiecare zi cu alt coleg biggrin.gif

daca spune ceva cat e tipul acolo, fa-o needucata tongue.gif

iar daca te-ntreaba de ce vii tu zilnic cu altu', anunt-o ca: sere's rules, tu ai voie!....eventual pentru ca esti mai frumoasa, mai desteapta si ai mai mult succes la barbati rofl.gif
Marcus
Se intampla ceva ciudat aici sau mi se pare doar mie? UNDE E SERENITY? Nu e frumos sa barfiti ntz ntz...
jude
Dupa ce am analizat problema cu multa seriozitate:glasses: , am ajuns la concluzia ca Barrie e alegerea perfecta (daca este cu adevarat de temut, cum se spune tongue.gif ). Si daca nici asa nu se da plecata...pai inseamna ca nu ramane decat o inscenare ca-n filme, cu duba de la psihiatrie in rolul principal. whistling.gif
Eclectic
QUOTE (Marcus @ 18 Sep 2005, 09:20 PM)
Se intampla ceva ciudat aici sau mi se pare doar mie? UNDE E SERENITY? Nu e frumos sa barfiti ntz ntz...

Serenity e in Timisoara si invata de zor pentru restanta de luni. Ma rog, ar trebui sa invete, ca ieri seara citea romane. roflmao.gif
Si nu e nici o barfa, jtie de topicul asta. N-ar fi rau ca lumea sa-si dea cu parerea doar despre lucruri cunoscute. jamie.gif
Antont
Io propun sa se afiseze o poza a colegei lui Sere ca sa pot medita la modu' serios asupra problemei si sa-mi dau seama de solutia corecta spoton.gif .
Multumex!
Eclectic
Incearca sa-ti imaginezi fata cea balcaza si lalaie a Irinucai din Amintirile lui Creanga. roflmao.gif
Antont
In acest caz revin cu rugamintea sa nu mai postati poza spoton.gif .
Multumex!
rofl.gif
Sere, muta-te in alta parte....Daca vrei te cazez la mine si faci naveta oradea-timisoara evil.gif roflmao.gif ....
Eclectic
A fost ghostul nostru, cel cu inima mare, mereu gata sa dea o mana de ajutor unei fete aflate in necaz. roflmao.gif
Antont
Si etalon de moralitate, ai uitat sa adaugi evil.gif rofl.gif ...
Eclectic
Pai ma gandeam ca that goes without saying, adica merge fara sa spuna. roflmao.gif
Mara
8, ca e cea mai cumplita varianta si Barrie, asta o spun in sensul bun al cuvantului. O avea sens bun?! unsure.gif rofl.gif
Eclectic
Mara, sa stii ca eu am incredere in tine. Gaseste un sens bun ! rofl.gif
simonsays
daaa.. barrie si sensu bun... mai Mara, asta totimpu' e pe sens interzis rofl.gif
Serenity
rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Mai fratilor, mi-a zis Beri de topic da' nu-mi imaginam c-o sa rad in halul asta citind ce s-a scris aici rofl.gif

Sa va zic mai intai ce idei am mei elaborat (ma rog, nu-s ele prea elaborate, ca cica invatam in timp ce imi scremeam.. mintea):

9. Sa o mint ca se intampla ceva interesant jos, in fata blocului, sa le inchid pe balcon dupa care sa le zidesc acolo. Sa fac rost de un butoi de formol de la studentii de la medicina.
10. Sa iau cateva mii de melodii populare si muzica bisericeasca de la "prietenii mei" pe care sa le pun cat e ziua de lunga sa urle in casa. Atunci cand vrea sa doarma, sau sa stea de vorba.. noi vom fi mereu ocupate cu invatatul dansurilor populare sau cazute in genunchi, ridicand slava noastra cerului.
11. Sa ii propunem cateva jocuri amuzante: "cine sare mai departe de pe geam" si "ghici care e cartoful injectat cu cianura" biggrin.gif
12. Sa schimbam pur si simplu iala.
13. Sa imi chem toti prietenii de gen masculin sa se plimbe dezbracati prin casa. Ea, in mod normal, va fi incantata si va pofti la dulce. Eu, in mod normal, voi fi pregatita undeva in peisaj cu camera de filmat. Dupa care, in mod normal, proprietarii vor primi o caseta si cateva zeci de poze de la o persoana bine intentionata, si un telefon de la doua chiriase disperate si dezgustate de ceea ce se petrece in casa lor.

Ar mai fi da' nu mai tin minte ca mi somn.. tongue.gif Poze am, da' imi sunteti simpatici, chiar nu vreau sa va provoc vreo suferinta sau neplacere rofl.gif Ghostule, sper sa nu fie la misto propunerea ca peste fro 2 luni parca te vad trezindu-te cu mine la usa casei, cu bocceluta in brate si privirea de caine batut laugh.gif
carrad
sere, draga:
9 si 11 nu merg - caz de puscarie
10 - caz de casa de nebuni...da' oricum esti in domeniu, iti gasesti de lucru in felul asta ohyeah.gif
12 - asta e o varianta demna de luat in considerare rolleyes.gif
13 - asta e periculoasa...numa' daca rezisti la imaginea/imaginile aia/alea


in rest...cred ca-ti ramane barrie, iar daca nu tine nici asta, io zic sa te gandesti serios la propunerea ghostului....btw, ai sageata aia albastra...aaa, sau poti s-o trimiti pe ea la oradea ohyeah.gif
simonsays
da' la varianta cu "epidemia" te-ai gandit ? ai putea sa te prefaci bolnavioara de scarlatina.. sau gripa aviara, ca tot e la moda spoton.gif
carrad
mai, dar varianta cu pusul bagajelor ei in usa spoton.gif
Serenity
QUOTE (carrad)
in rest...cred ca-ti ramane barrie, iar daca nu tine nici asta, io zic sa te gandesti serios la propunerea ghostului....btw, ai sageata aia albastra...aaa, sau poti s-o trimiti pe ea la oradea ohyeah.gif


iti dai seama ca mi-as face din Ghostu dujman pe viata! rofl.gif N-as putea sa-i fac asa ceva omului care mi-a deschis usa casei sale rofl.gif Baiat finut, sensibil, bland.. L-ar manca asta de viu! laugh.gif Mai degraba sa accept eu propunerea. Nici nu tre' sa-mi dea de mancare.. Ma pot hrani cu bere si alimente asemanatoare.

Aia cu epidemia e buna. Tre' sa ma interesez de vreo molima permanenta, ceva, sa nu ma trezesc cu fiara la usa dupa doua saptamani hh.gif

O alta ideea ar fi sa adun un pisoi (2,3) puricus de pe-afara si sa-l tin in casa. la caldurica, eventual la ea in pat cand nu e acasa, favorizand in felul asta inmultirea incontrolabila a purecilor.

As mai putea face rost de cateva borcane cu gandaci, pe care sa-i eliberez la ea. Noi sa ne punem la pragul usii un burete imbibat intr-o substanta care indeparteaza gandacii biggrin.gif
carrad
sau poti sa-i arati ce s-a scris pe aici si, poate, poate....se sinucide wub.gif

da' daca ii creste orgoliul?

cred ca tot mai bine este o varianta cu barbati spoton.gif
simonsays
eu cred ca visezi sa fii in locul ei, de tot insisti ... spoton.gif
carrad
normal, draga...ce pacat ca nu e pe mana mea biggrin.gif
simonsays
pe "mana" ?? la ce te gandesti ?? oPsceno ! rofl.gif
carrad
sigur nu ma gandesc la ce te-ai gandit tu, batranel oPsedat tongue.gif
simonsays
eu .. nu ma mai gandesc... las altora povara asta... rofl.gif
Serenity
QUOTE
da' daca ii creste orgoliul?


Pai, teoretic, nivelul orgoliului ei nu mai poate creste din simplul fapt ca a atins deja cota maxima laugh.gif Totusi, recordurile cad zilnic tongue.gif

carrad, as pute-o da pe mana ta.. wub.gif
carrad
sau pot sa ti-l trimit pe fiu-meu....si s-o lasi singura cu el.....ii scoate el peri albi, iar de nu....slabeste! si am inteles ca nu prea mai are de unde!!! devil.gif dupa care o ducem cu salvarea la judetean....unde lucrez eu spoton.gif
simonsays
QUOTE (carrad @ 20 Sep 2005, 07:35 PM)
dupa care o ducem cu salvarea la judetean....unde lucrez eu spoton.gif

da' muuult rau ii mai doriti .. unsure.gif
carrad
eu nu-i doresc rau, draga...dar fac exercitii pentru eventualitatea in care va trebui sa scap de cineva devil.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.