Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sacrificii Pentru Frumusete
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Exploratorium > Din Secretele Frumusetii
Contessina
Nu degeaba se spune ca " sufera baba la frumusete".
Ce parere aveti despre implantul mamar?
Azi am vazut la tv o stire , un dentist din SUA a inventat niste proteze care imita zambetul unor actrite.Cele mai cautate sunt zambetul lui Gwyneth, al lui Sarah Jessica Parker si al Juliei Roberts.Iar la barbati se poarta zambetul lui Tom Cruise si al lui Hugh Grant.
Dentistul asta cred ca a facut avere cu zambetele de vanzare.
Michelle
eu una recunosc ca nu-mi fac implant mamar din lipsa de fonduri ...sau mai exact ca am alte lucruri mai importante de facut cu 3000 euro decit sa-i dau pe asa ceva,nu ca nu mi-ar place sau ca mi-ar fi frica de durerile postoperatorii...
dar sa stiti ca se cunoaste cind esti la epiderma goala...am o prietena care si-a facut si mi-a aratat rezultatul...prea stau perfect rotunde ca 2 mere...parca ai fi manechin din plastic! tongue.gif
mutulica
nu vad care mai e diferenta intre gonflabila si reala
Contessina
Dar despre rinoplastie ce credeti?
Jazz
Un psiholog? Careva?....
Din nefericire cei care apeleaza la rinoplastie, etc. nu se opresc decat in cazul in care nu mai au bani sa mai continuie cu procedurile sau nu le mai permite corpul. Vazusem o tipa la Oprah care nu avea de gand sa se opreasca nici dupa a 24-a operatie, o alta care atata timp cat doctorul mai avea ce sa mai liposucteze ea continua sa il viziteze... nu conta ca sotul ei muncea doua job-uri ca sa ii plateasca operatiile... laugh.gif
Contessina
Oprah este varianta americana pentru Teo?
Jazz
Da, cred.... rofl.gif si o varianta mai soft a lu' Jerry Springer.
mutulica
sunt total diferite ... din cite stiu eu...
oricum, la un moment dat chirurgia plastica te face de plastic
Jazz
Te referi la show-uri, Mutulica? Yeah, probabil ai dreptate... Nu stiu, nu le-am urmarit indeajuns de mult. Am vazut doar doua de-ale ei si unul dintre ele a fost despre chirurgie plastica. Tipa de care spuneam, cu 24 de operatii, a avut si cateva rinoplastii si spunea ca uneori are dificultati la respiratie si daca nu are cateva q-tips (sunt betisoarele alea cu vata la ambele capete) la ea ca sa isi "desfunde" nasul are atacuri de panica. Trist, nu? rolleyes.gif
contraste
Sa-si transplanteze -n ...ce loc i-o mai fi ramas niste curaj !

Mai, inteleg un mutilat in urma unui accident sa faa 24 de interventii, dar asa, nu cred ca iti aduci tie vreun folos !
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.