Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cele Mai Reusite Reclame
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Publicitate
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
mihai^
Reclama Cu Ingerul La Produsul Rai de Murfatlar


regards,
mihai.
Mihai
Super; realizare, idee, toate - nota 10. O reclama de tip occidental.
Foarte reusite au fost reclamele la Xnet si la Loto.
Antont
Mi-a placut mult reclama cu delfinul de la Orange.
ypsilonalpha
Da, votez cu amindoua miinile reclama pentru Murfatlar (cea cu ingerul pazitor). De asemenea mi-au placut si reclamele la lot 6/49 (cu fetele de la Capilna) si cea cu sssalamul sssssasssessssssc (ca altfel nu pot sa-l ortografiez wink.gif ).
Mihai
Nu as baga mana in foc ca reclama la Salam Sasesc e asa reusita (pana la urma, care e mesajul cool.gif), dar si-a indeplinit cu nota 11 menirea: dupa aparitia reclamei in cauza, vanzarile pentru acest salam au crescut, din cate stiu, cu 300%.
andrey
Reclama cu Ingerul nota 10.
De o saptamana sau doua a aprut o reclama noua la Connex. Mie im place foarte tare. Melodia care a fost aleasa ma face sa ador acesta reclama. De cate ori o aud pur si simplu ma simt mai bine, imi da o anumita stare de bucurie pe care nu o pot explica.
Reclama noua de la Skol mi se pare si ea buna.
Ulysses.Odyossus
Mie mi-au placut toate reclamele de la Diesel, Levi's si Sprite. In ultimul timp nu prea am mai vazut. A ... si cele de la Adidas.
AIWA
Pe gustul meu ...cea mai inspirata reclama e reclama de la Elite...aia cu fundal Abba-Happy new year!


PS
La reclama cu ingerul...care este titlul piesei (stiu ca e Abba...)
Edi
Da... La loto si la Xnet... cele mai distractive.
Cele de la Orange mi s-au parut profesionale.
Sandman
Cea mai tare reclama e aia la Peugeot, cand buseste tipul ala masina de toti peretii biggrin.gif .
usercom
Pacat ca nu este baiat smile.gif
Ce ? Ai schimbat cafeaua !?!
genicon
Initial mi-au placut foarte mult reclamele la Smash. Si cele la Sprite mi se par foarte interesante.
Momentan, imi place foarte mult reclama de la Fanta Verde... ce bine ar fi sa am si eu 6 maini biggrin.gif
Figaro
E atat de super incat am uitat si ce produs promoveaza clipul biggrin.gif
La TV l-au dat doar de doua-trei ori, asa ca incerc sa-l povestesc. Treaba se petrece in China (cred), unde se pregateste o manifestatie in cinstea marelui conducator. Participantii trebuiau sa formeze imaginea conducatorului ridicand in aer cate o pancarda cu o portiune din chip, in genul unui imens puzzle. Dupa repetitie fiecare se duce acasa cu pancarda respectiva. Tipul in cauza are o pancarda complet alba. Se culca. Dimineata nu ii suna ceasul, si nu ajunge la manifestatie. Pancarda lui era de fapt un dinte din zambetul conducatorului.
Mihai
De curand am vazut reclama la Radio21...m-a amuzat extraordinar!
FM!
Clipul povestit de Figaro mi se pare deosebit de interesant din punct de vedere al mesajului pe care il transmite. Arata cat de importanta poate fi o "rotita" intr-un mare angrenaj. O rotita de care depinde imaginea acelui... "tot". smile.gif Simplu si pe intelesul tuturor . cool.gif
ypsilonalpha
A aparut (mai demultisor, e drept) reclama aia la berea Bucegi, cu nenea care face pitici de gradina. Eu ma cocosez de ris de fiecare data cind il vad. "Yes ... I ... I understand" biggrin.gif Si am si vazut "expozitia" aia de pitici de la Saftica, de pe sosea, din goana calului.
"Noi sa fim sanatosi, si la bine si la rau".
AIWA
Piesa de la Rai... este "AbbaTeens-Angels Eyes"

Merita amintite si reclamele...de la PEPSI
Carmi
raiul de murfatlar (cu riscul de-a repeta 87,865% din parerile de mai sus)
reclama de la elite cand i se care mana tipei si cea cu tipa cu "proiecte" in burtica
si reclama tuborg-ului.
im place si cea de la Silva si in schimb o urasc pe cea de la Stella... nu stiu de ce...
Mihai
Am uitat sa mentionez si de reclamele la Danone...mi se pare foarte hazlii.
genicon
Mi-am adus aminte de o reclama care mie mi s-a parut extraordinara. Nu stiu exact ce m-a atras la ea, dar pur si simplu m-a captivat. Sper ca o mai tineti minte - este vorba de reclama la STR8.... 40.gif Pur si simplu superba!!!! biggrin.gif
Zod
Apopo de reclama de la Peugeot.
La inceputul reclamei se vede clar ca masina veche are volanul pe dreapta, asa cum se circula in India, Pakistan, ...
La sfirsitul reclamei cind scoate Peugeot-ul ... surpriza mare, volanul e pe stinga!!!
blink.gif
ypsilonalpha
Sa notam in treacat si noua reclama de la apa minerala Dorna - te pomenesti ca e facuta tot de ai nostri ?!?

Au pus si o coloana muzicala (mama ce expresie am scos din mine!) de mare exceptie, si imaginile sint deosebite ... super, ce mai!
genicon
Mie mi se pare sugestiva si f bine gandita reclama la "Adevarul". O idee de nota 10, cel putin din partea mea!
mogaldeatza

1 Reclama de la TUBORG,care nu-mi povesteste istoria berii
din milenare veacuri.......

2 Reclama de la apa minerala Dorna, dar nu pt originalitate smile.gif




Carmi
Mie imi plac reclamele de le Sprite... 43.gif
Have we done something wrong???? huh.gif
Carmi
Si imi place cea de la Activ ...la inceput chiar am crezut ca-s pe rollercoaster copii.....e tare de tot reclama....
cris
Imi place reclama :Si copiii romi vor sa invete ! E tare!

De ce nu mai treceti pe la topicul asta ?! huh.gif E pacat sa-l parasim asa "tanar".
funsms
Imi plac reclamele de la connex mai ales ultima " Adu-ti doar slipul" e tare faza din compartimentul de tren .
Hamleet
QUOTE (mihai^ @ Mar 6 2003, 12:39 PM)
Reclama Cu Ingerul La Produsul Rai de Murfatlar


regards,
mihai.

Rai de Murfatlar...aia in care ingerul o incaseaza in locul oamenilor...imi pare rau sa iti spun ca ideea e copiata dry.gif Originalul este cu un tip imbracat la costum care face acelasi lucru ca si ingerul de la Murfatlar iar
reclama este la o revista americana.
Sa caut reclama acasa prin PC si sa ti-o trimit pe mail wink.gif
Hamleet
Eu radeam de fiecare data cand vedeam reclama la Rama in care o tipa mananca cu pofta o felie de paine cu margarina. GENIAL!!!
Singura reclama care vrea sa spuna simplu:
"-Vedeti cu ce pofta mananca...merita!!!"
M-am cam saturat de reclamele in care se spune ca produsul are 1000 de vitamine si ca este ideal ptr copii de parca eu cred cuvant cu cuvant blink.gif
Hamleet
Bun rau spotul facut de Saatchi cu masina parcata pe loc rezervat pentru oameni cu handicap.
ypsilonalpha

Gata, am decis: cel mai bun spot publicitar este cel de la Zapp, cu seful aflat in vacanta la marginea piscinei care ii toaca la nervi pe subordonati prin mailuri scrise la tastatura de pe mobil (ptiu! ce fraza lunga). Nu stiu cit de mult isi atinge scopul, dar a atins in mod stralucit esentza sefului romanesc: anume mirlania fata de subordonati, chiar si atunci cind (sa zicem) nu-i nevoie. "Ii joc numai din tastatura!". Aferim, coane! numai de asa ceva sa ai parte!

Nota 10+ pentru spot.
Sagitarius
Reclama cu Ingerul la "Rai de Murfatlar" e superba! wink.gif
dar si ultima de la ZAPP e mortala...
menthoru'
Cele mai bune reclame mi s-au parut cea de la Ziarul Financiar cu tipul care o loveste cu ziarul pe tipa, cea de la Jurnalul National cu catelul care se ridica in doua labe si deschide usa (Think Verticaly) si cea cu "Romania, mereu surprinzatoare" ... depinde de perspectiva (absolut geniala) Ah... si parca mai e un spot la Audi A4 mai lungut "The other side of the road" ... super mishto si ala

ce varza sunt ... Vechea reclama de la Sec de Murfatlar cu tipul care saruta secretara sefului ... nota 10 pentru coloana sonora: Wilson Simonal - Nao Vem Que Nao Tem ( atat de chill si de reprezentativa pentru stilul reclamei ... BEST )
Ares
Din (ne)fericire, pe la noi, deabia acum incepe sa se dezmeticeasca lumea advertising-ului... Si asa mai scapa chestii copiate (de genul celei foarte apreciate de la Murfatlar).
Printre preferatele mele sunt cele din campania "Pregateste-te sa fii milionar" de la Elite, reclama cu "bebelushul" (ca sa-i zic asa) tot de la Elite si reclama "Indrazneste" de la Connex. Mai nou Connex-ul a devenit firma de cartelari si nu mai are reclame asa de adevarate sad.gif
Iar la capitolul international, am 2-3 CD de reclame preferate, dar ultima care m-a distrat este la Ford KA, varianta sport... Povestita pe scurt - un porumbel vine de pe o craca si vrea sa se aseze pe capota masinii iar masina ii arde una smile.gif iar scrisul este "Ford Sport KA - The KA's evil twin"... Site-ul campaniei e pe aceiasi tema biggrin.gif
ypsilonalpha
Si io care puteam sa pun pariu ca site-ul cu pricina promoveaza un film ... sad.gif un thriller cu o masina sport scapata de sub control ... uf!!
Rose
E o reclama acum, la vodka, nu mai tin minte exact care, Smirnoff, parca, cu cei doi din bar. Nu ma prea descurc la descrieri, dar mi se pare chiar amuzanta
ypsilonalpha
Ultima sosita: noua reclama la Elite, aia cu cele trei gratzii care in cafenea il deposedeaza pe tipul (tinerel, frumusel) si de cafea si de frisca si de linguritza. tongue.gif
menthoru'
Ford a lansat Ford SportKa. A fost denumit datorita aliurii sale "The Evil Twin" al vechiului FordKa.

Au o reclama geniala care poate fi vazuta pe site-ul oficial FordSportKa : http://www.the-eviltwin.co.uk.

Intrati la sectiunea "View Highlights" si rulati primul clip. Este geeeeeeeenial. Chiar EVIL as putea spune.

Later Edit:
Ares: Scuze nu vazusem mesajul tau referitor la reclama SportKa

Oricum pentru cei ce nu o stiu linkul este util si merita vazut!
secunda
QUOTE (ypsilonalpha @ May 30 2003, 11:05 PM)
Sa notam in treacat si noua reclama de la apa minerala Dorna

este o reclama extraordinara! pur si simplu ii da personalitate apei! nu este ca in alte reclame in care se spune ca nu stiu ce produs te face sa te simti nu stiu cum. ci e vorba de apa. apa insasi are sentimente. pentru ca in final sa iti spuna ca apa e in tine.

imi place! merita aplauze reclama.
Mihai
Mai nou imi place reclama la 'Realitatea Romaneasca', difuzata pe NationalTV.

Si ma binedispune reclama la Orange, cu baietelul acela simpatic: 'da tu unde te duţi de Reveliuan?" laugh.gif
secunda
QUOTE (Mihai @ Oct 26 2003, 06:24 PM)
Si ma binedispune reclama la Orange, cu baietelul acela simpatic: 'da tu unde te duţi de Reveliuan?" laugh.gif

daca e cu baietelul care vorbeste cu camila la zoo, atunci e la connex biggrin.gif
Mihai
Da, la Connex... biggrin.gif
Ares
Cred ca ar fi foarte greu de ales cea mai buna reclama... Ufff...
Am vazut de curand reclamele premiate la Cannes anul asta si mi-am dat seama ca e tare greu cu gusturile in domeniul asta...
Relativ la reclame reusite... Mi-au ramas in minte 2 din cele vazute de curand:
1. Reclama la Toyota (Yaris parca)... Masina merge, merge si de fiecare data cand opreste, tipul din masina deschide usa si pune piciorul jos... Face faza asta de cateva ori si ajunge intr-un garaj unde parcheaza in mijlocul unei mari de motociclete... Iesind din masina este Valentino Rossi, bineinteles smile.gif care spune ca senzatiile sunt la fel (pe naiba, da' e misto reclama smile.gif )
2. Reclama pentru Peugeot 307 (parca). Un posesor este urmarit peste tot si toti incearca sa-i distruga masina, sa o blocheze, sa o zgarie, etc. Faza finala este cu un tip care sfasia posterul lui 307... Sloganu - Bad thing this envy (sau ceva de genul asta biggrin.gif )
cameron
O reclama reusita - swatch - touch
bufnitza
Sint multe reclame faine...mie mi-a placut cea la Elite cu familia si bebe-ul, cea de la Silva cu lutierul, cea de la RAI de Murfatlar, si sint taare multe dar acestea mi-au venit in minte. Si mai e una care sustine donarea de organe...cu doi iepurasi ca cei de la Duracell. Si cea de acum de la Elite e reusita, cu fetele care-l "deposedeaza" de zahar, laptic si lingurita.
Si cele de la Pepsi si 7UP! cam toate faine...
Cea la Peugeot este foarte buna de asemeni, cu elefantul!
ypsilonalpha
Desi incepe cam idiot, mie imi place acum reclama aia cu "Surpriza!!! E ziua meaaaa!!!!", cu orga de lumini pe fetzele indobitocite (ca sa zic asa) ale prietenilor sarbatoritului. laugh.gif Ma cam stric de ris de fiecare data ...
secunda
mie imi place si asta de la dr. oetker cu tatal care face prajitura si fetita care se intreaba in final "si mai ales de cand face tata prajituri?" e dulce de tot! iti vine sa faci o prajitura rolleyes.gif

andreea159
Mie mi-a placut reclama la Silva (cu Apocalyptica, coloana sonora), pentru ca nu arata a reclama de bere, gen: prietenii pe bloc si altele. Va citez si zic cea cu ingerul de la rai de murfatlar (dar i-au schimbat muzica), aia de la Sprite (nu conteaza imaginea, dar nici chiar asa), bravo pt. traducere ca spotul nu cred ca e romanesc.
YoyoMan
Una din reclamele mele preferate a fost la Smirnoff - o reclama care nu a prea fost difuzata pe posturile romanesti de televiziune - am vazut-o in primul rand pe EuroSport. Era acea reclama cu chelnerul care duce pe tava o sticla de Smirnoff. Lucrurile care se vad prin sticla de Smirnoff sunt diferite fata de realitate - sunt amplificate - pisica se preschimba in tigru si tot felul de efecte vizuale superbe. Era excelenta. Cei care au vazut-o si-o aminesc sigur.

O alta reclama superba este cu un tip care vrea sa se sinucida aruncandu-se de pe un bloc foarte inalt. La un moment dat se arunca si in timp ce cade in gol ii cade peruca. Cadrul se concentreaza asupra perucii care cade - evident - mult mai incet decat el si apare pe ecran "Johnson's - intarzie caderea parului!" rofl.gif

Reclama de la Orange cu delfinul e superba - si acum imi pare rau ca nu se mai difuseaza. Si muzica era excelenta.
Si reclama la Dialog cu tipul acela care se trezea dimineata si mergea la baie sa se spele impreuna cu un caine Basset era f faina.

Mai sunt o multime de recame reusite - cand imi mai aduc aminte mai postez.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.