Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:To Stay Or To Go?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
genicon
Am pus acest titlu subiectului pentru a amana cat mai mult ideea lui. Asa ca o sa dau multe enteruri in continuare, ca sa se amane si mai mult, si sa dati scroll incet - incet, sa nu stricati surpriza biggrin.gif tongue.gif


Gata, ca m-am plictisit. Sa incepem, deci.

Dupa cum probabil stiti, inca un forumist (de seama chiar, n.r.) si-a anuntat plecarea. Bine-nteles ca eu, neavand acces la forum, n-am aflat decat in momentul in care Blacky mi-a dat vestea. laugh.gif (de fapt, sunt trist - acum m-am prins... sad.gif ) Asa... sa continuam povestea...

Ma rog, fara alte introduceri si ocoliri de subiect (pentru ca eu sunt genul care o zice direct, fara alte introduceri si ocoliri de subiect biggrin.gif) sa trecem la... subiect. Dupa cum probabil v-ati dat deja seama din titlul acestui... subiect (ma cam repet... sad.gif ) este vorba despre anuntata plecare a lui Barrie (debut fulminant, poetul hanului). Si intrebarea este dupa cum urmeaza: to stay or to go? Astept cu interes raspunsurile voastre.

Pese: Raspunsul meu este clar: nu! biggrin.gif
Pese1: Voiam sa fac sondaj, dar m-am gandit ca anonimatul ar fi dus la niste voturi "neserioase" (eventual 100 de clone proaspat inscrise pe han rofl.gif) asa ca am deschis un subiect simplu si serios. Va ascult...
Oiski-Poiski
Vezi ca l-ai speriat acuma cu subiectul asta dupa ce ca aproape il lamurisem sa nu ne paraseasca demonstrandu-i atasamentul nostru nelimitat prin hranirea , in semn de protest desigur , cu sobolani prajiti la protap.
Chiar ma gandeam ca noi am inventat aicea o varianta si mai la limita a grevei foamei . Si toate astea pentru poetul hanului.
genicon
Nu se sperie batranul Barrie asa usor... wink.gif
Kitty
apropo ce face? sper ca nu s-a suparat ca i-am scris in jurnal si daca s-a suparat sa intre in jurnal si sa imi spuna acolo biggrin.gif
bdl
Pai care e motivul in primul rind?
Kitty
Cauta in jurnal smile.gif
nefertiti-old
Mey, decizia ii apartine doar lui, oricum. Nu cred ca o sa il induiosam noi cu aiureli. Da' io tot n-am inteles, de ce pusca mea vrea sa plece???!!! laugh.gif Ca sunt unii tampiti, iar altii mai putin tampiti? So what?!!! In real life e la fel. Si ce faci cand dai de un din asta? Te sinucizi? Nu, il eviti si iti vezi de drum.
Asa ca, Barrie, baga-ti mintile-n cap. bop.gif harhar.gif
Oiski-Poiski
Ma simt de-a dreptul jignita.Adica mancatul unui sobolan prajit la protap e aiureala ??? Asta e sinucidere curata mai rofl.gif rofl.gif .
Nefe exact asta i-am zis si eu lui Barrie.Sa invete sa-i ignore pe unii .Si mai ale sa nu le faca placerea unora mai bine sa ne faca noua placerea ca e mai placuta placerea din urma decat prima placere blink.gif blink.gif blink.gif .De atata placere incep sa am placeri asa ca ma car.


simonsays
ho, fomei nebune, mai calmati-va biggrin.gif omu a zis ca o sa-si ia o pauza, ceea ce si face; uneori este stresant sa te lupti cu morile de vant... si restul de atribute care nu pot fi scrise aici, ca da Mihai cu subsemnatu, editatu, si banatu' ...
va reveni probabil saptamana viitoare cu niste poze (daca ii reusesc); sau cand o sa aibe chef de tot balamucul asta care s-a creeat de la o vreme incoace...
Genicoane, imi aduci aminte de vornicelu, cum a deschis el, saracutul, un topic pt a strange voturi .. ca pleca bogho .. rofl.gif oare ulceru ala ti s-a urcat la crestet ? harhar.gif

vom reveni cu amanunte peste multa vreme; pa
nefertiti-old
Bine ca esti tu destept!!! roflmao.gif
Felina
To stay biggrin.gif
100%
girlchat.gif
mutulica
Barrie, da' de o bere nu zici nimic?
genicon
QUOTE (simonsays @ 24 Jun 2005, 09:53 AM)
Genicoane, imi aduci aminte de vornicelu, cum a deschis el, saracutul, un topic pt a strange voturi .. ca pleca bogho .. rofl.gif oare ulceru ala ti s-a urcat la crestet ? harhar.gif

Chiar m-am mirat sa vad asemenea raspunsuri serioase. tongue.gif Topicul a fost deschis LA CATERINCA, fratilor (si Blacky mi-e martor ca am zis ca cel mai misto ar fi sa deschizi tu subiectul asta laugh.gif) da' daca tot am net, am zis sa fac uz de abuz de forta si sa imi maresc numarul de mesaje biggrin.gif Concluzie: era o simpla caterinca de genul: pana la urma toti fac asa (nici eu n-am inteles ce-am vrut sa zic aici). Ideea e ca o sa-ti esplic la o apa plata care e faza. oPsedatii stiu de ce. Na!

Pese: sunt fichior mistiiii, maaaa! biggrin.gif
Felina
Bine ca esti tu destept! harhar.gif

P.S. apa plata, ha?
genicon
Am ulcer... tongue.gif Si sa stii ca pot sa beau si sucuri naturale, da? laugh.gif
Mara
Era sa zic ca a innebunit lupu', s-a ticnit lupu'! Coaneee, un sut in fund ca faci misto de niste femei sufletiste ca noi! laugh.gif
mdA!
io zic sa stea pe fundul lui, acilea, ca daca nu il ia mama lu stefan cel mare, si mai rau decat ea, il iau eu la niste vorbe de duh, de numai el stie cum scapa sireacul.
si tu?! ce-ti veni sa pui paie pe foc? las' ca vi si matalutza inapoi, vezi maturi pe cocoasa ce-ti iei daca nu-ti/-i bagi mintili-n cap!

pricipusi?!

peseu mwah1.gif
Mrs. Rogers
Nu pot sa spun ca mi-e drag Barrie. Dar de ce sa plece ? N-as vrea sa plece nimeni . Incapem cu totii biggrin.gif
Kitty
QUOTE (alexa @ 24 Aug 2005, 02:45 AM)
si tu?! ce-ti veni sa pui paie pe foc? las' ca vi si matalutza inapoi, vezi maturi pe cocoasa ce-ti iei daca nu-ti/-i bagi mintili-n cap!

Ce faci tu? brow.gif Doar sa-l atingi evil.gif

QUOTE
peseu  mwah1.gif

Nici aici n-ai dat-o prea bine bop.gif

harhar.gif
mdA!
lasa Kittishor, ca te pupa alexa si pe tine.
si asa mwah1.gif si asa bop.gif

ehm.. cred ca o vreme eu nu voi mai bea bere.... ohyeah.gif
bdl
Treci pe tuica..... jamie.gif
mdA!
bdl, cu placere. dai?! biggrin.gif
Olaf
QUOTE (alexa @ 24 Aug 2005, 11:55 AM)
ehm.. cred ca o vreme eu nu voi mai bea bere.... ohyeah.gif

Nici eu... sad.gif Abia vineri mai ajung pe la centrul comercial, si azi o beau pe ultima din frigider. rofl.gif
Cla
QUOTE (bdl @ 24 Aug 2005, 02:45 PM)
Treci pe tuica..... jamie.gif

Fiesta, tequila spoton.gif
N.V.
Dintr-un topic destinat unui scop nobil, si anume strangerea semnaturilor pentru plecarea... adica ramanerea... adica stiti voi ce vreau sa spun, v-ati hotarat sa deveniti comerciali si sa aveti un numar cat mai mare de vizualizari, asa ca ati dat-o ba pe bere, ba pe tuica, ba iar pe bere, ca apoi sa pregatiti o mahmureala de toata frumusetea adaugand si tequila drool.gif
Si ca sa nu ma acuze lumea ca sunt off topic (ca si restul harhar.gif), desi topicul e expirat deja de vreo luna.... hmm.gif to stay.
Vornicum
Daca baiatul a hotarat sa plece, eu zic ca-i decizia lui si sa-l lasam sa o respecte. Daca vrea sa plece, sa plece.

Oare o sa se dezbata subiectul asta si peste 10 ani, cand tipul cu pricina va avea stranepoti? Poate ca vrea sa stea acasa linistit sa-si mangaie nepotii pe crestet si noi, oameni fara suflet, vrem sa-l aducem inapoi in ciuda dorintei lui. Altceva nu gasim sa facem, ceva mai productiv?

Gandesc pozitronic si pragmatic
mdA!
esti invitat sa gasesti oricand ceva productiv de facut. wink.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.