Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Armuri Medievale
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Arta Vizuala
Pagini: 1, 2, 3, 4
Chime of Night
Armurile reprezinta una din pasiunile mele si as vrea sa impartasesc cu voi pozele de acest fel pe care le-am adunat de-a lungul timpului. Sper sa va placa. smile.gif

Poza aceasta reprezinta coperta unuia din volumele unei serii de benzi desenate aparute in Franta numita "Chroniques de la Lune Noire". Imi place foarte mult universul fantasy descris in aceste benzi desenate si sper sa pot face si eu rost de ele candva. Ce-as da sa vad un RPG sau un joc de strategie in stilul lui Rome - Total War care sa se desfasoare in acest univers. Eh, one can dream, can't he... smile.gif
Chime of Night
Aceasta este coperta manualului unui joc adventure mai vechi numit Dragon Lore, scanata de mine.
Chime of Night
Si inca o armura, tot de pe coperta unei serii de benzi desenate din Franta numita "Requiem". Fainuta.
Chime of Night
Poza aceasta e din sectiunea "Credits" a jocului Blade of Darkness. Din punct de vedere estetic mi-au placut foarte multe aspecte la jocul asta (arme, armuri, locatii, monstruleti), dar gameplay-ul este unul dintre cele mai handicapate pe care le-am vazut.
Chime of Night
Micutul calare este un "Champion of Chaos" din universul Warhammer, un alt univers fantasy care imi place foarte mult.
Chime of Night
Si o poza cu dragutul de Vhailor din Planescape Torment.
Chime of Night
Acesta este Anti-Paladin-ul de la The Legions of the Damned (factiunea mea preferata alaturi de The Undead Horde) din Disciples 2.
Chime of Night
Inca o armura superba din Blade of Darkness, care imi place in mod deosebit.
Chime of Night
Asta-i un Giant Skeleton din Planesecape Torment. *sigh* Memories... smile.gif
Chime of Night
Chiar daca universul Warhammer 40000 descrie un viitor foarte indepartat pastreaza totusi un iz medieval si are un farmec aparte. Frumuselul asta este Ahrimann, Sorcerer of Chaos, in case you were wondering... most likely not. smile.gif
Chime of Night
Mi-au placut foarte mult armurile de la Blood Knights din primul Diablo. Poza asta e scanata dintr-o revista caci din pacate pe net nu am gasit altele.
Chime of Night
Imi place mult viziunea asupra Dark Elf-ilor din universul Warhammer. Asa arata un Cold One Knight.
Chime of Night
O alta factiune din acelasi univers Warhammer este "Bretonnians". Bretonnian knights in action...
Chime of Night
De fapt nu stiu de ce bat eu campii de pomana... smile.gif
Chime of Night
De fapt cred ca mai bine o las eu balta... Silly me. sad.gif
rebel
De ce s-o lasi balta? unsure.gif

Daca n-a depus nimeni aici nu inseamna ca nu citeste nimeni ce scrii aici, ok?

Keep up the good work thumb_yello.gif
loretta
De ce sa renunti?unsure.gif) Mie una mi s-au parut foarte interesante pozele tale si sunt convinsa ca exista multi alti useri care iti impartasesc pasiunea:)
Chime of Night
Sunteti draguti. Va multumesc. hug.gif
loretta
Sunt foarte ..cum sa spun, 'aparte'...armurile descoperite de tine prin jocuri si prin reviste, nu prea seamana cu cele 'traditionale' vazute prin muzeele de profil:)
Cat de mult difera de la un om la altul modul de a 'vedea' acelasi lucru , acolo unde arta isi spune cuvantul.. smile.gif
Chime of Night
The Witch King of Angmar din filmul The Lord of the Rings, captata de mine.
Chime of Night
Aceasta e reclama la un joc mai vechi, Mage Slayer, scanata de mine dintr-o revista.
Chime of Night
O poza din Chroniques de la Lune Noire (Black Moon Chronicles) cu liderul unui ordin religios decazut numit L'Ordre de Lumiere (The Order of Light). Imi place mult ideea de roba purtata peste armura.
Chime of Night
Inca o poza din Black Moon Chronicles cu un "Cleric of Light"...
Chime of Night
...si una cu un "Paladin of Light", ambele din acelasi ordin.
Olaf
thumb_yello.gif Faine, armurile!
Ce nu inteleg eu, totusi, de ce "medievale"?
Chime of Night
Pentru ca eu consideram asta, cea din poza atasata, tot "armura". Am gresit, mai ales ca imi plac si armuri din antichitate, nu mai vorbesc de cele ale samurailor.

Ma bucur ca iti plac. smile.gif
Chime of Night
Si inca un "Champion of Chaos" din universul Warhammer.
contraste
Dragul meu, marturisesc ca si eu am trecut pe aici !
Dar tu ai trecut pe aici ?
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=312559

Chime of Night
Draga mea, iti multumesc ca mi-ai indrumat pasii catre acel coltisor de han cu maiestre rime-ncondeiat. O sa mai trec. smile.gif

"Chaos Space Marines" devil.gif
Chime of Night
More of the same, adicatelea "Chaos Space Marines".
Chime of Night
More "Chaos Space Marines" still.
Chime of Night
And more... la micutii astia le zice "Obliterators".
Chime of Night
Guess what... smile.gif
Olaf
Sper ca nu te superi daca pun si eu una-doua armuri...
Cele medievale erau destul de simple, cel putin ca aspect.

O armura frantuzeasca din timpul regelui Louis VI (1081 - 1137)
user posted image

Roba peste armura? smile.gif
Epoca lui Filip cel Frumos (1268 - 1314), cavaler cruciat.
user posted image
Olaf
Si o casca foarte interesanta, despre care nu stiu nimic smile.gif
user posted image
Chime of Night
Cum sa ma supar? M-ar bucura daca si altii ar face acest lucru. thumb_yello.gif
Olaf
Asta este o reconstructie moderna a unei armuri germane din sec 15.
Chime of Night
O poza din Dungeon Keeper, decupata si apoi scanata de mine dintr-o revista.
Chime of Night
"High Elves" din universul Warhammer.
Olaf
QUOTE (Chime of Night @ 5 May 2005, 12:24 AM)
"High Elves" din universul Warhammer.

Ma uitam... au scuturi pentru protecti intregului corp (din acelea, lungi), desi sunt cavalerie... Destul de incomod, mai ales ca tipul asta de scut reduce libertatea de miscare chiar si pentru pedestrasi... laugh.gif (nu ma lua in seama, aberez...)
Chime of Night
Poza cu un cavaler templier, captata de mine din Medieval Total War.
Chime of Night
"Black Grail knight", tot din universul Warhammer, captata de mine dintr-un filmulet. Mai bine de atat n-a iesit. sad.gif
Chime of Night
Si inca un "Chaos Space Marine".
Chime of Night
"Bretonnian knight" din Warhammer.
Chime of Night
"Witch Hunters", o alta factiune din universul Warhammer 40000.
Chime of Night
"Demon Hunters", tot din Warhammer 40000.
Chime of Night
Iar ista-i un "Space Marine".
Chime of Night
Si nu m-am putut abtine sa nu mai pun un inca una cu "Chaos Space Marines".
Chime of Night
De fapt doua. smile.gif
Chime of Night
Tot "Bretonnian knight", tot din Warhammer, tot frumusel. smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.