Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Seminte Vs Chips & Others
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Cla
M-ar interesa ce rontaiti voi seara, dupa cina, când de uiti la TV si zici "a trecut ziua, acum hai sa o facem pe 'piano'"
Eu pun mâna pe punga de seminte de dovleac (le cumpar de la turc, is cele mai bune la noi). Le folosesc ca dessert, ca-s bune si ca preventiv impotriva cancerului de prostata biggrin.gif
Stiu ca in RO is mai bune, da' n-am. dunno.gif
Pe lânga imi place un suc de rosii si nu mai am treaba. Daca se mai gaseste prin casa vreo vodca, se "indoaie" sucul, se amesteca treaba asta cu ceva sare de lamâie, sare de mare si piper negru.
Câteodata ma apuca dup-aia cheful de-o ciocolata. Pe aia n-o las pâna nu-i gata rofl.gif
Pâna si Aztecii si Maya au amestecat "chocolatl" cu rosii si chili...
Ca sa fiu sincer, chips nu imi plac pt ca-s prea sarati si ai mânca tone din aia si inca nu te saturi...
Cred ca asa-s si facuti, cere mai mult, doar sa cumperi. Nu te saturi, dar te saturi de dadat bani. Si mai cere si ceva de baut, Cola sau asa ceva... hh.gif

Voua ce va place seara când puneti picioarele sus? smile.gif
Felina
Io daca am seara pepene din ala mic, galia sau cantaloupe, sunt cea mai fericita laugh.gif . Il spal, tai pe jumate, ii scot cu lingurita samburii si mezul care tine samburii, infig o lingurita in fiecare jumatate si plec cu una la televizor. Daca omu n-a atacat inca jumatea lui, sigur o atac io dupa o pauza de 10 minute rolleyes.gif . Gata.
nefertiti-old
Io daca ma pun sa lucrez ceva seara, musai ma apuca pofta de rontait ceva. Imi place fisticul prajit wub.gif , da' merge si ceva ciocolata sau fursecuri cu.... cu.... cafeaaaa! laugh.gif
Mara
Imi plac si semintele (mai fara sare) si chipsurile si fisticul si alunele de padure si fructele de toate soiurile... si ce daca, pentru ca tot un iaurt la 7 mananc si gata! laugh.gif
genicon
De obicei (si mai ales in vacanta) inainte de culcare rontai o bere, doo, trei... depinde tongue.gif
Olaf
Cla, si semintele dau dependenta la fel ca si chipsii laugh.gif Cel putin la mine... unsure.gif
Eu mananc ce-mi pica in mana. In ultima vreme a fost mozzarella. Apoi sunca, pana se termina "portia". Apoi iaurt cu gem. Apoi Nutella, pana mi se face rau. Deh, daca n-am chips si seminte... cry.gif

Edit: daaaa, cu bere! Sunca, chipsii si semintele, cand este.
Cla
QUOTE (Felina @ 12 Aug 2005, 03:45 PM)
Io daca am seara pepene din ala mic, galia sau cantaloupe, sunt cea mai fericita laugh.gif . Il spal, tai pe jumate, ii scot cu lingurita samburii si mezul care tine samburii, infig o lingurita in fiecare jumatate si plec cu una la televizor. Daca omu n-a atacat inca jumatea lui, sigur o atac io dupa o pauza de 10 minute rolleyes.gif . Gata.

clapping.gif Da-i inainte suc de ananas, sau ananas pur, e mai bun la gust rofl.gif

Olaf, chiar ca poti deveni dependent de seminte spoton.gif dar da-l naibii de Mozzarella, nu-i altceva decat cas.
Si ala-i mai bun de la sursa in RO decat din Italia, plus ca n-are gust (ala italian) wink.gif

Nefe, de fistic prajit am uitat, sorry... mmmmhhh licklips.gif
Felina
Edit: mersi Mihai.
Mihai
Am sters ceva mesaje de aici si sper ca aluziile de genul acela sa ia sfarsit, pentru a nu fi cazul unei banari.
Cla
Ai dreptate (cumva) Mihai, altcumva am fi ajuns la "Dragoste si sex" si nu asta a fost intentia.
Dar sa nu te miri daca imaginatia nistor forumisti ( whistling.gif ) o ia razna cândva, parc-ar fi sarea-n bucate .
Si totusi credeam ca la Poiana se poate face misto fara cenzura. Inutila, ca de-atâtea ori. yeahrite.gif

Aveti grija sa nu scrieti ce va place, ochiul lui user posted image Tuareg va urmareste...

Mihai, daca te irita, poti sa ma banezi. It doesn't matter.

Marius

"Dein Reich kommt nicht
Dein Wille geschieht nicht
Nicht im Himmel, und auf Erden sowieso nicht..."
___________________________________________

Deci: Seminte, Chips, Fistic, altceva?? wink.gif


P.S.: Daca ai chef, mai trag vreo 53 de mesaje pe zi, dar inainte de ce sa ma ataci, schimba-ti Asistenul meu, e penibil

Ti-as trimite un harddisk de io stiu câti gigabyte, numai ca sa ne lasi in pace. Sa vorbim a proasta noastra, fara cenzura.
(E vorba de Poiana)

Inc-odata: Ce rontaiti seara, seminte, fistic,, Chips, (lelöhely rofl.gif ) siiii..... ce beti la rontait?? wink.gif
Cla
No way smile.gif
Jazz
Am descoperit niste migdale "afumate" si nu mai las cutia de langa mine. tongue.gif Si mie mi-e pofta de seminte da' aici, indiferent de unde le cumperi, au un gust statut... sad.gif

PS: Beau apa plata! spoton.gif
Serenity
Eu, cand mai vin fetele si prindem cate un film, bag repede cateva pungi de porumb pentru popcorn la microunde, iau ciocolata, alunele, eclerele, fursecurile, pizza, pufuletii si pufarinele + 2l de suc aproape si facem un talmes balmes (in stomac, of course) de nu dorarme nimeni toata noaptea laugh.gif
dascalita
Tinand cont de faptul ca tot ce rontaim ...ingrasa ingrozitor, sorry.gif cel mai des rontai mere!Cant vreau sa-mi fac de cap... devil.gif o dau pe seminte,fistic.si neaparat ceva dulce tongue.gif fursecuri,biscuiti,inghetata!
Cla
Aaaa, de mere am uitat... mananc vreo 2 pe seara smile.gif
Serenity sau altcineva, ajutati-ma va rog pls.gif ce sunt eclerelele? am uitat... sorry.gif
Sery, popcorn nu-s floricele? spoton.gif
La noi se mananca cu zahar, bleah!! Eu le vreau cu sare licklips.gif Da's periculoase: daca odata ai inceput sa rontai, nu te lasa pana nu-s gata...
Daca "vreau sa-mi fac de cap" (cum zice dascalita), bag niste smochine uscate... is excelente, dar daca n-ar fi asa de dulci...
Cateodata prind si niste prune uscate, cele mai bune sunt din California licklips.gif
anuena22
Eclerele sunt prajituri de forma mai lunga, cu crema fiarta si glazura(pot avea si frisca). Mie imi plac chipsurile, in special cele cu arome. Mananc si seminte de dovleac, fistic, smochine, fructe, dulciuri. De obicei imi iau ce vreau in ziua respectiva. E imposibil sa nu imi vina vreo idee.
Cla
Multumesc, anuena si han.gif smile.gif
punctt
ecler licklips.gif drool.gif

Eu am tot rontait, ba una, ba alta (preferam semintele in locul cipsurilor, imi plac si pufarinele smile.gif ), de-am luat cam 10kg intr-un an cry.gif , asa ca bop.gif a sosit timpul sa zic STOP. sad.gif

rolleyes.gif smile.gif

p.s. inca doi zambareti: laugh.gif wink.gif
Cla
^mamiiii^, hug.gif
dascalita
@^mami^,si eu vreau pufarine!Nu lua in seama caloriile,sunt buuuune tare!
Serenity
Uite, iti dau eu de la mine.. tongue.gif

user posted image

Si nu stiu daca cerealele astea au atatea calorii.. Oricum, au mai putine decat ciocolata si chipsurile wink.gif
dascalita
Adevar graiesti si tu...dar sunt dulci si bune,si tot ce e bun,se pune! tongue.gif
Serenity
Damn! ranting.gif laugh.gif

Dar fructe uscate avem voie sa mancam? Chiar.. consuma cineva asa ceva? tongue.gif

Edit: A! Ce mai rontaiam eu la Tm si-mi placea: am gasit la naturisti niste.. discuri (ca nush cum sa le zic) din orez expandat cu crema de iaurt. Yummy licklips.gif Si nici nu cred ca se pune.. tongue.gif
Cla
Cred ca semintele-s periculoase. Se pun pe burta. Nici macar spalatul cu bere nu ajuta. blink.gif
Fundul feminin arata si e ca ciocolata de-a lungul anilor... când pui mâna pe el, curge...
Ce-i de facut?? dunno.gif
QUOTE ( Serenity @ top woman of the year)
Dar fructe uscate avem voie sa mancam? Chiar.. consuma cineva asa ceva? tongue.gif

N-am scris? Prunele din California is cele mai bune, de la turci primesti smochine uscate... mmmhhhh...
De la arabi curmale, din RO Curmoale licklips.gif rofl.gif
Nu ma certa Mihai, it's just a joke wink.gif
punctt
in noaptea asta am "rontait" struguri
Cla
Eu am gasit ieri mure in gradina. Da' au fost al naibii de acre... hh.gif
Vornicum
Buey, eu rontai napolitane cu crema de lamaie. Cand n-am ce face. Cand am treaba, mananc mancare serioasa. Sarmale
Serenity
Din alea de au sloganul "Nu-ti poti tine gura"? I see.. wink.gif
Vornicum
rofl.gif
Ma scuzati, vroiam sa zic rofl.gif tongue.gif
Yvonne
Pe vremea cand nu erau 400.000 kila, rontaiam drajeuri de ciocolata cu arahide, acu' ciocolata, da' nu tine prea mult.
Cla
Tine, cum sa nu... pe solduri tongue.gif spoton.gif

Pe cand eram copil, muream dupa amandine. Se mai gasesc? unsure.gif
Yvonne
Eu am noroc si nu.Sint subtire si dulce....ca o amandina rofl.gif
Vornicum
hmm.gif
Yvonne
thumb_yello.gif
Cla
QUOTE (dificila @ 16 Aug 2005, 01:19 PM)
Eu am noroc si nu.Sint subtire si dulce....ca o amandina rofl.gif

...cu cacao in buric drool.gif spoton.gif
punctt
rontai piersici licklips.gif
Serenity
Oare nu se potrivea topicul asta mai bine la "Bucataria&Barul.."? hmm.gif
Cla
Se poate. Dar "soldurile pline" ramân la Poiana spoton.gif
Vornicum
QUOTE (Serenity @ 17 Aug 2005, 02:02 AM)
Oare nu se potrivea topicul asta mai bine la "Bucataria&Barul.."? hmm.gif

Nu stiu daca v-ati prins ( or smth ) , dar Mihaitza muta topicele din Poiana, care este ele, numai daca majoritatea forumetilor o cere. Ca el nu asculta decat de glasul poporului, asa e el. Daca topicul prinde la public aici, slabe sanse sa fie mutat. Chiar daca este evident chiar din avion ca tema lui se potriveste ca o manusa in alta parte.
Topicul asta trebuie sa ramana aici. Populus dixit! Parerea mea.
[Later edit] In plus, cre' ca Mihaitza al nostru e in concediu, nu a dat in propriul Han de luna trecuta

Mihai si popularitatea
Cla
Asta ramâne aici, e destul de tâmpit tongue.gif spoton.gif
Vornicum
Topicul sau eu? harhar.gif
Ca ramanem amandoi...
Cla
De tâmpitu de topic vorbeam, nu de tine, Marius wink.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.