Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Povesti Nemuritoare Despre Forumisti
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Ideea : Forumistul care intra posteaza o povestire care sa contina cele 5 cuvinte postate de cel de dinaintea lui. Printre cele 5 cuvinte trebuie sa se regaseasca si 2 nicknames de forumisti.

Pp ca cel care a postat inainte a pus cuvintele : Mihai, ypsilonalpha, poiana, furnica, vant.

Cum statea Mihai si urmarea cine mai zburda liber prin poiana , a inceput sa sufle un vant puternic. Cine s-ar fi gandit ca tocmai azi, cand vru sa culeaga el floricele din poiana o sa inceapa furtuna. Si a inceput sa ploua torential. Mihai a cautat sa se ascunda dupa un copac, vreo tufa mai rasarita. A vazut el ashea un copac si cand s-a apropiat de el, acolo se afla deja ypsilonalpha . Statea pitit de frig si frica. "Ce faci dom'le aici?" "Bine" "ok". Si s-au adapostit amandoi unu langa altul cand o furnica i-a intrat lui Mihai sub pantaloni. "Tine asta, furnica jmekerista ce esti! Poc!"
S-a oprit ploaia si au plecat amandoi acasa uzi pana la piele.


Cactus, Cla, poveste, muraturi, potcoava.

@offtop Daca-mi muta domnul motanel si topicu asta unde si-a intarcat dreaq progeniturile, o sa-i rup mustatile tongue.gif

rebel
It must be a Monday .. huh.gif
Vornicum
rebeliune mititica, aici te afli pe un topic cu tema precisa. Toonami e altundeva wink.gif
axel
Mda. Acest topic chiar merita pinned hh.gif
Oiski-Poiski
A fost o data ca niciodata un imparat care traia intr-un palat peste trei mari si trei tari impreuna cu cei doi fii al lui: Cactus si Cla.Imparatul era insa destul de batran si cand si-a simtit vremea sa se duca pe lumea cealalta i-a chemat pe cei doi fii la el si le-a zis.Dragii mei , io ma duc in curand dintre voi insa inainte de a muri as vrea sa numesc pe unul dintre voi doi ca urmasul meu la tron.Insa sunteti amandoi la fel de frumosi, buni la suflet,curajosi , pe care sa aleg ????
M-am gandit sa va pun la o incercare si care dintre voi va castiga acela va fi viitorul imparat.Ultima mea dorinta este sa-mi aduceti din butoiul fermecat muraturile fermecate .
Au plecat cei doi fii de imparat inarmati cu ce avea fiecare , Cla cu potcoava fermecata, Cactus cu fotografia iubitei lui.Si au coborat curajosi in pivnitele imparatesti ca sa aduca la lumina zilei muraturile fermecate.
Insa grea treaba ! In pivinitele imparatesti erau o gramada de butoaie , care era butoiul fermecat cu muraturile fermecate ??? Si au inceput care mai de care sa deschida la butoaie .Si sa incerce muraturile , insa nici care nu le parea sa fie fermecate .Insa dupa atatea muraturi i-a apucat setea asa ca au deschis si butoaiele cu vin rosu .Si da-i si lupta si da-i si lupta .
Eu cred ca daca nu a murit mai asteapta si in ziua de azi imparatul dupa muraturile fermecate , povestea in orice caz a luat sfarsit.


Vornicum , Floricele, Rebel , munte, soacra
Cla
QUOTE (Oiski)
Insa dupa atatea muraturi i-a apucat setea asa ca au deschis si butoaiele cu vin rosu .Si da-i si lupta si da-i si lupta .

rofl.gif clapping.gif ...si lupta continua, nu ne dam batuti... drunk.gif , n-am gasit inca muraturi fermecate, da' zemuri sfinte si mai suuunt butoaie de inspectat... licklips.gif spoton.gif

S-astepte batranu' mult si bine pana ce ne dezlipim de-aicea... evil.gif

rofl.gif

Incercati voi o povestioara, am zemuri in cap si treaba la butoaie... biggrin.gif


"Vornicum , Floricele, Rebel , munte, soacra"
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.