Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Need For Speed V-a Placut Cel Mai Mult?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Jocuri
andREI
Eu am votat cu Porsche. Za best simulator auto ever played. Bai mi et list.
necromanc
Si eu am votat tot cu NFS 5 Porche.Desi si NFS 6 e frumos , dar parca nu mai are acelasi Iz ca si NFS5.
marky
io am votat hp2 dar cel mai mult am jucat NFS2 biggrin.gif
andREI
QUOTE (necromanc @ May 14 2003, 02:25 PM)
Si eu am votat tot cu NFS 5 Porche.Desi si NFS 6 e frumos , dar parca nu mai are acelasi Iz ca si NFS5.

EXACT!!! Si-a pierdut statutul de simulator. E doar un joc cu masini cu o grafica exceptionala si atat. Nici modelele masinilor nu sunt prea bine realizate (nu ma refer la grafica ci la comportarea lor).
black ice
Din aceleasi motive am votat si eu tot NFS: Porche. smile.gif
cristoi
Intr-adevar suberb acest NFS Porsche...Best game for me de cand am computerul...
Din pacate inca nu am apucat sa joc versiunea 6 din cauza hardware-ului necorespunzator...
Ce am de pierdut???
petman
Nfs 5, l-am terminat de vreo 5 ori cred.....
black ice
QUOTE
Ce am de pierdut???


Chiar nimic. Jocul e cu mult sub Porche. Prima diferenta majora este faptul ca e arcade, nu sim.
The Spider
19.gif Ba nene Porsche-ul e mai misto decat toate, cat in ceea ce priveste "terminarea" lui nu pricep cum vine! Ce sa termini>Quick Race, Quick Knockout, Knockout?
Cinava sa ma lamureasca si pe mine !! 50.gif
petman
terminat inseamna sa joci ope evolution, sa joci ca factory driver....asa ca iti mai vine sa dai de o cursa asta e....
Gabriel
De departe NFS IV. L-am jucat cel mai mult. Si imi place ca are multe trasee. O gramada noi + alea din NFS III. Dar miscarea e mult mai buna ca in NFS III. Am niste recorduri demne de invidiat la NFSIV.

NFS II SE....area cea mai superba senzatie de viteza din toata seria. Nicicand nu va mai fi o asa senzatie.
Cynthia`
Cel mai bun mi se pare NFS V. Are grafica cea mai buna, multe trasee si mi se pare cel mai bine realizat. Dar trebuie sa recunosc ca NFS 6 nu stiu deloc cum e. Si nici n-am auzit pe cineva vorbind de el. E mai bun ca 5-ul?
Hamleet
Porsche bineinteles.
In HP2 sunt masinile realizate bine si e frumoasa actiunea cu politia...elicopterele..DAR masinile se misca de parca sunt barci - cel putin asa am eu impresia, nu se strica si au mai lasat si faza cu scanteile cand te aproprii de un perete prea mult iar de fazele cand se invarte masina dupa un impact...e de balet laugh.gif
Ares
Cea mai barca mi se pare Mercedes-ul din HP2 biggrin.gif
Si eu am votat cu Porsche. O asemenea grija la comportamentul masinii, nu am mai intalnit nicaieri.
HP2-ul mi-a placut, dar e sub Porsche... Superb joc. Pacat ca nu imi mai merge ca lumea sub WinXP sad.gif
black ice
Noul joc al celor de la EA readuce acest topic in actualitate.

Asadar, ati jucat noul membru al seriei NFS? Daca da, ce pareri aveti?
Ares
L-am jucat... Mi-a placut foarte mult. Superba grafica si ideea.
Bila alba ca nu este sim pentru ca o lovitura intr-un parapet la 300 km/h ar fi incheiat cursa (zic eu).
E totusi putin sub Porsche... Dar cred ca poate sa ia locul II din seria NFS lejer...
Merita jucat... Si daca aveti si o placa video tzapana, modul Drag este absolut senzational... Modul Drift e o placere adevarata...
Nota 8 din 10... sa zicem wink.gif
Hamleet
In sfarsit am pus si eu mana pe NFS Undergr. biggrin.gif
As spune ca e ceva intre Porsche si HS2 dar mai mult spre HS !!!
Muzica buna, grafica...putin cam Cartoon Network dar m-am obisnuit cu ea cand am vazut ca e facut dupa filmul 2 fast 2 Furious.
black ice
QUOTE
Frumusetea jocului nfs 6 consta in ideea ca "alergi" cu adevarat pentru ceva atunci cand te urmareste politia


Din pacate cei care nu prea au la suflet arcade-ul vor fi dezamagiti de joc. Intre NFS 5 si 6 principala diferenta e urmatoarea: primul e sim in timp ce in al doilea a disparut orice urma de simulare. a fost doar un alt joc cu masini si grafica super. nimic mai mult. in timp ce porsche-ul a devenit un etalon in domeniul simurilor de masini.
Aramis
Sa zicem ca Porsche... dar iti lipseste senzatia de viteza atunci cand il joci
Ani_Malu
Pentru cei care ati inceput cu The Need for Speed si ati continuat seria probabil va aduceti aminte ce revolutie a fost partea a treia si daca veti cauta senzatie de viteza incercati o masinuta de pe net: Chevy 55. Putin improbabil sa circulati cu viteza maxima de 510 km/h dar spectaculos. Eu am votat nfs 3 hp pentru ca a revolutionat multiplayer-ul in simulatoare auto si de atunci a inceput febra NFS. Singleplayer-ul din 3 este slab tare insa ce mi-a placut mie la 4, ca sa dezbatem toata seria este doar single... cat despre 5 este foarte bun la amandoua. Despre 6 nu vreau sa vorbesc pentru ca este o deziluzie totala desi l-am terminat de doua ori in singleplayer.

Sa trecem insa la Underground care este dupa mine nu chiar exceptional, se mai putea lucra la el, (EA au omorat multiplayerul cu obligativitatea conectarii la internet), insa pentru cei cu varianta originala si impatimiti de joc pot sa spun ca pana la aparitia unei noi serii nu s-ar dezlipi de calculator avand in vedere si sistemul de puncte de reputatie si clasamentul online.

over and out!
trustbyte
Need For Speed 2000.



smile.gif

under_net
Need For Speed Underground RULEZZZ
Pana sa joc Underground, pt. mine seria NFS era egal cu 0, mai ales Porche care este sub orice critica
black ice
De ce Porche e sub orice critica?

O mica observatie imi permit: atunci cand faceti o afirmatie in genul celei de mai sus va rog sa o si sustineti cu cateva argumente, altfel e egala cu 0. Multumesc.
Aragorn
Ca sa fiu sincer mie mi-au placut 3, 4 si 5. Cat despre faptul ca NFS Underground ar fi facut dupa The Fast and the Furious... pentru cei impatimiti ... va recomand Midnight Club 2, este cu mult peste NFS si la grafica si la gameplay. Jocul este si complex. Nu are simple track-uri, se merge prin oras. De exemplu ... trebuie sa treci prin anumite puncte din oras in orice ordine ... doar start-ul si finish-ul sunt fixe... sau ai o ordine de respectat... Ideea este ca iti alegi singur traseul cel mai bun. Eu sunt foarte greu atras de un joc, dar acesta pur si simplu m-a cucerit.
EvonAlien
Si mie imi place Need For Speed Porche dar am votat Need For Speed Underground pentru ca ma captivat grafica!!! drool.gif
morfeus
nfs 5 porsche
Multe din jocurile actuale si-au pierdut scopul pt care au fost facute 1
inaite jocurile se cautau a fi reale da acum cu noua politica a upgradeului se fac jocuri care sa consume mai multe resurse atit ii intereseaza !
Eclectic
Si eu tot Porsche am votat. L-am jucat de zeci de ori... Super.
Darth Revan
Porsche-ul m-a fascinat l-a vremea lui. Azi nfs-underground mi se pare ceva mai reusit. Spun ceva, pt ca inca nu se ridica la standardele impuse de GT pe sonyplaystation. Astept cu nerabdare most wanted. Poate, cine stie? Si sper sa renunte la cultura teen promovata in underground. Este... naspa.
Marcus
Am votat cu NFS Underground. thumb_yello.gif Tare de tot!! L-am terminat intr-o saptamana. smile.gif

Primul NFS pe care l-am jucat si care m-a fascinat la vremea sa a fost NFS 2SE, la care eram si sunt si azi neintrecut gratie celor peste o suta de ore jucate. smile.gif

Din cele mentionate, am mai jucat NFS 2SE, NFS 4 High Stakes, NFS 5 Porsche si NFS 6 Hot Pursuit.
Tuor
Cu siguranta, Porsche e simulare 100%. Dar hai sa ne dam cu parerea si despre Most Wanted, Carbon, ProStreet, ca sunt mai recente biggrin.gif
jacob TTL
Porshe si 2 nu mai stiu cum ii zicea
calinkgb
NFS 5 Porsche - the best ever!

Dupa el ar merge Underground 2 si Pro Street
Energie
Porsche.
Mai ales trasee precum Zone Industriale, Auvergne si Schwarzwald.
Si cele cateva Monte Carlo erau frumoase.
Pe Normandie si pe Alps am stabilit niste recorduri pe care nu mi le-a batut nimeni. ohyeah.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.