Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Scame In Buric
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4
Eclectic
Adica e o nedreptate, domnule. De ce femeile nu au scame in buric ? Si vreau si explicatii stiintifice, dar si cele "filosofice" sunt binevenite. Deci ?
simonsays
fac ei ele ba, da isi baga mai des degetul in gauri, si se curata repede...

edit: fac mai rar, ca nu poarta bumbacele, sau daca poarta, le poarta DEASUPRA buricului laugh.gif
Oiski-Poiski
Pai explicatia este simpla.Femeile se spala mai des decat barbatii ca daca nu ar face-o ar avea si ele scame in buric tongue.gif tongue.gif
Sau depinde de constructia buricului.Daca e mai adancit patrund mai bine scamele. laugh.gif


rofl.gif rofl.gif Am crezut ca nu vad bine despre ce vorbesti pe acilea.
dead-cat
forta vine din buric,
n-ai buric - nu faci nimic.

[vechi proverb Jedi]
Eclectic
Deci asta e secretul ! Femeile sunt "sexul slab" pentru ca nu au scame in buric. rofl.gif
Michelle
Cam de cind ai observat tu Barrie ca ti se intampla asta? Cumva coincide cu momentul in care s-a mai dezvoltat un picut si abdomenul ,ca sa nu zic burta wink.gif o fi de la asta ...a crescut burta ...si ombilicul s-a mai adancit ...a devenit mai retentiv si uite-asa ai intrat intr-un cerc vicios ! rofl.gif
skysurfer
Bun topic Barrie. rofl.gif Credeam initial ca e facut de Oiski ca e in stilul ei. Explicatiile lui simon si Oiski sunt foarte bune, sintetizeaza esenta poporului roman. laugh.gif Eu as incerca o alta explicatie: scamele in buric sunt reminiscentele unei vieti depravate pe care o ducem in incercarea de a rupe cordonul ombilial si oedipian care ne leaga de mame. Cu alte cuvinte cred ca ne spalam mai rar. roflmao.gif
E de la tricou sau maieu ca prin frecarea cu marginile taioase ale buricului razuie suprafata pufoasa a tricoului, respectiv maieului, si lasa o cantitate de puf mai mare decat un epsilon ales arbitrar care in asociere cu niste transpiratie se face motocei de scame ca aia de se juca mita lui Creanga cu ei. Exista mituri conforma carora daca nu se curata buricul timp de 3-4 zile ar aparea molii, care , dupa cum se stie, trag la bumbac, mit inca neconfirmat.
Eclectic
Michelle, nu e abdomen si in nici un caz nu e burta. Se numeste "investitie pe termen lung". rofl.gif
simonsays
lasa-le Barrie.. ele se fudulesc ca nu au scame pe nicaieri .. si cand le prinzi pe nepusa-masa, pana sa bagi, scoti de-ti vine acru ... eh, de, femei, tre sa isi protejeze imaginea.

surfere, sa inteleg ca esenta poporului roman (partea feminina) e sa stea cu degetul in gaura ? hmm.gif well.. inseamna ca stii mai multe decat mine.. laugh.gif
surzi
rofl.gif rofl.gif rofl.gif

trebuia ca diferentele dintre sexe sa se extinda si la scamele in buric......
mda......sa anlizam, avand totusi, optimist vorbind, un esantion masculin mic de incizie, adica, nu se doreste o generalizare:

1. ne spalam....chiar peste tot
2. nu transpiram ca niste cartitzoaie la rotisor....antrenand tot felul de scamosenii spre acel centru mundis...le burique
3. nu avem obiceiul delicat al unora de a ne scarpina in profunzimea precoce-ciopartitului direct prin tricou, cu riscul de a amprenta niste atze de toata frumusetea......scarbos, dar, din pacate, adevarat.
4. filosofic vorbind......ai scame in buric, ergo existi....alaturi de muste, gandaci de bucatarie si fluturi de noapte.

cred ca subiectul are un potential mai mare de observatie perisabila.....repet.....e doar o particularizare rofl.gif



Oiski-Poiski
Ei asta-i buna !! Mai Sky, da cum puteam eu intreba de ce nu au si femeile scame in buric ? Adica crezi ca duc lipsa de ele si cer prin lege sa ni se planteze si noua cateva de samanta pe acolo ? Ca dupa aia avem noi grija sa le inmultim rofl.gif rofl.gif
Auzi, domle , noroc ca barbatu-miu se spala zilnic ca altfel ne-am mai procopsi si cu niste molii prin casa rofl.gif .Daca nu suntem plini de bani macar suntem plini de molii.
Mai ce m-ati bine dispus pe ziua de azi rofl.gif rofl.gif mwah1.gif

Mara
In afara de problema spalatului, deja ridicata de sora Nesatula, cred ca mai conteaza si faptul ca voi aveti ceva cantitati mai mici sau mai mari de par pe burta si, atunci cand miscati din trup, parul se freaca de bumbac si se prind scamele pe el, par care este, si de acolo sunt conduse direct in centrul fiintei voastre, buric care este. rolleyes.gif ohyeah.gif

Ma mir si eu ce coerenta sunt uneori! roflmao.gif
Eclectic
Bre, Mara, tie ti-a priit uichendul am eu impresia. rofl.gif
simonsays
QUOTE (surzi @ 13 Jun 2005, 01:39 PM)
1. ne spalam....chiar peste tot
2. nu transpiram ca niste cartitzoaie la rotisor....antrenand tot felul de scamosenii spre acel centru mundis...le burique
3. nu avem obiceiul delicat al unora de a ne scarpina in profunzimea precoce-ciopartitului direct prin tricou, cu riscul de a amprenta niste atze de toata frumusetea......scarbos, dar, din pacate, adevarat.
4. filosofic vorbind......ai scame in buric, ergo existi....alaturi de muste, gandaci de bucatarie si fluturi de noapte.

cred ca subiectul are un potential mai mare de observatie perisabila.....repet.....e doar o particularizare rofl.gif

1. te simti cu musca pe caciula, de ne precizezi atata ??
2. e nu transpirati .. te pomenesti ca voi sinteti asemanatoare cainilor.. salivati prin saliva... mersi, era sa zic ceva...
2 jumate. la barbati transpiratia se strange la kur, nu la buric
3. singurul loc in care se scarpina de fapt barbatii: intre picioare; daca te complexeaza, nu te uita...
4. practic vorbind, nu ai scame, inseamna ca tocmai ti le-ai scos


ps. perisabila esti tu si copii tai ! laugh.gif
simonsays
QUOTE (Mara @ 13 Jun 2005, 01:45 PM)
In afara de problema spalatului, deja ridicata de sora Nesatula, cred ca mai conteaza si faptul ca voi aveti ceva cantitati mai mici sau mai mari de par pe burta si, atunci cand miscati din trup, parul se freaca de bumbac si se prind scamele pe el, par care este, si de acolo sunt conduse direct in centrul fiintei voastre, buric care este. rolleyes.gif ohyeah.gif

atunci iti dai seama ce ar trebui sa aveti voi, fetele, acolo ? ohyeah.gif deci rationamentul tau .. scartaie, ca sa zic asa; o fi de la umezeala.. mai unge-l ... spoton.gif
skysurfer
QUOTE (simonsays @ 13 Jun 2005, 01:39 PM)
surfere, sa inteleg ca esenta poporului roman (partea feminina) e sa stea cu degetul in gaura ? hmm.gif well.. inseamna ca stii mai multe decat mine.. laugh.gif

Asa imi place sa cred desi iar nu am dovezi. hmm.gif La a mea nu e cazul desi nu pot spune ca mi-ar displacea ideea de a sti ca ea...
In rest nu ma mai ba ca o sa primesc tigai in cap de la fetele de pe aci.

@surzi rofl.gif Si noi ne spalam peste tot dar nu suntem obisnuiti sa bagam degetul in gaurile corpului nostru. Oricum vreau sa ne trimit o poza cu tine facand dus pe etape ca sa invatam si noi cum se face dus ca la carte. Ce zici se poate ? drool.gif laugh.gif
Mara
Domle, coerenta mea azi s-a vazut deja, asa ca mai usor cu suPtilitatile, ca trec pe langa. Deci, ce ar trebui sa avem noi acolo? evil.gif harhar.gif
simonsays
QUOTE (skysurfer @ 13 Jun 2005, 01:49 PM)
@surzi  rofl.gif Si noi ne spalam peste tot dar nu suntem obisnuiti sa bagam degetul in gaurile corpului nostru.

tot degeaba... ele ARE impresia ca noi putim, sintem badarani, porci, nepasatori, samd, pe cand ele, florile.. nu ARE ce cauta in lumea asta brutala... rofl.gif of doamne, dece nu va ia dumnezeu imediat dupa luna de miere, sa nu mai fiti asa nefericite, si nici sa nu nenorociti pe sarmanii aia care au zis DA... roflmao.gif
skysurfer
QUOTE (Mara @ 13 Jun 2005, 01:51 PM)
Domle, coerenta mea azi s-a vazut deja, asa ca mai usor cu suPtilitatile, ca trec pe langa. Deci, ce ar trebui sa avem noi acolo? evil.gif harhar.gif

Pai daca la noi sunt cateva scame la voi ar trebui sa se stranga "acolo" un intreg fuior. rofl.gif
simonsays
QUOTE (skysurfer @ 13 Jun 2005, 01:53 PM)
Pai daca la noi sunt cateva scame la voi ar trebui sa se stranga "acolo" un intreg fuior. rofl.gif

ba sa stii ca d'aia nu le e frig iarna, cand umbla in fuste scurte, iar noua ne degera si .. ma rog, ne degera rofl.gif cuane, ai gasit esplicatia !! rofl.gif rofl.gif
skysurfer
Suntem clar niste porci insensibili si nici nu stiu ca putem concepe ca ele sa transpire sau sa faca scame. Asa ceva doar noi, porcii, facem. E drept ca faza cu explicatia pt gerul din iarna tre sa aibe un substrat de adevar ca eu n-am vazut barbat iarna in pantaloni scurti. laugh.gif
Mara mai bine o lasai cum cazuse prima oara ca ne-ai ridicat o minge la fileu cu posibilitati multiple de fructificare. Stiu eu ca in adancul sufletului tau crezi ca noi suntem niste porci sensibili. biggrin.gif
simonsays
sensibili .. siiiigur ca daaa.... sweatingbullets.gif
Eclectic
QUOTE
sensibili .. siiiigur ca daaa....


Da, ma. Sensibili la frig, spre exemplu. laugh.gif
Largind putin spectrul discutie, o ilustra prezenta feminina tocmai imi zicea ca si fomeile au scame in buric. hh.gif
Asta m-a facut sa ma simt mai bine. rofl.gif
simonsays
Barrie, bineinteles ca au; ti-am mai spus asta; e mai greu cu marturisirea.. stii tu.. imaginea de printesa zorilor nu cadreaza cu scamele... wink.gif
Mara
CINE A INDRAZNIT? Adica se da cu dusmanu'??? 50.gif

Sky: sensibili rau, nu oricum! tongue.gif
Eclectic
QUOTE
CINE A INDRAZNIT? Adica se da cu dusmanu'???


Cine ? E secret. tongue.gif Si nu, nu se da cu dusmanul, dar face un exercitiu de sinceritate. rofl.gif
Mara
Draga, noi suntem sincere aici. Pai daca nu am scame in buric, oi vrea sa spun ca am doar ca sa va simtiti voi mai bine? unsure.gif

Pese: si barbatu-meu a avut dilema asta. rofl.gif
Eclectic
QUOTE
Pai daca nu am scame in buric, oi vrea sa spun ca am doar ca sa va simtiti voi mai bine?


No... aici ai dreptate.

QUOTE
Pese: si barbatu-meu a avut dilema asta.


E clar: minte luminata, mare om, mare caracter. Mara, esti o norocoasa. rofl.gif
skysurfer
Mara stai linistita ca aceeasi dilema am avut-o saptamana trecuta si noi. Era foarte contrariata ca de ce au barbatii si ele nu, si mi-am adus aminte ce spunea un batran cand eram noi mai mici si cand ne uitam dupa niste fete frumoase: Lasa, taica, nu te mai uita ca si ele fac treaba mare ca si noi. laugh.gif Mara spune-ne tu sincer: ai avut vreodata scame in buric? Fii sincera cu noi ca si noi o sa fim sinceri cu tine.
Mara
Barrie: evident, cum m-oi fi procopsit eu cu el? rofl.gif

Sky: Nu-mi aduc aminte sa fi avut. E de rau, o sa patesc ceva? hh.gif biggrin.gif
Eclectic
QUOTE
Barrie: evident, cum m-oi fi procopsit eu cu el?


Pai pe noi ne intrebi ? Nu stiu... Ii complimentai scamele din buric ? rofl.gif
surzi
skysurfer.....mai roag-o o data pe mami tau sa-ti arate cum trebuie sa te speli......se pare ca ai sarit cateva etape, iar in ceea ce ma priveste .... te rog sa-ti mai moderezi raspunsurile..... smoke.gif

Michelle
QUOTE (Mara @ 13 Jun 2005, 02:26 PM)
Barrie: evident, cum m-oi fi procopsit eu cu el?  rofl.gif

Sky: Nu-mi aduc aminte sa fi avut.  E de rau, o sa patesc ceva?  hh.gif  biggrin.gif

Mara,vezi d-aia avem noi dureri de cap ...ca n-avem scape in buric ...ia fa rost sa terminam odata cu migrenele astea! rofl.gif
edit:scame nu scape!
Mara
Barrie: era retorica intrebarea si daaa, probabil ca-i complimentam ceva pe acolo, dar parca nu erau scamele... laugh.gif

Michelle: auzi, dar daca barbatu-meu s-a spalat de curand o sa mai am de asteptat cateva zile... asta e, mai sufar cu capul un pic, dar dupa aia macar am si eu intrebari existentiale! jamie.gif
Eclectic
QUOTE
Barrie: era retorica intrebarea si daaa, probabil ca-i complimentam ceva pe acolo, dar parca nu erau scamele... 


Si, totusi, ce sa fi fost ? unsure.gif Neah, scamele au contat cu adevarat. rofl.gif
Michelle
o avea legatura cu reviziile RADETului ...problema asta? jamie.gif
SORIN
Daca io doar acum au auzit sa sunt unii ce poarta scame in buric.....oare ce inseamna??

Sorin.
skysurfer
Ma iertati don'soara surzi. O sa ii cer lui Mihai sa ma faca moderator. Momentan nu mai stau cu ai mei dar iti promit ca imediat ce merg acasa o pun pe mama sa imi explice cum trebuie sa ma spal, da? S-ar putea ca simon sa aibe dreptate in anumite privinte si desi nu imi place sa fiu de acord cu el, de data asta chiar sunt. Dar ca idee, cand o sa vezi la barbatul tau primele scame in buric sa il trimiti la maica-sa sa il invete cum trebuie sa se spele sau sa ii dai papucii, da?
Mara e de rau. Scamele sunt un fel de anticorpi sa stii. smile.gif
surzi
Notat, Sky......tu fa ce-ai promis, iar eu o sa-mi vad de scamele barbatului meu, care le gasesc uneori pe camasa jamie.gif
skysurfer
Cross my heart and hope to live.
Pai e bine ca barbatul tau e un adevarat barbat, nu tine scamele in buric ci pe camasa, unde ajung probabil dupa ce se scobeste. E deja cu un pas inaintea noastra. O sa aplic ceea ce am invatat azi de la tine, cine stie poate mi-o fi mai bine.
surzi
Domnu' fie cu tine, fiule mwah1.gif
simonsays
QUOTE (skysurfer @ 13 Jun 2005, 02:42 PM)
S-ar putea ca simon sa aibe dreptate in anumite privinte si desi nu imi place sa fiu de acord cu el, de data asta chiar sunt.

clar ! dai de-o bere ! laugh.gif
Eclectic
Alo ? Gara ? Voi va mai certati mult pe aici ? mad.gif Ia hai... daca aveti chef de certuri, folositi cu incredere sistemul de mesagerie privata. thumb_yello.gif

skysurfer
Da Barrie imi cer scuze cred ca am depasit masura. Eu recunosc ca toti am avut si vom mai avea scame in buric indiferent daca ne spalam sau nu dimineata si seara, indiferent daca transpiram sau nu, si cred ca si fetele dar nu vor sa recunoasca sau au bluzele prea scurte. E la fel ca matreata, vrei sau nu vrei, te speli sau nu, ea apare mai devreme sau mai tarziu la toata lumea, important e sa recunosti ca ai o problema si se rezolva. smile.gif Inchei aici ca imi sta ceva pe limba si sigur nu e o scama ceva.
P.S.: Simoane berea o vrei la mare sau in Bucuresti si sa imi spui ce iti place ca iti aduc un metru intreg ca atunci cand ai dreptate, chiar dc ai un fel mai "altfel" de a spune, ai dreptate.
Olaf
S-ar putea sa fie si de la faptul ca bluzele sunt mai mulate... Oare daca incepr sa port tricouri mulate scap de scame? laugh.gif
Eclectic
Olaf, nu e clar... Cred ca mai important e din ce material e tricoul... unsure.gif
simonsays
QUOTE (skysurfer @ 13 Jun 2005, 03:05 PM)
P.S.: Simoane berea o vrei la mare sau in Bucuresti si sa imi spui ce iti place ca iti aduc un metru intreg ca atunci cand ai dreptate, chiar dc ai un fel mai "altfel" de a spune, ai dreptate.

hmm.gif poi daca tot e la metru.. bekerbrau sa fie.. si pe calea rahovei, daca tot sintem in bucuresti .. laugh.gif

Olaf .. esti incert; porti mulat, si faci scame, sau invers ? rofl.gif in orisice caz.. tricouri mulate.. ai muschi de aratat, sau ai trecut la inamic ? roflmao.gif (totusi, cred ca daca in loc de tricou mulat ai purta un plovar de lana larg, direct pe piele, nu s-ar mai strange scame... try ! harhar.gif laugh.gif )
Olaf
Ahaaa, deci asa se arata muschii harhar.gif Uite ca nu mi-a dat prin cap pana acum. O sa incerc totusi si tricouri mulate tongue.gif Si urmez si sfatul lui Barrie: imi iau de latex... rofl.gif
SORIN
Si eu care am crezut ca nu mai am sanse hh.gif dar dupa cele citite pe acest topic, am ajuns la concluzia ca nu sint singuru in fara irecuperabila rofl.gif rofl.gif

Cica scame in buric roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif

Sorin.
Oiski-Poiski
Vai, vai ce ati facut din frumusete de subiect .Sa va fie rusine !
Fiti atenti
Un barbat zice catre un altul
_Tu, am descoperit niste pete albe pe chiloti , cred ca am zahar
_ Serios, in cazul acesta eu cred ca am scortisoara

Deci tot la curatenie ajungem rofl.gif

Sa va fie cu adevarat rusine daca va certati devil.gif

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.