Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:"prietenii" Cei Mai Apropiati
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Cla
Asaa, pe mine ma intereseaza carti, nu beletristrica ci ceva informativ. Si muzica. rolleyes.gif
Pe lânga imi iau informatii prin ziar sau radio.
Iubesc filme despre geografie si cu animale.
Fara computer, please... fara google...
Ce faceti voi, cum va informati, orice e permis in afara de computer.
Si atunci sa vezi cat de dependent esti...
Apropo, la "prietenii cei mai apropiati" poate sa intre si un vibrator, chips, bere, albinutze... spoton.gif

edit: Sorry, am uitat semintele... rofl.gif
dead-cat
io n-am radio.
si pt. ca ma duc de 2x pe sapt. la Stuttgart, deci stau 6 ore pe sapt. in tren, am timp sa citesc ziare si reviste:

Spiegel
Süddeutsche
FAZ
Mainzer Rheinzeitung rofl.gif
c't
unixopen

si uneori kicker laugh.gif

in principiu imi trebuie ceva ce pot citi in 1:30 ore si lasa apoi in tren biggrin.gif
Felina
Claule, sa nu-ti fie cu suparare sau necaz au ciuda ori oftica, da io n-am inteles ce vrei tu de la subectu' asta hh.gif .

Pentru astia mai neajutorati asa, ca mine tongue.gif , poti sa pui (adresezi tongue.gif ) o intrebare clara?

si acum, vorba irlandezului
thanks,
felina
Cla
Nu mi-e cu necaz smile.gif dar uite ca dead-cat a raspuns smile.gif
Eu iau Nürnberger Nachrichten, Spiegel, Stern. Paginile de pe net nu le ai in mana, nu poti sa le rasfoiesti, sa le simti...
BILD nu cumpar ca mi s-ar face greata... dry.gif
Sa nu-mi zici acuma ca citesti "The Sun"?? rofl.gif

Apropos, de cate scule are nevoie un muncitor de santier?
De 21: O lada de bere + BILD rofl.gif
Felina
QUOTE (Cla @ 27 Apr 2005, 06:29 PM)
Nu mi-e cu necaz smile.gif dar uite ca dead-cat a raspuns smile.gif

smile.gif corect, asa e, a raspuns. Dar n-am inteles nimic din raspunsul lui mad.gif . ideea era pentru astia mai neajutorati, ca mine sa reformulezi intrebarea sorry.gif . dar daca nu vrei... asta e. nonono.gif
Sushi
Feli ce nu pricepi mama draga? Cla intreba daca ai prieteni si daca prietenii astia iti recomanda ce sa citesti sau iti baga simplu presa pe git. Cre' ca-i o noua moda, sa ghicesti caracterul unei persoane in tipariturile recomandate de prietenii proprii... amu' pricepi?
Michelle
Hai sa va zic cum ma informez eu,desi nu stiu cum il ajuta pe Cla, ca surse in limba lui Goethe n-am si daca-as avea tot nu m-ar ajuta cu nimic. tongue.gif

Ascult Radio Guerilla-it's the best fratzilor ,believe me ,dar asta cit timp circul cu masina si asta in ultima vreme a fost aproape intreaga zi ;deci daca vreti ceva 'telectual dar si spiritual urmariti emisiunea lui Razvan Exarhu (e iubirea mea mai nou wub.gif ) si neaparat ...Planeta Moldova.
Vizual -documentare absolut excelente -duminica seara pe M6 emisiunea Capital
si Secrets d'actualiteasta pentru francofoni ,bineinteles
In rest carti de la Humanitas si RAO...reviste nu mai zic ...ca astea si le asorteaza fiecare dupa profesie sau pasiuni.
Cla
Na uite Felina, intrebarea a fost de fapt ce faci fara computer?
Unii isi cumpara ziarul (care?), altii se umfla cu chips, iar altii au pur si simplu sex.
Sau mananca seminte si beau bere rofl.gif
Femeile singure poate au chef de un dildo...
Viata in afara de computer, you know? jamie.gif
Oiski-Poiski
Cla, recunosc ca computerul e baza de informatii insa cand nu e, este cate o carte buna , Mittelbayerische Zeitung zilnic , alte ziare, Tina kochen und backen tongue.gif laugh.gif , barfele vecinilor, etc.
Cla
Clar. Nu uita "Die Aktuelle" si "Frau im Bild" tongue.gif rofl.gif
Oiski-Poiski
Ei, uite ca alea nu le-am citit niciodata , in schimb kochen und backen biggrin.gif .
Si PM Magazin tongue.gif .
Felina
QUOTE (Cla @ 28 Apr 2005, 02:39 AM)
Na uite Felina, intrebarea a fost de fapt ce faci fara computer?
Unii isi cumpara ziarul (care?), altii se umfla cu chips, iar altii au pur si simplu sex.
Sau mananca seminte si beau bere rofl.gif
Femeile singure poate au chef de un dildo...
Viata in afara de computer, you know? jamie.gif

Aaaaa, deci asta era intrebarea! rolleyes.gif

Pai ce sa fac, ce faceam si inainte sa-mi cumpar compu'.

Citit mult, romane, in ultimii ani literatura romaneasca interbelica si nu numai rolleyes.gif . Ma plimbam mult prin anticariate, ador cartile vechi, cu paginile ingalbenite de vreme wub.gif (totusi sa nu poarte mirosuri ciudate hh.gif .) Asa am aflat printre altele ca Arghezi a scris si romane, fapt pe care nu l-am aflat la scoala, nu inteleg de ce ( unsure.gif ). De Cezar Petrescu ca are o opera de peste suta de romane ( blink.gif ). Si altele wub.gif .

FHM, Playboy every month ohyeah.gif .

Stirile aflate la servici in discutiile cu colegii.

MTV

Stirile mondene - cu fetele la un suc ( girlchat.gif ) si nu numai.

Discovery

HBO

Cinema

Sunt on topic, Claule? hh.gif
dead-cat
QUOTE (Oiski-Poiski @ 28 Apr 2005, 01:52 PM)
Ei, uite ca alea nu le-am citit niciodata , in schimb kochen und backen biggrin.gif .
Si PM Magazin tongue.gif .

si "Sendung mit der Maus" rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Zed
dead cat , hmm hmm.gif era vreun apropo ceva ?! rofl.gif
Cla
QUOTE (Oiski-Poiski @ 28 Apr 2005, 01:52 PM)
Ei, uite ca alea nu le-am citit niciodata , in schimb kochen und backen  biggrin.gif .

huh.gif Stiu doar "Bocken + Kacken" rofl.gif
Cla
QUOTE (dead-cat @ 28 Apr 2005, 05:08 PM)
QUOTE (Oiski-Poiski @ 28 Apr 2005, 01:52 PM)
Ei, uite ca alea nu le-am citit niciodata , in schimb kochen und backen  biggrin.gif .
Si PM Magazin  tongue.gif .

si "Sendung mit der Maus" rofl.gif rofl.gif rofl.gif

+ "Hundmausekatz" rofl.gif
Cla
QUOTE (Felina @ 28 Apr 2005, 02:24 PM)
FHM, Playboy every month ohyeah.gif .
Sunt on topic, Claule?  hh.gif

Bineinteles... tongue.gif ohyeah.gif si eu imi cumpar Plai cu boi every mouth rofl.gif
Oiski-Poiski
Sendung mit der Maus e o revista ???????????????
Oau, daca stiam mi-o cumparam desigur biggrin.gif .
Cla
rofl.gif
Felina
QUOTE (Cla @ 28 Apr 2005, 10:52 PM)

Bineinteles... tongue.gif ohyeah.gif si eu imi cumpar Plai cu boi every mouth rofl.gif


A! de Plai cu boi uitasem smile.gif .
Olaf
Acasa: radio guerrilla sau activ fm + o carte sau Catavencu sau Cotidianul sau ce-mi mai pica prin mana. Asta daca nu trebuie sa plec de acasa.

In deplasare: gasesc un computer rofl.gif
Sau, ca azi: darts, biliard, masina de spalat, chestii d'astea distractive tongue.gif
Cla
Super!! Catavencu, Plai cu boi, o femeie si seminte spoton.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.