Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Daca Ai Avea Piatra Filosofala Si Elixirul ...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Dualist
va rog frumos, fara atacuri la persoana tongue.gif
Vornicum
Mai , ce subiect interesant si nici un forumist doritor sa se angreneze intr-o discutie mai de Doamne ajuta ( or smth.).

Fii matale atent, ca raspund eu ( mereu ma dedic misiunilor de intr-ajutorare ) : Stii ce as face eu cu pietroiul filosofal si elixirul? Nimic, asta as face. Parerea mea.

Neeeeext!
dead-cat
o arunc intr-o balta, da inainte pun pariu cu toti din jur de cite ori sare pe apa. hmm.gif

oare-o fi prea mare s-o tragi cu prastia? unsure.gif
abracadabra
ce elixir?
Vornicum
mai baieti si fetite ( ce sunteti voi), omul a zis clar ca e vorba despre piatra filosofala, da?
Cum sa arunci cu ea in apa sau smth.? Voi nu sunteti simpatici de nici o culoare.

Intrebarea care se pune in continuare este : "Cine este Mutu si ce palaria mea vrea el de la viata?" DA?

Va rog sa va concentrati! DA?

PS: Mihaitza, om de gasca ce esti (toti stim , dar nu spunem) , topicul asta nu e valabil. Inchide-l or smth. pana nu face pui. Noi sa fim sanatosi si simpatici. Sa nu ziceti ca nu v-am zis!
Yvonne
Eu le dau cadou Patricianului...se poate? devil.gif
bdl
Piatra i-as face-o cadou lu mama sa o puna in butoiul de varza acra, sa iasa o varza folozofala....din varza aia filozofala ar iesi niste sarmale filozofale de toata fala...si dupa o portie zdravana de sarmale filozofale, clar, tragi niste rigiieli filozofale de se invirte Kent in mormint..... spoton.gif daca mai ai si niste arsuri filozofale de la varza aia filozofala , e clar ca dai cu un vin gretos sa le stingi, si daca dai prea mult, e clar ca o sa dai intr-o betivaneala filozofala.... si dupa o asa betivameala filozofala, o sa ai niste dureri de cap demne de o cauza mai....filozofala, sau, mai rau, o sa borasti filozofal, si nevasta o sa te boscorodeasca asa de filozofal, ca o sa-ti treaca chefu de sarmale filozofale pe veci.....
Aloooo, ba ala cu piatra, fac pisu pe ea si-i dau foc, auzi, decit sa am greturi in famelie.... jamie.gif

Elixirul?
Auzi, daca ala ajuta sa maninci sarmalele filozofale fara sa te imbeti filozofal, ar fi o chestie....neeeeeah, ramin la bere rece.... devil.gif
Dualist
Piatra se foloseste la "fabricarea" aurului nu la varza si la ragaieli tongue.gif

Reformulez intrebarea desi este in zadar sa vorbesti celui care nu este in stare sa te asculte:

Ai piatra, faci aur, vinzi aurul pe bani. Ai mai multi bani decat viseaza jucatorii de loto. Ce faci cu ei ?

Dualist
QUOTE (bdl @ 13 Aug 2005, 01:54 AM)
neeeeeah, ramin la bere rece....

alchimistii stiu de ce rofl.gif

drunk.gif
mutulica
uite ce a facut pupaza cu elixirul...
In padurea cu alune, Aveau casa trei pitici, Vine pupaza si spune:
"Simptomatic, idiosincrazia dilematica isi reverbereaza atenuant
ecourile
absconse protoarmonice din spatele semitranscendent si disonant al
obscurantismului incandescent de sorginte medievala, capsuland filonul
crepuscular sincretic si aluziv metempsihotic al transmigratiei
alchimice
inspre circumvolutiunile interioare ale epocii istorice care tind sa
formeze
adevarate supape paleontologice inspre propensiunea paradigmelor de
orientare paseista. Parerea mea ..." ..la final pupaza a fost
impushcata..
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.