Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Copiii Spun Lucruri Traznite
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei
contraste
Nepoata prietenei mele :

- Mai Alexandra, de ce esti asa zgariata ?
- M-a galiat pisica..
- Da ce i-ai facut ?
- Nu i-am facut nimic.
- Eu am dat-o cu luj, i-am pus si oglinda in fata, da' ei nu i-a pacut culoarea....
Oiski-Poiski
Copilu : Mami, este adevarat ca atunci cand m-am nascut si am iesit de la tine din burta am iesit prin ........ ?
Eu: Daaaa ! sorry.gif
Copilu : (incruntat) Sper ca ai facut macar un dus inainte !

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Mara
rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Si? Facusei? laugh.gif
Oiski-Poiski
Culmea e ca da ! M-am sculat , am facut dus, m-am imbracat si asteptam in hol si barbatu in pijama alerga dintr-o camera in alta roflmao.gif roflmao.gif
contraste
Aaaaaaaaa! V-am prins !
Si ca subtitlu, "Ca asa spun si parintii" !
Oiski-Poiski
Sau astazi la magazin .Desi asta nu stiu daca intra la capitolul lucruri traznite. unsure.gif
Eu dau sa-i cumpar iaurtul pe care i-l tot cumpar la care el :
_ Imi cumperi iaurt ?
Eu: -Da
El: - Da' te-ai uitat pe spate ce scrie ?
Eu: Da de ce sa ma uit ?
El: Imi cumperi iaurt si nu stii ce-mi dai sa mananc ?Cine stie ce contine ????

Unde are dreptate, are rofl.gif .


mutulica
- buni ai portofelul la tine?
- da draguta
- te uiti sa verifici
- da, uite-l aici
- atunci directia cofetarie, si vreau si ecler si amandina
Kitty
Baiatul unei colege de servici de-a mamei mele biggrin.gif s-a dus sa ia paine...s-a intors acasa cu paine si de rest, margarina Delma...mama lui stia ca manca ala "marca" si a fost putin mirata, dar n-a bagat de seama... A doua zi matusa lui il trimite sa ia un pachet de tigari...pustiul se intoarce cu tigari si cu margarina Delma si ii spune mamei ca asa a cerut matusa...mama nu baga de seama...Pustiul are obiceiul sa-si piarda stilourile, asa ca mama ii da bani de stilou, el se intoarce cu margarina Delma:
- Pai ce faci? Nu mai ai una in frigider?
- Ba da!
- Pai si de ce ai mai luat una?
- Stii mami...nu am vrut sa-ti spun, dar eu strang capace ca sa joc si eu in telenovela "Numai Iubirea" rofl.gif
Cla
Pe al meu l-am trimis odata (era chistoc) dupa cumparaturi cu o tzedula in mana, sa citeasca vanzatoarea ce-i trebuie.
Deodata suna telefonul, sa venim sa-l luam, ca daca nu, cheama politia.
"De ce?" - "A vrut s-o stearga cu marfa fara sa plateasca" - "Pai uitati-va, ca are banii la el"...
OK, vine pustiu' acasa, zic: "Mai, cum ca ai vrut s-o stergi fara sa platesti??" huh.gif
"Pai am crezut ca asa-i mai ieftin..." dunno.gif whistling.gif

rofl.gif rofl.gif
contraste
Copilul unei vecine, bucatareasa la o oarece cantina :
- Mai copilule, invata-ta ordonat, asa, acum , de mic, ca altfel ce te vei face cand vei fi mare ?
- Bucacareasa, ca tine !
Zed

Eu pe strada intr-o dimineata , in fata o mama cu un copil de vreo 5 anisori .
Ea susotise ceva la care el indignat :
-Esti proasta !
Ea : -Vai nu tie rusine Kevin sa vorbesti asa ?
El : - Nu .
Ea : - Ok , la ziua Melisei nu vei merge si ai sa stai in casa in urmatoarele 3 zile .
El : - Nu-i nimic , tot proasta esti .

Cla
biggrin.gif Probabil ca si Melissa a fost proasta rofl.gif
Oiski-Poiski
Astazi ne-a surprins fi-miu ca ne pupam si ne strangem in brate .Si statea si se uita si zice : Tolles Programm ! (adica : Ce program frumos ! )
rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Bibicutz
Stefania mea a tot auzit ca a murit Papa. Si dupa vreo doua zile m-a intrebat foarte serioasa : "Mamy, a murit mancarea???" Ca la ea papa = mancare...... roflmao.gif roflmao.gif
Oiski-Poiski
Deci, ca intotdeauna sunt unii copii care vor sa se bage in seama si daca nu reusesc cu fapte bune atunci se apuca sa faca din cele rele.
Asa ca i-am zis la fi-miu sa faca bine sa-l ia de gat pe ala care-l tot tranteste in pauza pe jos si-mi vine mereu cu jacheta murdara.
Raspunsul lui a fost : Nu pot sa fac asta !
Eu: Da, de ce ma rog frumos ???
El: Eu sunt pacifist !
Eu: ohmy.gif laugh.gif

Kitty
Acelasi copil pe care l-am descris mai sus, clasa a doua...Mama lui nu se simtea bine, iar el cum e mai grijuliu asa o intreaba daca vrea sa-i faca un ceai.
- Da, Viorel, poti sa-mi faci un ceai!
- Da' pun pliculetzul cand da apa in flacari? rofl.gif
- Da Viorel laugh.gif
- Mami!!!! Face apa bulboroace!
- Pai pune pliculetzul! laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.