Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Noua Ordine Mondiala
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului
Maria Luiza
In urma cu circa 250 de ani au aparut primele semne ale unui nou tip de dominatie mondiala: dominatia prin bani. In locul unei agresiuni deschise, cu trupe si armament, dominatia globala se realizeaza, in mod subtil si secret, din spatele usilor capitonate ale guvernelor si bancilor, in intalniri ferite de ochii presei. Deciziile sunt luate de o elita secreta, care doreste sa stapaneasca lumea prin finantarea si influentarea guvernelor. Planul de promovare a Noii Ordini Mondiale a ajuns acum aproape de final. Abia acum suntem capabili sa descifram o parte din acest plan diabolic.
TRUSTUL BANILOR. De la Imperiul Rothschild la Imperiul American. (Istoria secreta a Noii Ordini Mondiale) - Volumul I
[Vladimir Alexe]
MIA
QUOTE (Maria Luiza @ 5 Sep 2005, 08:42 AM)
In urma cu circa 250 de ani au aparut primele semne ale unui nou tip de dominatie mondiala: dominatia prin bani.

Vaaaaii ce mai noutate ! tongue.gif

Seful carui popor din vechime spunea oare : "nu ne-au infrint sabiile romanilor, ci aurul lor !" ? wink.gif
Maria Luiza
Pai noutatea ar fi ca ni se apropie funia de gard vazand cu ochii!
March
Da' ce, esti aproape de faliment ?! laugh.gif
carrad
banii sau echivalentul lor au fost dintotdeauna un mijloc de a conduce lumea...

iar lumea corporata, avand bani, isi poate permite sa influenteze guvernele cum vrea...asta e adevarul
Maria Luiza
QUOTE (carrad @ 7 Sep 2005, 09:23 AM)
banii sau echivalentul lor au fost dintotdeauna un mijloc de a conduce lumea...
iar lumea corporata, avand bani, isi poate permite sa influenteze guvernele cum vrea...asta e adevarul

Si noi sintem perfect de acord cu asta. Nici nu ne trece prin cap ca am putea trai bine si fara . Falimentul ne asteapta pe toti. Principiul dominoului!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.