Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Codec-uri
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
black ice
Am un film codat cu urmatoare porcarie: DV Giga Avi Codec. Nu o pot viziona sub nici o forma, in nici o pozitie, cu nici un player.
Sugestii?

PS: Stie cineva japoneza? Nu de alta dar situl la care ajung inevitabil daca dau search pe google este in japoneza...
Mihai
Nu am gasit nici un link de download pe site-ul lor: http://babelfish.altavista.com/babelfish/u...leted_index.htm
black ice
Mersi anyway.
Alte solutii, altcineva? unsure.gif
eddiep
Incearca sub linux cu noul mplayer 0.90 ... stie o groaza de codecuri (inclusiv M$).
Si eu am patit ca nu am gasit un codec pentru un film (Star Wars) si am zis ca-i dau o sansa si sub linux ... iata ca merge.
mplayer poti sa-l gasesti usor pe internet ... ii pe ceva pagina maghiara, dar au interfata pentru site si in engleza.
black ice
Exact cu acelasi film am si eu problema: Star Wars. Din pacate nu am linux; de fapt, chiar daca as avea nu cred ca m-as descurca; nu e prea user-friendly smile.gif

Imi aduc aminte ca mai demult chiar pe la aparitie filmului mi-a mers insa fara sunet. In cele din urma cred ca am rezolvat si sunetul insa de atunci a trecut ceva timp si multe codec-uri s-au perindat pe la mine prin calc. Momentan folosesc bsplayer-ul dar am incercat si cu mp9 sau ace mega codecs.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.