Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Vine, Vine Primavara
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Oiski-Poiski
.. se asterne-n toata tara ....

In sfarsit vine primavara .14 ° superbe, soare, cer senin , sentimente zburdalnice tongue.gif .
Ca sa intampin primavara cum se cuvine mi-am cumparat azi la italianul din colt o inghetata uriasa pe care acum o degust inceeeet si va intreb pe voi :

Cum intampinati voi zilele acestea primavara ?

Poate cu un buchetel de ghiocei pentru o fata frumoasa si apoi ... poate se revanseaza si ea ? rolleyes.gif
Vornicum
Oiski, eu te iubesc ca m-ai lasat sa zic numere si sa cant pe 4 voci, dar primavara vine pe dreaqu. Iarasi nu mai joaca Steaua ca e zapada pana la gat.
Eu ma imbrac in fiecare zi cu pantaloni scurti si maieu dar 'geaba ca inghet ca sunt tantalau si astept o primavara care nu mai vine.
Sper ca nu am exagerat cu optimismul , dar m-am saturat de iarna asta matusalemica. Toata ziua zapada si frig, parca am trai in Era Glaciara ca si maimutele!
Oiski-Poiski
Eiiii, daca nu ati fost cuminti. La noi a venit de doua zile primavara jamie.gif .Mai ziceti si voi seara cate o rugaciune yeah.gif tongue.gif .
Acum avem 16, 3 ° cu soare fantastic biggrin.gif rolleyes.gif .

Vornicum
oiski, scuze daca nu sunt optimist, dar eu urasc iarna. iarna pe ulita, iarna pe campie si iarna pe munte. Nu sunt cuminte si poate de aia urasc iarna, ca nu mai stiu de palaria mea. Oare e normal sa fiu pesimist si sa urasc iarna?
Vornicum
user posted image
Felina
QUOTE (Oiski-Poiski @ 16 Mar 2005, 02:12 PM)

Cum intampinati voi zilele acestea primavara ?


Si la dublin a venit primavara! De doua zile! (of, cum de am uitat sa va spun? sorry.gif )

Eu am facut greva in pauza de masa si, in loc sa ma dau pe net sau sa lucrez..., am plecat la plimbare ademenita si condusa de mirosuri de zambile si alte chestii pe care nu le stiu numi. Si nu-mi pare rau. Cerul era asa de albastru si vesel si aproape ca-mi venea sa intind mana sa rup o bucata! Ce bucurie primavara asta! wub.gif
Michelle
ohmy.gif Da' unde stai tu vornicel de la tine n-a venit primavera ? ca la Bucuresti se pare ca s-a uscat gazonul lui Jiji ,o fost frumos toata ziulica,cica maine opspe grade la umbra ,poti sa iesi cu shpilhozenii si maiou' de m ariner ! tongue.gif Trai pe vatrai!
Vornicum
Michelle, eu traiesc aici in Poienita si sterpelesc din cand in cand banutii la forumetii neatenti. Si aici doar 2 anotimpuri : iarna si vara . Inca n-am trecut la vara, mai draga. Inghet in paltonul facut din frunze de artar.
Buey, nu-mi pot misca degetul mic de la picior... rofl.gif
Yvonne
Buna dimineata tuturor,la mine in vestul tari chiar a venit primavara,e soare,e miros de imprimavarare si uite asa am toate argumentele care sa ma convinga sa umblu mult pe jos.La 17 grade e perfect.
Vornicum
Vest unde? Cumva N-V?
Antont
QUOTE (Oiski-Poiski @ 16 Mar 2005, 03:12 PM)


Cum intampinati voi zilele acestea primavara ?


Pai, azi tre sa primesc actele de la motocicleta, dupa care alerg sa platesc asigurare + impozite, ma duc sa o curat frumos de tot profitind de faptul ca e decarenata, miine ma duc la RAR si depun dosarul la inmatriculari, apoi o duc la mecanic pt revizia de inceput de an, reglaje + schimbat lant de distributie, dupa care ma duc sa iau carenele de la vopsit. Iar pt mine primavara va incepe in mod oficial la sfirsitul saptaminii viitoare cind sper sa primesc talonul si numarul, si ies pe sosea la plimbare biker.gif spoton.gif .....Abia astept biggrin.gif ....
Oiski-Poiski
Ghost , super planuri.Insa fa-mi placerea si condu prevazator motocicleta.
Alaltaieri am fost martora unui accident de motocicleta.Habar nu am cine a fost vinovat motociclistul sau soferul celalalt.In orice caz dupa cum a zburat prin aer motociclistul si dupa cat sange era pe asfalt ma indoiesc ca au mai avut ce salva cry.gif .
Scuze de off topic la proprium subiect sad.gif .

Yvonne
ARAD. thumb_yello.gif
Oiski-Poiski
Traiasca Aradul ... ca-i vecin cu Timisoara. ohyeah.gif
Deci a venit primavara si pe la voi ? BRAVO De trei ori bravo !
Yvonne
Traiasca si Timisoara ca merita.Si ma doare sufletelu"sa zic asta pentru ca Timisorenii ne-au cam ras de una alta.Da"merita.Cum ziceti voi?Banatu-i freucea. mwah1.gif
Vornicum
Am observat ca suntem multi ardeleni pe aici. Eu zic sa facem de o intalnire, sa ne imbatam ca purcelusii. Si dupa aceea sa ne combinam intre noi
Antont
QUOTE (Oiski-Poiski @ 17 Mar 2005, 11:29 AM)
Ghost , super planuri.Insa fa-mi placerea si condu prevazator motocicleta.

sad.gif imi pare rau sa aud cry.gif ....si eu stiu f multe cazuri intimplate sezonul trecut ...din pacate aici in Ro poti fi oricit de prudent, ca daca nu ai si noroc tot aia e.....Soferii sint idioti, n-ai ce face...In Ro sint vinovati pt 90 % din accidente...
P.S.
Sper din tot sufletul sa fii scapat omul.
Yvonne
Interesant gand.Si cand o fi sa fie pot sa nu beau?ca nu-mi place.Ca de altfel purcelus pot sa fiu.Si inca unul mare."ca e scump rau...care este" drunk.gif frusty.gif
Oiski-Poiski
Si eu sper acelasi lucru dar nu am curajul sa ma uit prin ziare sa citesc despre asta sad.gif .

Dificilo nu stiu de ce au avut timisorenii treaba cu aradenii , da imi cer scuze in numele lor biggrin.gif .

Vornicule , ai dreptate , o intalnire cu placinte cu branza facute pe vatra si inaintea lor, printre ele si dupa ele un vinars din cela tare ohyeah.gif .
Yvonne
Nu-ti cere scuze ca nu ai de ce.Ce-i al lor....le apartine.Aici la mine ...s-a amestecat rau populatia.(a nu se comenta),si mu mai vorbiti de bunatati ca mor de foame.
cactus
QUOTE (dificila @ 17 Mar 2005, 10:48 AM)
Nu-ti cere scuze ca nu ai de ce.Ce-i al lor....le apartine.Aici la mine ...s-a amestecat rau populatia.(a nu se comenta),si mu mai vorbiti de bunatati ca mor de foame.

Arad rulz, maaaa. Io am zis mai demult sa facem o miscare in zona da o ramas in coada de peshte...
Vornicum
Poi eu m-am autoinvitat , dar Cactusu vru sa ma tina in balcon sa inghet.
Si am vrut sa aduc cu mine si 2 corpolente wink.gif
Yvonne
Pe cai atunci.
Vornicum
Ce fel de cai?
Yvonne
Copitati sau putere.Mai stii si altii?ca la cei verzi nu ma refer.
cactus
QUOTE (Vornicum @ 17 Mar 2005, 12:41 PM)
Poi eu m-am autoinvitat , dar Cactusu vru sa ma tina in balcon sa inghet.
Si am vrut sa aduc cu mine si 2 corpolente wink.gif

Nu-i adevarat; io am zis ca potzi sa vii oricand; de-acuma, ai sa ma rogi sa te las pe balcon.... ohyeah.gif
Oiski-Poiski
Si unde e primavara ? Va intalniti si cu ea ? tongue.gif
cactus
QUOTE (Oiski-Poiski @ 17 Mar 2005, 01:23 PM)
Si unde e primavara ? Va intalniti si cu ea ? tongue.gif

In ARAD, maaaa Vine si Vornicus...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.