Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Echipe Naţionale De Fotbal
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
milimetru
Īn afară de naţionala Romāniei s-ar putea să ne placă şi de alte echipe naţionale, să le urmărim evoluţiile cu interes şi să le ţinem pumnii. Care ar fi acele echipe? Mă gīndesc la echipe naţionale la modul general dar şi la o anumită echipă naţională, care a evoluat la un moment dat, īntr-o anumită perioadă de timp...

La mine gusturile "stau" cam aşa:

1. Olanda (da, Olanda!), echipă cu care ţin de foarte mult timp, īncă de pe vremea cīnd juca Cruyff. Īmi place de ea şi acum: sīnt oameni f serioşi, tratează fotbalul cu pasiune iar "izvorul" lor de talente este impresionant.
2. Argentina lui Maradona şi Caniggia. Am fost īnnebunit după meciurile īn care evolua Maradona. Păcat de cum a evoluat īn afara gazonului... Şi acum mi-e simpatică Argentina, dar mai puţin. Īmi place la fotbalul argentinian combinaţia tehnicitate-vigoare fizică, combinaţie care, spun eu, de multe ori le dă cīştig de cauză īn faţa mult mai titraţilor lor vecini, brazilienii...
3. Germania lui Beckenbauer (am fost un fan al individului, şi acum am un respect deosebit pt el).

Voi?
carrad
croatia, brazilia, franta, olanda...ordinea e absolut aleatorie.
nefertiti-old
Cum la mondiale noi nu avem ce cauta, m-am gandit deja pe cine voi sustine.
1. Olanda
2. Argentina
3. Germania

ohyeah.gif
Marcus
Mie mi-au placut Italia si Germania anilor 80-90', vremea cand jucau Rossi, Schilaci, Donadoni, mai tarziu Del Piero la Italia, si Klinsmann, Sammer sau Moller la Germania. rolleyes.gif
Dar daca s-ar face un top al jucatorilor care m-au incantat cel mai mult din vremea asta, in frunte ar fi englezul Gascoigne... atata vitalitate, atata pofta de joc, atata pasiune... smile.gif

In prezent, imi place Brazilia si mi-a placut Cehia cand juca Nedved. wink.gif
Eclectic
Eu sustin Turcia.

Bu maca kazanacagiz, baska yolu yok !!!!!!!!!
milimetru
Ce faci Barrie, īnjuri pe forum? biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.