Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cadouri
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Yvonne
Nu stiu ce-mi veni, sau poate pentru ca ieri mi-am luat niste cercei frumosi ma bantuie intrebarea daca si voi va faceti cadouri singuri, de ce, si ce ?
Kitty
Nu pot sa-mi fac cadouri singura! Singure chestii pe care mi le-am luat o data au fost niste narcise si asta pt ca erau ieftine, in general prefer ca banii pe care i-as da pe ceva ce mi-ar placea mie sa aduca un zambet cuiva drag, astfel zambesc si eu pt ca il/o vad pe el/ea ferict/a. Desi daca stau bine sa ma gandesc tot mie imi fac cadou...fericirea lui smile.gif
Yvonne
Sa nu credeti ca mereu fac asa ceva dar din cand in cand...
Felina
Sigur ca-mi fac cadouri! Daca asta inseamna sa-mi cumpar cele necesare, haine, cosmetice. De fapt cred ca te referi la acele lucruri care nu-ti sunt neaparat necesare. De exemplu imi cumpar cate o geanta care-mi pica cu tronc cateodata. Sau ceva de incaltat mai deosebit si nu neaparat necesar. Bijuterii inca nu mi-am cumparat singura si cred ca ar intra in categoria cadouri pentru mine biggrin.gif . Ultima data mi-am cumparat trei rochite mai sexi, de stat prin casa, pentru ca pur si simplu aveam bani si am dat cu ochii de ele intr-un magazin. Si cum imi doream de mult timp asa ceva, mi-am zis 'de ce nu?'.
Yvonne
Da,exact la asta ma refeream,adica la anumite lucruri marunte cam inutile dar care iti schimba uneori parerea despre tine si iti fac o bucurie.Stiu e trist sa-ti cumperi singura bijuterii dar erau prea frumosi si cum aveam si banii si dispozitia necesara.... hh.gif
Felina
QUOTE (dificila @ 16 Aug 2005, 01:45 PM)
Stiu e trist sa-ti cumperi singura bijuterii dar erau prea frumosi si cum aveam si banii si dispozitia necesara.... hh.gif

Cum sa fie trist?? laugh.gif
E chiar super! E ceva ce tine de libertate, in cazul de fata libertate financiara. De ce nu? E sanatos sa faci orice te poate face sa te simti (mai) bine, atata timp cat nu atentezi la libertatile altcuiva.
thumb_yello.gif
Yvonne
Mare dreptate ai, dar in ochii celorlalti pari asa...usor deplasata, adica cum ? nu are cine sa-ti ia o bijuterie...din fericire nu am "fineturi" din astea in cap si ma simt eu mai bine din moment ce nu ' oblig' pe nimeni la gesturi de acest fel.E mare lucru sa fii independenta financiar...
Felina
QUOTE (dificila @ 16 Aug 2005, 02:12 PM)
dar in ochii celorlalti pari asa...usor deplasata, adica cum ? nu are cine sa-ti ia o bijuterie...

In ochii celorlalti? laugh.gif Nu ma intereseaza! Cine are o problema cu libertatile mele, sa fie sanatos, probabil se plictiseste rau de tot biggrin.gif .
Yvonne
Subsriu. Nimeni nu-mi traieste viata, cineva spunea " ne astepta nimic de la ceilalti,asa nu vei fi dezamagit ca nu primesti nimic". Si cui ii pasa la urma urmei...
nefertiti-old
Ca sa nu mai vorbim de gusturile indoielnice ale unor barbati in materie de bijuuri. ohyeah.gif

Io mi-am luat recent o bratara, pentru ca mi-a placut, pur si simplu. Acum, ce, ar fi trebuit sa astept sa faca asta vreun mascul? Ete fleosc!
Vornicum
Barbatii care vor sa impresioneze o femeie ii cumpara flori.
Daca vor sa o piarda ( aratandu-i cat e de tantalau ) ii cumpara bijuterii.

Uite, draga ti-am luat cercei. Si azi te vad far'di ei
Mara
QUOTE (dificila @ 16 Aug 2005, 01:45 PM)
Stiu e trist sa-ti cumperi singura bijuterii

Alooo, pai daca ar fi trist ar da bijutierii faliment in baza barbatilor! devil.gif Al meu e dezastru ambulant la capitolul cadouri, norocul lui ca are multe alte calitati, asa ca normal ca-mi iau singura bijuterii, haine, flori (cand fac piata) etc. Si n-am crezut niciodata ca ar fi vreo problema, mai ales ca un flecustet poate sa-ti dea asa o stare de bine in anumite momente... Ca veni vorba, de mult nu mi-am mai luat un inel nou... laugh.gif
contraste
QUOTE
Ca sa nu mai vorbim de gusturile indoielnice ale unor barbati in materie de bijuuterii.

QUOTE
Stiu e trist sa-ti cumperi singura bijuterii .

Drept pentru care, eu pun manuta si mi le fac singurica, originale si muuulte ! Pentru fiecare rochie, bluza, etc.
Jazz
rofl.gif Hai, ma, Mara chiar asa e "dezastru ambulant"? rofl.gif


Io anul trecut am vrut parfum de ziua mea asa ca, fata draguta, sa il ajut... Am rupt din reviste toate paginile parfumate care mi-au placut si i-am dat bratu' cu foi. S-a dus barbatul meu cel drag la mall si a cumparat parfumul. I-a fost usor ca a stiut si ce sa cumpere si mi-a facut si mie o surpriza cu alegerea lui, nu? Anul asta i-am dat website-ul de unde sa imi cumpere un ceas...whistling.gif

Si-mi fac cadouri si singura, cum sa nu? Cam des in ultimul timp... biggrin.gif
Yvonne
Saptamana trecuta mi-am luat doua scaune din impletitura, sint foarte frumoase dar nu-si gasesc locul in casa.Stau asa ca-n gara,le tot mut de ici colo si ....parca mi-e mila de ele.Si pe astea tot la cadouri persomale le trec.
Mara
Jazz, sa-ti povestesc ce frumos mi-am luat singurica inelul de logodna?! Eh, dar nu-i nimic, nici n-o sa-i scot ochii cam toata viata pentru asta. evil.gif rofl.gif
Serenity
Mara rofl.gif ce ti-e si cu "modern times"-urile astrea.. tongue.gif

QUOTE
voi va faceti cadouri singuri, de ce, si ce ?


Dapoi cum? laugh.gif Si mi se pare firesc. Cand cere sufletelul ceva, nu am liniste pana nu il vad in mainile mele.. iar eu tin foarte mult la linistea mea ohyeah.gif Cam asa e si cu darurile pentru altii. Cand vad ceva ce stiu ca ar placea mult unei anumite persoane, nu stau cujet prea mult daca imi permit in momentul ala sau daca e cu vreo ocazie sau nu. Singura conditie e sa nu fie banal si sa aiba o semnificatie puternica. In rest, asa cum spunea si Kitty.. nimic nu se compara cu surpriza si bucuria din sufletul celui ce-l primeste. Cat de des se mai fac in ziua de astazi cadouri fara sa fie vreun eveniment sau ocazie speciala..

P.S: Chiar zilele trecute (alaltaieri, parca) mi-am luat o carte care m-a cam indoit la buzunar, ce-i drept, dar pe care mi-o doream de foarte mult timp.. rolleyes.gif
anuena22
Eu imi fac mie mici atentii tot timpul. Poate ca sunt egoista, dar nu ma pot abtine. Le cumpar si rudelor si prietenilor cadouri fara ocazie speciala. Cand vad ceva care imi place, nu ma pot abtine. sorry.gif
sunny26
Imi place foarte mult sa daruiesc, bucuria celui pe care il surprinzi cu un mic cadou e de nedescris in cuvinte. Dar si singura imi place sa ma surprind cu cate ceva. Nu foarte des, dar atat cat sa nu imi moara acest mic si nevinovat obicei. tongue.gif Mai ales cand sunt trista si fara chef de nimik, un cadou de la mine si pentru mine e fff binevenit.Si nu trebuie deloc sa fie vreun lucru de mare valoare, ba din contra. Important e sa umblu hai-hui prin magazine in cautarea acelor mici kestii re-aducatoare de buna dispozitie laugh.gif
Dark Angel
Eu imi fac cadouri cu mare placere...si apoi cumpar si chestii cu care sa le asortez. devil.gif blush.gif

Si sotul meu imi face cadouri frumoase...dar ce rost are sa se oboseasca el cand ma descurc de minune si singura?
ausländer
Si eu imi fac cadouri. Vara asta am cam exagerat un pic, dar imi revin eu din soc. tongue.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.