Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Vise Technicolor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
axel
Ma gandeam la visul meu de-azi dimineata, un vis "auto", care se intampla deopotriva unde locuiesc si la vreo 10.000 de km distanta, un vis pe care l-am perceput ca fiind extrem de real.
Dar, oricat de puternic a fost visul, nu reusesc sa-mi aduc aminte nici o culoare din el, asa ca pot sa spun ca am visat alb-negru.
De asemenea, nu pot sa spun ca stiu despre un vis al meu color.
Afrodita
Eu visez intotdeauna colorat, absolut orice lucru, persoana, etc, are culorile sale bine definite. Din cate stiu eu , cica in general visele sunt alb-negru, eventual gri si rar sunt colorate. Nu mai stiu exact explicatia, dar stiu doar ca la mine nu se potrivea de nici o culoare biggrin.gif
Olaf
Mie mi se pare ca visez colorat, dar pe cuvantul meu daca reusesc sa-mi amintesc vre-un detaliu de genul asta... si este posibil ca in vis sa stiu ca un lucru are o culoare, fara s-o vad efectiv... deci nu stiu sad.gif
ausländer
no, apai (scuzati exprimarea, dar eu ma pregatesc serios ptr mutarea la Brasov, care va fi peste.... hat, 2 ani) eu visez color. Visele mele sunt produse de Columbia si uneori chiar de Miramax Studios. Visez rar si taaaaare ciudat.
Oiski-Poiski
Eu visez color biggrin.gif , nu intotdeauna.Conform sondajului majoritatea viseaza color biggrin.gif .
Si cineva nu viseaza deloc hh.gif .E posibil asa ceva ?? ohmy.gif
Carmi
eu una visez color ...asta cand imi aduc aminte ce-am visat...si sincer nici nu mi-am pus problema daca visez color sau nu. Tot ce stiu e ca nu e film mut laugh.gif
axel
Pai si eu am impresia ca visez color pana ma intreb "da' ce culoare avea nustiuceobiect?" tongue.gif
ausländer
QUOTE (axel @ 7 Jun 2005, 07:12 AM)
Ma gandeam la visul meu de-azi dimineata, un vis "auto", care se intampla deopotriva unde locuiesc si la vreo 10.000 de km distanta, un vis pe care l-am perceput ca fiind extrem de real.
Dar, oricat de puternic a fost visul, nu reusesc sa-mi aduc aminte nici o culoare din el, asa ca pot sa spun ca am visat alb-negru.
De asemenea, nu pot sa spun ca stiu despre un vis al meu color.

Iti dai seama cu ce viteza mergeai? rofl.gif
axel
Nu prea repede... in limita legala. Da, asta semnaleaza ca era doar un vis rofl.gif
surzi
visez dinamic, tampenii complicate, uneori cubist - vorbesc serios - dar intotdeauna color. Si acum imi amintec pisica mov de pe acoperisul bunicii sau porumbelul care a ridicat in aer un Lamburghini rosu sau marea albastra pe care pluteam in deriva cu micuta mea casa.......lista e chinuitor de lunga
mutulica
visez doar cu ochii deschisi
cind dorm o fac cu seriozitate si nu imi pierd vremea cu vise
Cla
Eu visez alb-lila.
Autobuzele in Timisoara sunt alb-lila
Poli e alb-lila
Lilicaul e ori eri alb, ori lila
Vacile mele din Allgäu sunt alb-lila (Milka)
Vreau o femeie alb-lila
Yeah yeah.gif thumb_yello.gif tongue.gif
axel
QUOTE (Marius @ 8 Jun 2005, 01:40 AM)
Eu visez alb-lila.
Autobuzele in Timisoara sunt alb-lila
Poli e alb-lila
Lilicaul e ori eri alb, ori lila
Vacile mele din Allgäu sunt alb-lila (Milka)
Vreau o femeie alb-lila
Yeah yeah.gif thumb_yello.gif tongue.gif

Imi pare rau ca ai inteles gresit. Aici nu era loc pentru exprimat offtopicele.
Am mai vazut forumist care are impresia ca toata poiana e dedicata offtopicelor wink.gif Parca acum il cheama PatricianuS sau ceva in genul acesta rofl.gif
surzi
Cla, tu visezi si in versuri?
Axel, este ontopic, deoarece rimele sunt colorate.

rofl.gif
mutulica
color-necolor, dar as fi curios daca viseaza cineva cu sonor...
matz
Dap , eu cateodata ma si sperii cand tipa cineva la mine in vis si cad din pat laugh.gif noroc , ca nu e patul inalt.
mutulica
da sirene m-auzi? de alea cum ca vine politia si te leaga?
cind eram junior visam asta... apoi se dovedea ca e ceasul, si ca tre sa ma echipez ca sa plec la scoala
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.