Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Galati, Patria Gazului Metan?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Circula un zvon prin zona cum ca gazul metan ar fi fost descoperit in Romania de catre galateni , care l-au impartit mai apoi prin tara. Si ca daca n-ar fi fostara ei, noi n-am fi aflat de el. Voi ce-ati auzit, e adevarat?
cactus
QUOTE (Vornicum @ 4 Apr 2005, 11:18 AM)
care l-au impartit mai apoi prin tara.

l-or vandut la kg sau la litra ??? hh.gif
Vornicum
Cu bidonul, tatae, asa am auzit eu. Si chestia asta cu paternitatea nu e o gluma...
cactus


http://www.bbc.co.uk/romanian/magazin.shtml

... Biogazul obtinut din baligarul de vite cornute mari contine 60% metan iar cel din gainatul de pasare circa 70% de metan. ...
www.ecologie-md.narod.ru/procese.htm - 14k - 2 Apr 2005

http://www.travelguide-romania.ro/county.php?id=21

http://www.clubromania.ro/romania/counties/galati/


sorry - io zic ...nope Mai degraba pe Marte...
Vornicum
Asta e parerea matale. Sa intre si brailenii sa-si dea cu presupusu'.
cactus
...pai sa presupuna si ei... evil.gif
Vornicum
Dane , asta ce faci tu aici se numeste sabotarea unui thread.
Ca vrei, ca nu vrei , asta faci. Cred ca esti si tu de acord cu mine.
Chiar vrei sa intri in sufletul meu sa sa il faci bucatele, chiar asa vrei sa ramai in amintirea mea?
cactus
QUOTE (Vornicum @ 4 Apr 2005, 11:47 AM)
Dane , asta ce faci tu aici se numeste sabotarea unui thread.
Ca vrei, ca nu vrei , asta faci. Cred ca esti si tu de acord cu mine.
Chiar vrei sa intri in sufletul meu sa sa il faci bucatele, chiar asa vrei sa ramai in amintirea mea?

N-am avut intentzia asta - absolut deloc; dar sa stii ca google nu da un raspuns...am cautat pana m-am plictisit...
Eventual in vreo carte de geografie - daŽ n-am asa ceva ; vorbesc serios...
Vornicum
Ok, acum lasa-i si pe altii sa se exprimeze intr-un mod frumos si elegant, da? Mersi ( asta inseamna ca nu mai postezi aici ). spoton.gif
March
Coane Vornic,
Ti-a soptit gagica aia sa deschizi un topic si pentru orasul ei ? Ca altfel nu-ti mai da... wink.gif biggrin.gif
Vornicum
...nu-mi mai da gaz metan? Poi cum sa-mi dea daca voi l-ati ascuns pe tot? rofl.gif


Rog sa nu transformam topicul in balamuc si sa incercati , pe cat posibil, sa raspundeti la subiect. Mercic dulcic. spoton.gif
March
Bine. Si ca incheiere te anunt ca am votat la intrebarea nr. 4 tongue.gif
mutulica
parerea mea ca gazul metan e de pe undeva din baragan, pe la amara au plantatii mari de fasole...

aia pe acolo la un moment dat aveau niste aere ca nu se mai puteau intelege intre ei, s-au bagat in lac la amara, si au inceput sa bolboroseasca cu metanul propriu, de a ajuns lacul apa medicinala, numai ca e cam amaruie (zice lumea)

galatenii au picat de fraieri, ca lumea a confundat baltoaca cu dunarea, sa-mi pice strimfii de nu-i asa
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.