Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Nunta Si Kestiile Aferente
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
In acest weekend trebuie sa fac prezenta la o nunta ( m-au obligat ) si nu stiu cat sa dau darul miresei ca nu am mai fost de mult la o nunta. Cat trebuie sa dau ? 1 k, 2?
Noah... si ar mai fi o problema. Eu cand ma vad in grup si aud si muzica BEAU si nu putin ci cat incape. Si acolo vin multi cunoscuti. Nu as vrea sa ma ghiceasca de beţīvan ce-s. Aici chiar nu stiu ce o sa ma fac.
As vrea sa stau numai pana se da darul si apoi sa o sterg tiptileste. E bine ce vreau sa fac?
carrad
uh, m-am speriat! am crezut ca te-nsori si vrei consultanta! tongue.gif

io zic sa dansezi, ca nu-i frumos sa stai cu sticla-n mana si sa bei in timp ce dansezi....asa rezolvi problema imbatarii, plus ca te mentii in forma thumb_yello.gif
Vornicum
Merci carrad ( cred harhar.gif ) wink.gif
Mai oameni buni, care sunteti, care nu , o sa apareti voi ca aveti vreme azi... cat trebuie sa dau la nunta? Eu m-am gandit la un milion vechi
sunny26
Eu cred ca un milion este cam putin. Depinde insa si de relatia pe care o ai cu mirii, daca iti sunt simple cunostiinte sau f buni prieteni. Darul se diferentiaza de obicei si in functie de acest aspect. Iar daca mergi insotit un milion e chiar fff putin.

Si sa te furisezi dupa ce dai darul, nu e prea frumos. Asa ca mai bine urmezi sfatul lui Carrad si o dai pe dans...vezi si tu cat rezisti! Insa incearca sa stai macar inca o ora, doua dupa ce dai daru'!

Have fun si asteptam impresii! jamie.gif
carrad
uite, eu am dat anul trecut unor prieteni 100 de euro, iar in martie anul asta am dat 100 de dolari unui alt cuplu de prieteni....cam asa e in timisoara....in jur de 100 de euro....dar depinde de relatie si de buget.
Vornicum
Pai da, umbla lumea cu valuta.
" De la nasa mare si banosa 3 lingouri de aur si un porţolan cu airbags! Sa traiasca!"

Acum serios, asta cu relatia pe care o ai cu cei in cauza ( care se leaga de gat, nenorocitii! laugh.gif ) e corecta. Daca stai cu saptamanile prin baruri cu mirele, ii dai mult ca sa mai iti faca cinste si pe viitor. Daca nu, si e o obligatie obligatorie dai cat sa zici ca ai dat
Noah...bine, asa cred eu ca e bine . Nu-i musai neaparat sa fac asa. smile.gif Sa zic un secret : mi-e simpatic mirele pe cat nu imi place mireasa. Si-mi place mireasa spoton.gif
Antont
Sau anunta-i pe aia ca nu mergi la nunta si o sa-ti dea ei tie bani spoton.gif rofl.gif ...
axel
rofl.gif
Sau macar mirele o sa-i faca muulta cinste. Prin posta. Ii trimite colet cu bere biggrin.gif
carrad
io zic sa mergi, te-mbeti bine, dup-aia dansezi....iar la sfarsit le spui care e cadoul tau: nu le iei banii pentru spectacol, zici si tu ca e din partea casei rofl.gif
Vornicum
Nunta lu' peshte.
Eram singurul care a venit fara femeie , ca Mihaela face masteratul si nu a fost in weekend. M-am imbatat ( mare surpriza ) si m-am legat de una carele era vanata de alti doi pe acolo. Cam pe la 3 sh'un sfert ma sprijineam de ea in timp ce dansam si mainile imi umblau haotic pe tot corpul ei. Stiu ca am si folosit limba . Tin minte ca am inceput de langa ureche si am ajuns si pe la gura ( ei , buey obsedati ) . Culmea e ca domnisoara nu parea sa fie deranjata de betivanul ( adicatelea eu ) care era peste ea cu toate partile corpului.
Noah bine... a mai trecut si nunta asta.
axel
Daca n-ai facut scandal, inseamna ca a fost bine smile.gif
Catalin
Patriciene, nu ti-e frica de Mihaela care poate citeste forumul? hmm.gif
Vornicum
axel, activitatea mea pe forum reprezinta rolul pe care-l joc pentru ca sa-mi satisfac un moft. In viata reala sunt tipul care face cinste tuturor si ajuta pe cine are nevoie.
cataline, carele esti si mai si canti in timpul liber, mihaela nu sta pe HA wink.gif
Sunt sigur. Are alte preocupari in aceste momente. spoton.gif
axel
QUOTE (PatricianuS @ 12 Sep 2005, 11:45 AM)
axel, activitatea mea pe forum reprezinta rolul pe care-l joc pentru ca sa-mi satisfac un moft. In viata reala sunt tipul care face cinste tuturor si ajuta pe cine are nevoie.

Sa inteleg ca pe forum esti un troll?
Felina
roflmao.gif evil.gif
Vornicum
QUOTE (axel @ 12 Sep 2005, 11:28 AM)
Sa inteleg ca pe forum esti un troll?

Intelege ce vrei dar eu am zis ca in viata reala ajut persoanele ca tine in timp ce pe forum nu nonono.gif
axel
Eu nu discutam despre a face cinste sau nu. Nici despre a ajuta sau nu.
Vornicum
Bine, fiindca oricum esti offtopic si nu are rost sa vorbim despre asta.
Spune mai degraba daca ai fost matale la vreo nunta si ce palaria ta ai facut acolo. Daca nu, mai bine, poti sa nu postezi nimic pana ce nu ai ce.
spoton.gif
Mihai
Va reamintesc ca a incitarea la scandal tot trolling se numeste, iar penalizati pot fi toti forumistii implicati. wink.gif
Fitzcarraldo
Contavaloarea tacamului + cel putin inca pe atat. Asta asa, de bun simt. Daca nu, mai bine stai acasa.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.