Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intrebare
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Telefonie fixa si mobila - GSM
genicon
Am si eu o intrebare... si m-am gandit sa v-o pun voua inainte de a ma duce la un operator... biggrin.gif

Asadar - telefonul meu mobil a fost pierdut de subsemnatul, si declarat furat. Normal, a fost furat cu cartela (tocmai acel Connex Cent despre care se tot vorbeste pe aici wink.gif ). Intrebarea pe care v-o pun voua - se poate face cumva ca, dupa ce imi cumpar un nou telefon, sa am acelasi numar??? (probabil o obsesie de-a mea...)

Multam anticipat! wink.gif
Mihai
La cartela nu iti poti alege numarul de telefon.
La abonament este posibil, daca numarul nu este deja alocat rolleyes.gif
genicon
Da... pai de abonament este vorba... Dar se pare ca nu se poate... avand in vedere ca numarul este alocat... blink.gif cartelei pe care am pierdut-o, o data cu telefonul... hmmm... pacat... dry.gif Multam, oricum...
Mihai
Din moment ce ti-a fost furata cartela ar fi normal sa o blocheze cei de la Connex...mai bine te duci si vorbesti la sediul lor, sau... *222.
genicon
Da, cartela am blocat-o imediat wink.gif Si am fost in cele din urma sa ma interesez si am aflat - se poate pastra numarul de la abonament, dar te costa 5$ in plus smile.gif Dar... ata e!
Data'q
Am si eu o intrebare:Vreau tonuri gratuite (cred) pt. un Siemens.Si am gasit, dar au niste ''coduri'' si nu stiu ce sa fac cu ele, caci composer nu am...Gen de cod:E2(1/32) P(1/16) P(1/16) P(1/16) E2(1/4) Fis2(1/8) P(1/16) Fis2(1/4) G2(1/32) P(1/16) P(1/16) P(1/16) G2(1/4) C2(1/4) P(1/2) P(1/8) D2(1/4) C2(1/4) H1(1/8) P(1/8) H1(1/2) P(1/4) P(1/8) E2(1/32) P(1/16) P(1/16) P(1/16) E2(1/4) Fis2(1/8) P(1/16) Fis2(1/4) G2(1/32) P(1/16) P(1/16) P(1/16) G2(1/4) C2(1/8) P(1/2) P(1/4) G1(1/8) CE SA FAC?
gonen
QUOTE (genicon @ 14 May 2003, 03:36 PM)
Am si eu o intrebare... si m-am gandit sa v-o pun voua inainte de a ma duce la un operator... biggrin.gif

Asadar - telefonul meu mobil a fost pierdut de subsemnatul, si declarat furat. Normal, a fost furat cu cartela (tocmai acel Connex Cent despre care se tot vorbeste pe aici wink.gif ). Intrebarea pe care v-o pun voua - se poate face cumva ca, dupa ce imi cumpar un nou telefon, sa am acelasi numar??? (probabil o obsesie de-a mea...)

Multam anticipat! wink.gif

ba da, se poate!

prina sa ceva a tecut o prietena. i s-a furat telefonul. dupa ce l-a declarat furat, etc....
a sunat pe la Connex si a spus sa il blocheze, etc...
dupa care s-a dus la un magazin Connex si a facut niste cereri pe acolo si i-au dat o noua cartela de tip abonament cu vechiul numar de tel. si cu acelasi tip de abonament, desigur!
Eclectic
rofl.gif
I-ai fost de mare ajutor. Intrebarea a fost pusa acum un an si vreo 8 luni. jamie.gif
gonen
atunci e greseala mea, fiindca nu am citit si data la care a fost publicat mesajul sau! sorry.gif laugh.gif
Olaf
Ca tot veni vorba, mi se pare ca poti sa-ti recuperezi si numarul de pe cartela preplatita, daca ai codul de pe pachet sau asa ceva... unsure.gif
Ahriman
Are cineva idee cum pot instala jocuri de pe calculator pe telefonul mobil? Ce format trebuie sa fie jocurile si ce program ar trebui folosit?Am un Motorola C650.
Multumesc!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.