Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Are Cineva Nevoie De Un Scaun Cu Rotile?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Probleme Sociale
actionmedia
Un unchi de-al meu a fost paralizat. Atunci a cumparat un scaun cu rotile pentru a se putea deplasa prin casa. Nu l-a scos niciodata afara, singurele drumuri le-a facut de la pat la masa. Matusa mea a avut mare grija de el, ca de toate lucrurile si l-a pastrat ca nou.
Unchiul a murit de cativa ani, iar matusa mea se chinuieste sa supravietuiasca de pe o zi pe alta cu o pensie de nimic. O mai ajut si eu atat cat pot.
In urma cu cateva luni, m-a rugat sa ii gasesc cumparator pentru acel scaun cu rotile. Zicea matusa mea: "poate are cineva nevoie de el, de ce sa il cumpere nou, ca ar fi foarte scump, asa il ia de la mine mai ieftin si o sa am si eu bani sa repar WC-ul si scurgerea de la cada, sa nu ma trezesc cu vreo inundatie."
Am tot dat anunturi si nu s-a aratat nimeni interesat. M-am gandit sa incerc si aici. Poate in acest fel reusesc sa ajut 2 oameni. Pe matusa mea pe de o parte si pe acel om napastuit de soarta care are ar avea nevoie de un astfel de carucior.
Saramago
Incearca sa scrii email pe adresa asta: handicap_RO@yahoogroups.com

Ai acolo sanse mai mari sa gasesti pe careva interesat.

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.