Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:De Ce Zboara Ratele Cu Ambele Aripi Deodata?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Deci unele cercetari sustin ca ratele pot zbura doar cu o singura aripa. Nu au nevoie si de cealalta.
Mdeci, de ce credeti voi ca folosesc ambele aripi?
ratele astea...

PS: Ma trezesc noaptea pe la 3 si ma gandesc la probleme filosofice. Intrebarile si ideile ma napadesc.
hh.gif
Vornicum
Tocmai am aflat ca nu au nevoie nici macar de 2 picioare pentru zbor.
Ce fel de rasa de animal de tip mai sunt si ratele astea? Daca ma intrebi pe mine, sunt animale mofturoase. Nu au nevoie de 2 aripi si totusi le folosesc pe amandoua. Cu picioarele sta treaba la fel.

Asa fel de animal mofturos si risipitor mai rar...
Felina
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

nu, acu' serios, cred ca problema nu e una de moft ci una de spirit de turma.
La inceputuri, cand prima rata a inceput sa zboare, a incercat in toate felurile. si cand zbura ea cu doo aripe, a vazut-o pui-su si s-a luat dupa ea. si uite asa... au ajuns ele sa zboare cu ambele aripe. Hm... cool.gif
don basil
Rata a fost "inventata" pentru ca varza se simtea neimplinita si satula de murat, iar cuptorul gol.
La versiunea beta si-au dat seama ca rata pe varza fara aripi... nu da bine.
Versiunea 1.0 a venit cu aripi, mici, da' aripi.
Versiunea 1.1. a avut aripi destul de marisoare, dar au uitat de copane.
Acum aripile si copanele de rata se impaca binisor cu varza... dar varza si-a pus lumea-n cap de cind are rata aripi si picioare, drept urmare s-a hotarit sa ni se ofere doar odata pe an si-si injura si spurca clona de sera cum îi vine la gura.
Insa, suratele ei de sera se impaca bine cu macanitoarele din ograda... ma duc sa-mi inchid gainile...
Felina
Am venit cu noutati!

ratele astea cu penele capului lucioase de albaste ce sunt, pe care le admir eu pe unul din canalele dublinului cand n-am treba, nu mai zboara nici cu o aripa, nici cu doua. Si al o adica de ce-ar zbura? Au tot confortul pe canal, oamenii le hranesc cu mare drag si cu felii de paine din pungi de paine gata feliata, autoritatile le lasa stuful si balariile sa creasca pentru a nu le strica cuiburile... Hm... trai si viata pe ratele astea ohyeah.gif .
Vornicum
Cam asa e , ratele astea sunt date dreaq, va zic eu, mofturoase si incapatanate, dom'le!
Asa ceva... rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.