Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Friptura De Lebada La Viena
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Sushi
As vrea sa stiu de ce austriecii n-au auzit in viata vietii lor de lebedele ingurgitate la Viena in parc de catre persoane provenind din Romania. In tara noastra chestiune a ajuns proverbiala insa in urma unui sondaj in rindul austriecilor, demarat si condus de mine insami, reseie ca nici macar 0,0009% din ei n-au habar ca vreodata vreun roman sau, ma rog - locuitor al Romaniei - ar fi capturat, killerit, gatit si consumat vreo pasare de acest gen.
Rezultatul sondajului m-a facut sa ma intreb DE CE mama saraciei, sa fi halit romanii (sau rromii) lebede cind super-marketurile austriece au carente mari de tot la paza si protectie?

Sa fi fost oare doar vreo inventie gazetareasca?

Oricum, sint decisa sa aflu raspunsul la intrebarea: "Au mincat romanii lebede in Viena?".

To be continued...
nefertiti-old
Io cred ca ungurii sunt de vina. rolleyes.gif

Si masooonii!!! laugh.gif
dead-cat
chestia cu lebedele si tziganii e legenda urbana.
care circula pe la noi. d-aia austriecii habar n-au de chestia asta.
Cla
Eu cred ca asta e doar o fabula.
Sau or fi fost oPsedati de-ai nostri pe-acolo? rofl.gif
SORIN
Marius...eu am fost, da sa moara mama lor ca n-am halit lebede...doar struti rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Sorin.
Sushi
QUOTE (dead-cat @ 14 May 2005, 02:50 PM)
chestia cu lebedele si tziganii e legenda urbana.
care circula pe la noi. d-aia austriecii habar n-au de chestia asta.

Atunci iti cam dai seama ce impresie le-am facut cind am inceput sa-i interoghez in legatura cu ce stiu ei despre cazul pomenit, nu?
Sushi
QUOTE (SORIN @ 14 May 2005, 03:03 PM)
...eu am fost, da sa moara mama lor ca n-am halit lebede...doar struti rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Sorin.

Baiete ai gresit continentul. Aici vorbim despre Austria! cool.gif
dead-cat
asta-i ca si in bancu ala:

un neamt, un chinez si un roman stau intr-o camera, fiecare cu 2 bilute.

neamtul isi rupe niste fire de par, le leaga si face din cele 2 bile un perpetuum mobile.
chinezul spune ca a folosit bilele pentru meditatie si s-a regasit pe sine insusi, devenind alt om.
romanul dormea intr-un colt al camerei. il trezesc astia si-l intreaba ce-a facut cu bilele.
zice: "ah, una am pierdut-o si cealalta s-a stricat".


bancul asta tot in RO a fost inventat.
SORIN
Tantii....pe acolo in tara lu Haider nu stiti de gluma?? ohyeah.gif

Sorin.

btw....am halit strut in Viena thumb_yello.gif
Sushi
QUOTE (SORIN @ 14 May 2005, 03:10 PM)
Tantii....

Adica ce vrea sa insemne "tantii"???? Tu ma confunzi. Io-s tinerica.
Daca te mai aud vreodata cu chestii de astea te fac praf dintr-o miscare!
Auzi la el "tanti"...
Felina
50.gif
SORIN
Pai de unde sa stie baietel prost ca mine ca "domnisoara " cu blanoru e mai bericuloasa decat Nefertiti rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Nefe are mitraliera si m-a dat gata deja...cer iertare hh.gif

Oare asta e Maria Ta??

user posted image

Sorin.

aveti grija baieti...am dat de dracu rofl.gif rofl.gif Hai sa tragem impreuna o biba de Peace!
Sushi
QUOTE (SORIN @ 14 May 2005, 03:35 PM)


Oare asta e Maria Ta??

user posted image

nu. Maria noastra e blonda!
SORIN
Stai sa vada gasca de handicapati de pe aici, ca Maria e blonda...sa vezi distractie....ca noua ne place de alea blonda rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Acum pe bune...am lipsit un timp de pe aici, dar nu-i tarziu sa-ti urez...sedere placuta printre noi thumb_yello.gif Si sper sa nu mai fi asa de rea tongue.gif tongue.gif de doua ori!!

Sorin.
Sushi
QUOTE (SORIN @ 14 May 2005, 03:45 PM)
dar nu-i tarziu sa-ti urez...sedere placuta printre noi

Asta se traduce cu "Tanti sezi-ti pe c*r!"???

smile.gif Multam Sorine.
Felina
QUOTE (Planorista @ 14 May 2005, 03:39 PM)
nu. Maria noastra e blonda!


Despre Maria asta vorbiti?
Michelle
Si eu de ce n-am fost informata ma rog de schimbarea de culoare ?? devil.gif
Ei bine ,las ca-mi fac si eu niste extensii sa nu ma mai recunoasteti data viitoare! laugh.gif
Felina
Mah... in poza e Maria Noastra Blonda, care este. a nu se confunda cu prezentul biggrin.gif
simonsays
QUOTE (Marius @ 14 May 2005, 03:51 PM)
Eu cred ca asta e doar o fabula.
Sau or fi fost oPsedati de-ai nostri pe-acolo? rofl.gif

oPsedatii astia au obiceiul sa consume alt tip de... lebede, nenea; daca insa matale ai inclinatii d'astea, noi nu ne mai jucam cu tine... rofl.gif

bai, aia e clar inventie jurnalistica; imi si imaginez etnic-minoritarul rrom alergand pe apa dupa lebede rofl.gif degeaba le zicem ciori, ca nu poa' sa zboare; iar de lebede care sa isi doneze singure organele in scopuri mai mult sau mai putin frenologice.. n-am auzit ! ohyeah.gif
Olaf
Suuper, unde-i asta?
Apropos, iarna, unele parcuri bucurestene sunt pline de lebede. S-ar putea sa am si niste poze pe undeva, dar trebuie sa le caut...
simonsays
sint, am vazut si eu acum vreo 8 ani, pe IOR, lebede ... mi s-a facut o foameee... rofl.gif
Felina
Planorista, io te banui de fals in poze publice! nonono.gif
Sushi
Nuuuu, lighioanele chiar o existat si erau vii ca numa' io stiu cit o trebuit sa le alerg pe dupa banci da' nu-i bai ca zice ca daca-s obosite is mai fragede... fragede pe naiba c-am fiert pe ele de mi-o sarit sigurantele si n-am stiut cum sa scap de pene ca sa nu ramina "urme"... stiti voi... daca ma cauta polizeii sa ma intrebe ce mai fac si ce-am cinat si mi-am tras o jaca matlasata de toata frumusetea...
Felina
De-o perna mica ti-a mai ramas? nu de alta, da mai am nevoie de una biggrin.gif
Oiski-Poiski
Sadicelor cry.gif !
Sa stiti ca precis a fost o poveste ca nu se lasa asa de usor prinse si se mai si lebadesc la tine Tzzziiiiiiii.De speriat ! Numa daca le-au imbatat inainte si turmentate o crezut totul ce le-or zas romii rofl.gif

simonsays
umm... ce fac soro ? se .. lebadesc ?? oao .. e cam cum fac fetele noastre, pe Stefan Furtuna ? rofl.gif
Oiski-Poiski
Deci, nu stiu cum fac fetele pe Stefan Furtuna (chiar cum ??????) insa nu puteam sa zic de niste lebede ca se ratzoiesc la tine , nu ???? Or fi ele zburatoare insa de la lebada la ratza e o cale lunga biggrin.gif
Pe bune, ati vazut vreuna cand vrea sa se apere ??? Fi-miu a incercat sa se apropie de pui si
50.gif ranting.gif .....
mutulica
povestea a inceput pe la inceputul anilor '90, cind un ziar din viena a publicat un reportaj despre tuciurii ce au halit o lebada

austriecii au luat-o ca pe un fapt divers si au uitat-o... la noi... e legenda...

acuma... ca de la o lebada, am ajuns sa le numaram pe toate.. tot de legenda tine tongue.gif
Michelle
QUOTE (Oiski-Poiski @ 16 May 2005, 05:58 PM)

Pe bune, ati vazut vreuna cand vrea sa se apere ??? Fi-miu a incercat sa se apropie de pui si
50.gif ranting.gif .....

laugh.gif Pai l-or fi simtit lebedele ca e pui de roman ... rofl.gif si o fi instaurat neam de neamul lor un boicot pe romanashi
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.