Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ironia Zilei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
mdA!
ei, haideti. e imposibil sa nu vi se intample. chestiile alea, mai importante sau mai putin importante, fara noima, care se potrivesc unele cu altele ca nuca in perete, si care nici macar nu ajung sa enerveze fiindca... fiindca nu e nimeni vinovat.

ironia zilei mele? ... dupa ce ma muncesc de saptamani sa pun gherutza pe EL, astazi ma intreaba suav... "ce faci diseara?". si ce-i raspund? plec din Bucuresti, la bunica-mea. acum! taman acum s-a gasit sa ma intrebe... mama ei de situatie... unsure.gif
Eclectic
Auch ! Asta a durut. rofl.gif
Da' las' ca vii tu si o sa mai fie seri. wink.gif
Insa, pana una-alta... rofl.gif
Michelle
Culmea ar fi fost sa-ti fii facut un calcul scurt mental (bai,da' de ce ma intreaba asta?nu cumva...?) si sa fii zis :ah,nu ,n-am un program exact inca ...dupa care el sa-ti raspunda eh nici io n-as fi avut,dar m-a invitat X la o bere intre baieti laugh.gif
Sushi
QUOTE (alexa @ 13 May 2005, 12:59 PM)
plec din Bucuresti, la bunica-mea. acum!

Ia-l cu tine pe flacau!
N.V.
QUOTE (Planorista @ 13 May 2005, 03:17 PM)
QUOTE (alexa @ 13 May 2005, 12:59 PM)
plec din Bucuresti, la bunica-mea. acum!

Ia-l cu tine pe flacau!

De la prima intalnire sa-i si cunoasca pe bunici? ohmy.gif Nu cred ca exista o mai rapida cale de a te asigura ca prima intalnire va fi si ultima. Si in plus nu e necesar... mult efort pentru nimic... cu siguranta vor mai fi nopti. Si nici nu ii dai impresia ca arzi de nerabdare pentru aceasta prima intalnire, ceea ce ar trebui sa-l faca pe flacau sa mai depuna un picut de efort.
mdA!
sfaturi bagate la cap. ultima noutate este ca s-a apucat sa mearga la sala. smile.gif
oare...?- oare?
Antont
QUOTE (alexa @ 18 May 2005, 03:37 PM)
sfaturi bagate la cap. ultima noutate este ca s-a apucat sa mearga la sala. smile.gif

Zi mersi ca nu s-a apucat sa mearga la baut si agatat evil.gif rofl.gif
mutulica
stai relax ca nu a zis ce fel de sala... o fi vreo sala de asteptare...
mdA!
of, si voi acuma.. e sala da-aia unde intra barbatu normal, si iese cu fluturi macho la cap.mai bine mergem la o sala de lectura.... si sa lecturam asa... vreo cateva etichete.... de pe la bere... de pe la haine...
Olaf
Vorba aia: daca sticla era de fier... laugh.gif
mdA!
ironia zilei continua... pe sistemul o noua zi, o noua gluma proasta.
vin si eu la serviciu. ca un fluturas, zau asa. o finuta si-o mumoasa (Barrie - taci! tongue.gif ) cu o bluzita transparentuta, pana-n talie.. cu niste pantalonasi mulati pe fundul meu mare si picioarele deloc subtiri biggrin.gif numa' bine de-o plecare la plimbare dupa ce termin multa munca.
si care-i baiul?
pai n-ar fi unul prea mare insa.... un pic mai devreme am observat cum ca minunatii mei pantalonasi... s-au descusut taman un pic mai jos de slit. sorry.gif
desi, trebuie sa recunosc ca tot e bine... puteau sa crape pe partea cealalta... ohyeah.gif stiu eu pe cineva care a patit-o.
..
nu'sh de ce, dar am o banuiala ca de aici ma duc direct acasa... mad.gif
........
de fapt, trebuie sa recunosc ca mi s-a mai intamplat o data. cu alti pantaloni... negri... iar atunci aveam o frumusete de chilotei portocalii pe mine...

Edit: de fapt cred ca pot sa fiu linistita daca Barrie nu a observat. Sau ai incercat sa fii dragut si sa nu imi spui? tongue.gif
Eclectic
Mai, daca ai fi avut probleme cu dresul, sigur ai fi avut cine sa te ajute. Dar asa... Ce zici, gioane, ne bagam ? rofl.gif

Edit: ma stii pe mine ca fiind prea atent la detalii ? tongue.gif
mdA!
unde sa va bagati mai, unde sa va bagati? huh? voi, gata sa sariti mereu cand e vorba de ceva rupt sau descusut sau desfacut...
......... iti explic yo tie odata cum sta treaba cu detaliile astea...vezi tu!

PS... bine ca imi era frica tare, ca tocmai mi-am programat o intalnire... oare e bine... oare e rau... Barrie - nu intreba - e unul nou. tongue.gif
Eclectic
Geezas, another one bites the dust ! rofl.gif smile.gif rofl.gif
mdA!
nu la dust, ma gandisem devil.gif ... ..
Eclectic
oPsedato ! wub.gif rofl.gif spoton.gif
mdA!
did i just joined the club? wub.gif drool.gif 5.gif dance.gif
Eclectic
aPsolut. jamie.gif
simonsays
hmm.. apai ma gandesc ca n-o fi bai daca te duci asa la intalnire, hani ... are omu mai putin de munca spoton.gif ce zici, ne vedem dupa-amiaza ? drool.gif rofl.gif rofl.gif
mdA!
tocmai nu, draga simon. astazi il prefer pe el... vorbim maine. tongue.gif
simonsays
roflmao.gif dear, de preferinta ar fi sa ramana el si maine, si poimaine... doar nu vrei sa ai de-a face cu un oPsedat batranel ca mine... rofl.gif spoton.gif
mdA!
ba poate da. fug! Barrie... sa ma duc cu fata asta, sau sa o zugravesc?... cred ca mi-e lene. mai bine il sperii. abia il testez sa vad daca-i slab de inger ori ba. smile.gif
Eclectic
QUOTE
sa ma duc cu fata asta,


Ai alta ? rofl.gif

QUOTE
mai bine il sperii. abia il testez sa vad daca-i slab de inger ori ba. 


Clar... Si vezi si cat de sincer te iubeste. Daca te trimite suPtil la buda, te merita. Daca nu... rofl.gif rofl.gif rofl.gif
mdA!
Ironia zilei (sau faza zilei mai degraba) se continua. tongue.gif
Dimineata, graba mare. Interviu, cu ora fixa. Nu puteam sa las omul sa astepte. Ajung fuga-fuguta in televiziune, imi sun sefa de productie: "pisicuta, esti la fabrica" "ajung in cinci minute" "pui, am si eu nevoie de matura, sa zbor la filmare (ca o vrajitoare adevarata ce sunt".
Colega-mea ramane usor pe ganduri si-mi spune apoi ca se rezolva. Ajunge in redactie, "matura-matura, sau si faras?". ma buseste rasul, fireste. "doar matura. cu sofer cu tot, insa".
nu trec cinci minute, timp in care eu dadeam deja telefoane ca sa le aranjez pe toate cand... sefa mea de productie.. intra in redactie. cu o matura. "asta e buna?" ma apuca un ras isteric. "alta n-au? voiai d-aia de strada?"

dupa un ras cu lacrimi apuc sa ii explic "masina voiam, mama, masina! sa plec cu ea la filmare!"

rofl.gif
axel
E cumva blonda?
mdA!
da rofl.gif
Serenity
Am muncit o noapte intreaga sa transform cursurile in fituici (stiu, le puteam face la xterox, da' m-am amagit cu ideea ca in felul asta imi mai ramane ceva in cap), am baut litrii intregi de cafea ca sa pot ramane treaza, m-am chinuit, m-am zbatut.. si intr-un final, cu sudoarea fruntii, aproape am reusit. Am varsat Pepsi pe ele. S-au dus dreq. Dar am mai reusit sa salvez vreo doua.. Peste 2 minute am varsat Pepsi si pe astea biggrin.gif

Eh, tot raul spre bine pan' la urma. A prins-o pe una de langa mine cu fituici si risca sa fie exmatriculata..
flaky
in ultimele zile am tot auzit la radio melodia stripped...eram convinsa ca o canta depeche mode, era fix stilul depeche si in plus vocea lui dave gahan e inconfundabila, nuuu??? din reveria de mare roakeritza alternativa m-a trezit brusc fratele meu (care de felul lui asculta dance by the way cry.gif ) cu replica inocenta: "aaaa stripped de la rammstein?????"...mi-a cazut cerul in cap...am inceput sa caut cu febrilitate pe net, intr-adevar stripped de la rammstein era melodia mea, avea aceleasi versuri...in disperare de cauza incerc totusi si un depeche si gasesc...aceeasi melodie ohmy.gif acum ramanea de descoperit ce versiune punea postul meu de radio pt a-mi verifica abilitatzile de recunoastere a interpretului...caut in playlistul radioului (unde in treacat fie spus era cel mai logic sa caut de la bun inceput wub.gif ) siiiii...stupiza, stupiza: era SCOOTER!!! ohyeah.gif ohyeah.gif ohyeah.gif
morala: nu mai pretind niciodata ca ma pricep la muzica sad.gif
simonsays
QUOTE (Serenity @ 14 Sep 2005, 02:16 AM)
Am varsat Pepsi pe ele. S-au dus dreq. Dar am mai reusit sa salvez vreo doua.. Peste 2 minute am varsat Pepsi si pe astea biggrin.gif

vezi, daca nu bei Coca Cola ? roflmao.gif
ausländer
QUOTE (flaky @ 14 Sep 2005, 06:50 PM)
in ultimele zile am tot auzit la radio melodia stripped...eram convinsa ca o canta depeche mode, era fix stilul depeche si in plus vocea lui dave gahan e inconfundabila, nuuu??? din reveria de mare roakeritza alternativa m-a trezit brusc fratele meu (care de felul lui asculta dance by the way cry.gif ) cu replica inocenta: "aaaa stripped de la rammstein?????"...mi-a cazut cerul in cap...am inceput sa caut cu febrilitate pe net, intr-adevar stripped de la rammstein era melodia mea, avea aceleasi versuri...in disperare de cauza incerc totusi si un depeche si gasesc...aceeasi melodie ohmy.gif acum ramanea de descoperit ce versiune punea postul meu de radio pt a-mi verifica abilitatzile de recunoastere a interpretului...caut in playlistul radioului (unde in treacat fie spus era cel mai logic sa caut de la bun inceput wub.gif ) siiiii...stupiza, stupiza: era SCOOTER!!! ohyeah.gif ohyeah.gif ohyeah.gif
morala: nu mai pretind niciodata ca ma pricep la muzica sad.gif

Melodia originala e a celor de la Depeche Mode. varianta Rammstein a aparut in urma unui disc "Tribute to Depeche Mode". Scooter au copiat-o de dragul de a mai canta si ei ceva.
flaky
QUOTE (ausländer @ 15 Sep 2005, 10:13 AM)

Melodia originala e a celor de la Depeche Mode. varianta Rammstein a aparut in urma unui disc "Tribute to Depeche Mode". Scooter au copiat-o de dragul de a mai canta si ei ceva.

mersi mult...intre timp m-am pus si eu la punct ascultandu-le pe toate 3 si mi se pare ca oricum varianta depeche e de departe cea mai reusita (cu toate ca si rammstein adauga un fel de flavour specific spoton.gif )
fatality
Ce? Scooter au cantat si ei ''Stripped?" LOL! A devenit arhicunoscuta melodia asta! .tongue.gif
Si eu ii confundam la inceput cu Depeche, cand eram eu necunoscatoare. Aveau o melodie Break it up! (lenta si diferita de stilul lor) si eram convinsa ca e DM. smile.gif Tot ce semana cu Depeche, era Depeche.
-----------------------------
Asa...
Si eu am avut parte de o intamplare jenanta pe la sfarsitul anului. Aveam simulare la geogra si faceam naveta. M-am imbracat eu frumos, dimineatza, m-am dus in microbuz si m-am asezat pe un oarecare loc. In spate erau niste baieti - dragutzi, n'am ce zice rolleyes.gif (cred ca mergeau la Buc) - care se uitau pe geam si mai radeau de cate unu.. altu. Ii ascultam si-mi venea si mie sa rad. Toate bune si frumoase. Cand sa cobor ii aud pe astia hohotind prin spatele meu si am simtit ceva lipicios pe fundul meu. Cand ma-ntorc observ pe fundul meu o pata mare si neagra - era murdar scaunul ala, pe care m-am asezat eu, de ceva naiba stie ce, cred ca tus - si nici nu mai aveam prea mult timp sa ajung la scoala. Nu puteam sa merg asa si a trebuit sa plec cu taxiul la camin sa ma schimb ca mai aveam ceva haine pe-acolosha.
Dupa aceea am toooolit-o!!!! biggrin.gif
Totul s-a terminat cu bine ca n-am intarziat si am nimerit clasa, ei aproape, pata aia de pe pantaloni n-a iesit nici acuma.
Serenity
Pe 5 noiembrie e ziua tatalui meu si, dupa cum am spus si pe alt topic, i-am cumparat o carte. Una din cele mai mari pasiuni ale parintilor mei este lectura si nu de putine ori le-am facut cadou carti. Chiar acum cateva luni i-am cumparat mamei un roman... Binenteles ca (,) citind foarte mult, exista marele risc sa nimeresc o carte pe care deja o au sau au citit-o, asa ca mereu fac putina cercetare inainte. De ziua mamei l-am sunat din librarie pe tata si m-am consultat cu el vreo 20 de minute pana sa ma hotarasc ce sa iau. Peste vreo doua saptamani cand m-am intors acasa si am intrebat-o daca i-a placut mi-a raspuns sovaind ca nu s-a apucat inca de ea. O luase tata mai intai la citit si dupa nici jumatate de carte a abandonat-o... ATAT ERA DE PROASTA! rofl.gif (marturisesc ca parintii mei nu sunt foarte selectivi in ceea ce citesc, ceea ce spune multe despre calitatea cartii..) De data asta am fost chiar cu mama la librarie si ne-am invartit vreo 40 de minute pe-acolo (vanzatoarele deja se uitau urat) pana i-am cumparat ceva. Fericita si entuziasmata, i-am scris pe prima pagina niste vorbe din suflet si m-am afisat cu ea in fata lui, cu un zambet lat cat toata fata si ochii sclipitori. A intors-o pe toate fetele, a citit rezumatul de pe coperta si zambetul meu a inceput sa se stinga cu fiecare rand pe care-l citea. A fost nevoie de multe insistente, amenintari s.a.m.d pana am reusit sa-l fac sa recunoasca ca o citise deja! frusty.gif frusty.gif rofl.gif Sunt un dezastru la cadouri! hh.gif
SORIN
Prietenuv meu Bombonel e una din cele mai mari panarame umane de pe glob.....gras si rotund ca o minge, dulce si bun ca o bomboana si cu o minte de copil 7 ani handicapat mintal ohyeah.gif

Nu mai belele face si isi expune prietenii la cele mai traznite intamplari posibile smile.gif

ex: dimineata pe sosea o ceata de taiat cu foarfeca...eu si Bombonel in masina spre oras la munca...in fata noastra un lant de 15-16 masini pupate in dos una de alta ( alea de la mijloc ferfenita ) din cauza unui dobitoc ce a franat brusc.

Nimic grav si acest fapt se datoreaza vitezei reduse pe timp de ceata, dar masinile belite frumusel de tot. Curcanu de rigoare intepenit si mandru de a dirija circulatia pe margine, de parca era paun ( numai fulgii si penele ii lipseau ) imi face semn sa acolesc locul pe partea stanga.....ne uitam noi doi, multe airbag-uri declansate, unii putin loviti, dar toti probabil bucurosi ca sunt intregi!

Pe la mijlocul lantului de impact, unu cu Megane-ul bulit rau de tot, statea afara si il mangaia cu lacrimi in ochi...era total_lost Meganu! Si Bombonel imi zice sa opresc langa el....deschide geamu Bombonel, arata cu degetu spre ramasitele de Megan, se uita in ochii inlacrimati ai soferului si il intreaba.........De Vanzare Coane???????

I-am vazut ochii lu ala cum ii ies din orbite, alb la fata si vena din frunte umflata la maxim...si venea amenintator spre noi, Bombonel nu mai nimerea butonul de la geam si inca putin cred ca ne impusca....am acelerat si am disparut!

Dupa ce ne-am tras sufletu, i-am tras-o dupa ceafa cu Bombonel si am ras si rad si pana acum rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Cica e de vanzare Coane?? roflmao.gif roflmao.gif

Sorin.

Serenity
Mi-am luat astazi o carte de Feng Shui! biggrin.gif Ca vorba 'ceea: daca norocul nu vine l-a Serenity il aduce fata cu forta! 23.gif

Din ciclul Fiecare zi cu surpriza ei am fost astazi la secretariat sa-mi semnez notele si sa vad daca am trecut la fara taxa biggrin.gif Binenteles ca raspunsul a fost negativ dar nu pentru ca media mea nu ar fi fost in limita "bunului simt" ci pentru ca Surpriza 1: m-am trezit cu o restanta! ohmy.gif La un prof care Surpriza 2s-a pensionat! laugh.gif Si care Surpriza 3 a plecat in strainatate! rofl.gif Maine ma duc la biserica sa ma dezleg spoton.gif
Michelle
moaama Sere ,esti tare de tot,asa surprize-surprize parc-ai fi Andreea Marin!
ia vezi poate cind deschide cartea la biserica se afla acolo si surpriza nr 4 ...nota ta de trecere care din confuzie mentala pe cauza de scleroza "la placi" a uitat pensionaru' s-o treaca!
Serenity
Aaaa... pai am uitat sa mentionez, eu de fapt luasem examenul respectiv cu binemeritata si frumoasa nota de 6 rofl.gif Pe care o am trecuta si in carnet. Bine zis scleroza in placi... in catalog apar absenta! laugh.gif Problema e ca efectiv nu am cum sa dau de profesor si nimeni altcineva nu vrea sa ma rezolve... cry.gif laugh.gif (oPsedatii sa se aPtina rofl.gif ) Si chiar de-ar fi inca in zona, mi-ar fi frica sa stau de vorba cu el. Omul ala mi-a facut un circ monstru pentru ca am avut neobrazarea sa respir! rofl.gif

Edit: Sa nu mai spun ca si in semestrul I, din peste 200 de oameni si cu toate ca il predasem prima, am fost singura careia "i s-a ratacit" referatul si, la fel, m-am trezit cu o restanta si o gramada de drumuri si telefoane de dat laugh.gif So, doc'? Ce tratament recomanzi? Vrajitoare, Feng Shui, biserica? laugh.gif Sunt disperata! Zilele trecute mai ca nu mi-am dat economiile pe niste banuti de tre' sa-i pui in apa sarata si sa dantuiesti dezbracata la miezul noptii in jurul lor rofl.gif
Michelle
ai incercat niste carbuni incinsi...pe care sa-l asezi pe dom' profesor,bineinteles! rofl.gif sigur el e in strainatate acum dar am putea sa mergem dupa el daca platesti biletul de avion dus-intors,sau numai dus daca ma gandesc mai bine laugh.gif
daca ai fi din Bucuresti ...ti-as recomanda un acatist la Sf Mina ...patronul pagubitilor...la mine a functionat!pe bune! wink.gif
Serenity
Multumesc! Ideea cu carbunii nu e rea. Am mai citit pe-aici ceva de o butelie, ar merge si aia. Pe la Bucuresti s-ar putea sa ajung in primavara, poate pana atunci aflu si numarul de telefon de la dom' patron... ca si-asa in ultima vreme am ajuns mai rau decat centralistele. Sau poate reusesc sa-l atind pe Romeo Fantasticu, regele sexului si sa-i uschesc norocu mancatzas! laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.