Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Spania
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Diasporei > Prin Lumea Intreaga > Europa
acorsei
Salut,

Eu sunt in Spania, mai exact Girona.
Vad ca pe aici este mare plictiseala, nimeni nu spune nimic, nimeni nu zice nimic...

Astept propuneri,

Adi
Mihai
Bine ai venit la Han!
Cred ca laSalsa este de prin Spania, dar nu stiu nimic sigur. rolleyes.gif
genicon
Iti zic si eu "Bun gasit la Han!"

Intr-adevar este destul de "plictiseala" in aceasta categorie, pentru ca inca asteptam sosirea strainilor smile.gif
Pana atunci insa, nu te sfii, poti vizita celelalte categorii unde nu e asa mare "plictiseala" si poti incepe sa ne spui cum e viata pe acolo wink.gif
Crisse
Hai mai spune ceva de dragul Gaudi, de Dali si ceilalti..ca deh esti la ei acasa. Am de gand si eu sa fac o vizita mai luuunga anul asta in Spania si poate ne intalnim pe acolo tongue.gif
MikeEL
Am auzit ca e plin de romani prin Spania si ca majoritatea lor nu ne reprezinta bine.. Asa e acorsei ??
Crisse
Bine zis ca sunt multi care nu-si vad de treaba prin Spania. Dar parca unde isi vad de treaba romanii? wink.gif
OK, eu as vrea sa aflu vesti de la cei realizati in Spania. As vrea sa stiu cate ceva despre MALAGA. Mercic fain. Am gasit cateva site-uri dar daca mi se mai dau si altele ar fi minunat.

chatonel
www.uma.es
www.malagaturismo.com
www.malagacf.es
www.visitcostadelsol.com

Crisse
Merci ptr adrese. Pe unele deja am fost inainte de a le primi de la tine. Sunt faine toate. Daca mai gasesti ceva, mai posteaza. Eu am gasit un site minunat postat ptr englezii care sunt mutati in Spania. Sunt o multime de informatii utile acolo
http://www.andalucia.com/
chatonel
www.salvador-dali.org
www.dali-gallery.com
www.museupicasso.bcn.es
www.fundacionpicasso.es
Crisse
Mercic fain. Am si eu ceva site-uri cu Dali. Peste ceva timp e mare petrecere in Malaga:). tare as vrea sa fiu in Spania atunci:).
Mai spune-mi daca mai stii smile.gif
hidalgo
Si eu sunt in Cataluńa. Mai e un formun al romanilor din spania: www.romani-in-spania.iespana.es/romani-in-spania. jamie.gif
contraste
Bine ati venit la han HIDALGO si ACORESEI ! flowers.gif
Crisse
Dupa excursia din Spania pot sa spun cu placere ca ador Andalucia wink.gif
sorin666
Salutare, lume, cand incepe urmatoarea Capsuniada, sa vin si eu... rolleyes.gif
Dea
salutare tuturor vin si eu cu o intrebare..
o sa fac o mini-excursie in Spania, o sa ma opresc in Madrid la niste prieteni apoi as dori sa ajung cateva zile si la Barcelona.
Problema este (de Barcelona vorbind) ca n-am idee cam care sunt preturile la cazare si in ce directie ar trebui sa ma uit.. exista pensiuni cu preturi rezonabile si conditii de cazare ok? cunoasteti ceva in sensul asta?


Rikita
Pai, am fost acolo acum trei ani, si am stat intr-un hostel (intr-un dorm) pt 19 Euro - dar a fost in epoca festivalului, asa ca poate acuma poti sa gasesti ceva mai ieftin... Sau daca preferi sa stai intr-un single bedroom poate e mai scump, dar cred ca poti sa gasesti pt 20 sau 25 Euro... Daca te cumperi un ghid Lonely Planet, Rough Guide sau asa ceva poti sa gasesti adrese unor Hostels si Pensiunelor (desi probabil nu lista completa)... Sau poti sa te uiti la Hostels.com sau hostelbookers.com sau alte site-uri (desi as spune mai bine contactezi direct hostelul, si nu faci reservare la site, pt ca deseori e mai scump la site...
Cla
Ma bate gāndul sa īnvat limba spaniola.
Prima īntrebare: cum se numesc capsunele? biggrin.gif
calfa
Capsuna e ... fresa: user posted image
Cla
la fresa, las fresas?
dead-cat
si capsunar? hmm.gif

fresero? unsure.gif
fresador? biggrin.gif
collector de fresas? hmm.gif
Cla
Frizeri. La plural: die Fresse! rofl.gif
Cla
Ce īnseamna Pajero pe spaniola?
(ma gāndesc la Mitsubishi)
calfa
Capsunar ? El colectador ... cool.gif

Pajero (conform unui dictionar "urban" biggrin.gif ) ... "SPANISH WORD: means someone who jerks off in most of the cases: jerks off too much." sau "Term used by Central Americans which means liar.".

Asta-i insa buna: "In Argentina and most of southamerica: jerk. That's why the SUV here was renamed montero. rofl.gif


Cla
spoton.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.