Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Pentru Pasionatii De Fps
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Jocuri
Antont
Care este FPS-ul vostru preferat?Dati exemple de singleplayer si multiplayer.
Din punct de vedere single player si storyline,mie imi plac foarte mult Half-Life,Deus Ex,Jedi Outcast,Medal of Honour si Aliens vs. Predator 2.
O experienta deosebita in multiplayer mi-au oferit Aliens vs. Predator 2,Medal of Honour,Unreal Tournament,Jedi Outcast(optiunea Duel),si Kingpin.
SSonic
Counter-Strike 35.gif
necromanc
Daca ar fi sa enumer jocurile FPS care mi-au placut as face o lista enorma.

FPS Single Player - ooo pai pot sa incep cu vechiul Wolfenstein daca isi mai aduce cineva aminte,dupa care a urmat Duke 3d .. etc.Acestea au fost 2 FPSuri care mi-au placut la inceput.

Cu timpul au inceput sa imi placa alt gen de FPSuri...Hmm daca tot sunt la sectiunea Single Player un FPS care mi-a placut a fost HL:Blue Stift,+ multe altele care momentan nu mi le aduc aminte.Aaa Max Payne & James Bond 007 - cool gamez !

FPS MultyPlayer - la aceasta categorie ar fi mult prea multe jocuri pe care le-am jucat.
Dar totusi ca sa fiu On Topic sa enumer cateva:Quake 2 , Uneral Tournament , CS , ... etc
ypsilonalpha
Uite acuma tocmai a aparut Red Faction 2, FPS de prima mina, in sensul ca tot ce trebuie sa faci e sa-i iei la ochi pe inamici si sa le dai la cap. Jocul nu-i prea greu (eu il joc la nivel de dificultate mediu), nu straluceste nici prin grafica nici prin AI, nu cere creier (nici n-aveam de un' sa-i dau smile.gif ), dar este tocmai potrivit pentru descarcarea nervilor si relaxare. (In paranteza fie zis, am involuat rau de tot daca de la Thief si Deus Ex aum ajuns sa-mi placa Red Faction 2 si Enclave ... si se pregateste Postal 2)
greyhound
Pe locurile 1, 2 si 3 la mine se afla Deus Ex. E cel mai realist joc FPS in materie de arme care l-am vazut (acuratete, timp de reincarcare, recul, lovitura mortala in cap).
Dupa aia ar fi Max Payne.
ypsilonalpha
Inca un FPS bun, peste care majoritatea gamerilor a trecut cu indiferenta (jn cel mai bun caz): Chaser. Vreau sa spun ca il joc la greu in aceste zile si imi place la nebunie. Voi reveni.

FaiLuRe
Deoarce, topicul asta se adreseza pasionatilor de Fps, banuiesc ca toti isi amintesc de Quake 1. Ei bine, respectabilul implineste azi 8 ani. Au trecut 8 ani, de cand a luat amploare fenomenul Fps. La multi ani !
dead-cat
fenomenul FPS n-a inceput cu Quake. a inceput cu Doom in 1993.

o aparitie relativ noua (din Mai): Soldner. Secret Wars, cica un urmas demn pt. Operation Flashpoint.

detalii cind DHL se hotaraste in sfirsit sa mi-l livreze mad.gif
FaiLuRe
Asa e dead-cat, insa eu ziceam de cand a luat amploare fenomenul.
dead-cat
Despre "professionalism in FPS" (in engleza)

sinteza scurta: "CS-players! get a life!" tongue.gif
aviz amatorilor (pun intended) laugh.gif
morfeus
pt dicutia voastra
http://www3.infoiasi.ro/~revista/engine.ph...&&loc=3Hardware

si cu cs MANIACS cum ii poti cere unui drogat , alcoolic sa renunte ?????????
bun stergi cs da cind te apuca damblaua faci rost nici o problema ca siguri ai prieteni care il au !
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.