Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Pestisorul De Aur
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
punctt
Stiu ca mai este un subiect legat de pestisorul de aur. Acolo iti spui dorintele, daca intalnesti acel pestisor.

Eu as vrea sa discutam aici, despre drumul vostru in cautarea pestisorului. V-a indrumat cineva? E scris pe undeva despre zona unde gasim acel pestisor...

Hai sa dam frau imaginatiei, sa vedem ce-o iesi.

Poate totusi exista acel pestisor de aur... yeah.gif

Ori voi l-ati gasit deja... smile.gif
Sushi
Mami io nu stiu daca l-am gasit. Tot ce se poate... numai ca daca mi-o fi iesit in cale intr-una din perioadele mai sumbre ale vietii o fi aterizat in tigaie inainte sa-si poata deschide gura unsure.gif
brazen
Eu cred ca l- am gasit era intr- o dimineata - ce zic eu dimineata era noapte la 4 ... de iunie. Noapte si racoare. Cand am ajuns la " balta " era feeric : luna- oglindita in apa- liniste - incremenire- sentiment de uimire in care spui " doamne ai adus aici un pic din tine" dar a durat putin momentul de fericire caci am auzit primul tantar care era atat de infometat ca era sa- mi intre prin piele. Am inceput sa cautam disperati solutia anti- balauri de balta instruiti sa perforeze piei de oraseni - am reusit la inceput prin eschive tactice sa evit pagube majore dar erau multi si bine organizati astfel ca momente de panica m- au napadit si am capitulat . Cand am gasit solutia era deja prea tarziu. Am asteptat cuminte si resemnata sa prind primul pestisor nu era auriu dar mi- am pus niste dorinte : sa nu mai ajung niciodata la pescuit, sa extermine toti tantari de acolo, sa rasara soarele mai repede ca inghetasem de frig . Mi- a indeplinit doar doua din trei semn ca nu era el pestisorul de aur era probabil ceva ruda cu el poate un var poate un unchi. Tu ? Buna doamna - nu ne- ai spus .... L- ai gasit ? Au trecut de atunci doar zece ani ...
rogvaiv
L-ai prins, pānă la urmă?
Pe peștișor...
smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.