Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Com "convingi" O Pisica Sa Coboare Din Copac?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Cum ati proceda voi daca matza voastra ar urca intr-un copac si ar refuza sa coboare?

Am pus poll-ul asta si pe alt forum acum o saptamana si s-a ajuns la o concluzie uluitoare. Sunt curios cum se va vota aici smile.gif
abis
Eu nu "tau copacul"! Orice, numai asta nu! rofl.gif
cactus
QUOTE (Vornicum @ 9 Mar 2005, 12:37 PM)
Cum ati proceda voi daca matza voastra ar urca intr-un copac si ar refuza sa coboare?

Am pus poll-ul asta si pe alt forum acum o saptamana si s-a ajuns la o concluzie uluitoare. Sunt curios cum se va vota aici smile.gif

Scena imi aminteste de unul din filmele alea cu Academia de Politie - numa ca ala folosea un
Casull cal. 0,50 AE evil.gif
skysurfer
Dc ar fi logodnica mea (mare iubitoare de pisici) ar chema in ordine Pompierii cu scara, Ambulanta sa nu isi fi rupt cumva o gheara si Politia sa il prinda pe nenorocitul care a fortat-o sa ajunga in copac, si eventual, dc dalmatianul care a fugarit-o nu marturiseste si FBI-ul ca sa il faca sa vorbeasca. roflmao.gif
Eu sigur as lasa-o sa crape de foame ca dupa aia coboara ea singura. Cum s-a urcat in varful copacului la fel sa da ea jos. Am vazut asta cu ochii mei.
Antont
Nu stiti nimic.......O pisicutza se momeste cu boNboane rofl.gif ohyeah.gif ....
skysurfer
Cred ca n-am citit bine titlul e vorba de pisica sau pussy? Ca se schimba cu totul situatia? roflmao.gif
Antont
Trebue sa privim problema dpdv spiritual evil.gif rofl.gif
Kitty
Pe mine nu ma coboara nimeni din copac, da???? sa fie clar pt toata lumea! mad.gif
Oiski-Poiski
Eu as pune-o, via internet, sa-si ia carnetu de aviator biggrin.gif !
skysurfer
Pai pe tine nu te coboara nimeni din copac ca tu est Kitty... Dc erai pussy alta era situatia tongue.gif
Vornicum
33. E bine? Ma scuzati , am crezut ca postez pe threadul cu numerele castigatoare "Lotto"...
Matzele astea! hh.gif
contraste
Pai, da, Mare grad masonic, maaaaaaaare, dar tot mai bine ii dam lui
CACTUS cu voia dumisale, un snaps de cinste, face ca motanul si coboara si miorlaita de sus.
Si chiar de e motan , e bine ! rofl.gif
cactus
QUOTE (contraste @ 9 Mar 2005, 02:19 PM)
Pai, da, Mare grad masonic, maaaaaaaare, dar tot mai bine ii dam lui
CACTUS cu voia dumisale, un snaps de cinste, face ca motanul si coboara si miorlaita de sus.
Si chiar de e motan , e bine !

nu pricep io prea bine da´ pisicutzele mele NU urca in copaci; eventual in pat... spoton.gif Si celelalte nu ma intere...
Vornicum
Si acum sa facem comparatia . Rezultate asemenatoare. Am fost sigur!
REZULTATE

Nimeni nu are incredere in vecin sa-i recupereze pisica. laugh.gif
Majoritatea o lasa sa flamanzeasca. Halal iubitori de pisici!!
iniya
kitty..abia acum am vazut topicul....eu as avea mai multe variante...nu ai specificat in ce stare sa fie pisicuta ..cand e din nou pe meleaguri rofl.gif ....

deci..cum spuneam..am mai multe variante...
1 apa clocotita....
2 pietricele.....mdaaaaa mai bine pietre ohyeah.gif ...
3 improscare cu nisip/smoala/bulion/jem/etc biggrin.gif
4 aducerea pisicii la forma initiala(dupa aplicarea var.1) cu o prizare ..sa se inveze minte...pisicile cuminti nu au ce cauta prin vazduh... wink.gif blink.gif
5 scaieti zburatori..daca pisicuta este paroasa rau devil.gif ..de preferat siameza
6 flacari in pom thumb_yello.gif
7 infometare
8 contsruirea unei custi sub pom....mdaaaaaa pichinezii exclusi mad.gif ...
9 anuntarea vecinilor...pe la 3 am de tragicul eveniment..sigur va fi salvata devil.gif ..repet...nu ai specificat starea dupa...'accident' .....

si...cam atat..nu inteleg de ce nu mi-am luat o pisicuta pana acum....dar nu e tarziu/..... biggrin.gif
Kitty
Ce avetzi voi cu pisicile???? cry.gif ma speriati...daca am facut ceva va rog frumos sa ma scuzati...nu mai fac....nu va mai place de mine ?! cry.gif
ausländer
Deeeeeeeci, ptr a ajuta o pisica dragalasa sa se dea jos din copac, se pot folosi: prastie, arc, pistol, arbaleta, pusca de vanatoare, sniper, aruncator de flacari, si... de ce nu? tanc!

O intrebare. La sfarsitul operatiunii se cere ca respectiva sa fie in viata? ca prin metodele mele s-ar putea sa se intample un mic accident....

Kitty, eu personal, nu am nimic cu tine si nici cu alte persoane care au nickname asemanator tie.
mutulica
pui un caine sa urce in pom
Scala
Sau o matza mai mare... asa... o pantera sau ceva. Un ghepard, un tigru... sa vezi ce repede vine mieunatoarea.
Serenity
Eu sunt aia care cheama vecinul! rofl.gif
matz
Ca o pisica experimentata in ale cataratului va spun ca orice ai face nu se da jos decat cand vrea ea ohyeah.gif felinele astea au personalitate dom`le yeah.gif
cactus
QUOTE (Kitty @ 9 Mar 2005, 10:28 PM)
ma speriati...daca am facut ceva va rog frumos sa ma scuzati...nu mai fac....nu va mai place de mine ?! cry.gif

Esti mult prea superba ca sa nu ne placa de tine; dimpotriva, poate datorita tzie or sa ne placa si pisicile...
Oiski-Poiski
Da, chiar asa.Superba ! Unde ai gasit dom'le pisica aia superba cu asa ochi verzi superbi ? wub.gif

mutulica
kitty, dar noi vrem sa dam pisica jos din pom tocmai pt ca ne place de ea...
o dam jos din pom, apoi ii facem baita, ii dam laptic, si o bagam in patut
servicii complete, ce credeai tu?
cactus
QUOTE (mutulica @ 14 Mar 2005, 12:09 PM)
kitty, dar noi vrem sa dam pisica jos din pom tocmai pt ca ne place de ea...
o dam jos din pom, apoi ii facem baita, ii dam laptic, si o bagam in patut
servicii complete, ce credeai tu?

Normal, tu draga; nici nu aveam alta intentzie; numai ganduri bune si placute... mwah1.gif
Vornicum
Asa ziceti voi...
Kitty
Da' m-ati tine nemancata...mi-ati aduce catzei fiorosi si pantere si cry.gif asa ma iubiti voi pe mine? cry.gif

Oricum imi place ideea lu' mutulica...imi place sa fiu rasfatata jamie.gif

Oiski...nu m-au gasit ei pe mine, i-am gasit eu pe ei hug.gif

@serenity...cum arata vecinul? jamie.gif ca poate ma dau jos singurica direct in bratele lui tongue.gif
Vornicum
Sa ne fie clar, eu cand am deschis topicu' m-am gandit la un MOTAN dolofan incapatanat jamie.gif , si nu la o matza simpatica si neajutorata. Ca alea stau frumushel si se cuibaresc in matase sau in bratele oamenilor. Ei sunt insa mai enervanti si nesuferiti si lenesi si grasuni si se tolanesc pe unde apuca. cool.gif
cactus
QUOTE (Vornicum @ 14 Mar 2005, 12:37 PM)
Sa ne fie clar, eu cand am deschis topicu' m-am gandit la un MOTAN dolofan incapatanat jamie.gif , si nu la o matza simpatica si neajutorata. Ca alea stau frumushel si se cuibaresc in matase sau in bratele oamenilor. Ei sunt insa mai enervanti si nesuferiti si lenesi si grasuni si se tolanesc pe unde apuca. cool.gif

Aha; stiam io ca n-ai tu inima aia.... spoton.gif
Michelle
Asteptam ploaia ! Ca se da el singur (daca e motan rau incapatinat si antipatic) jos din copac .
Daca e seceta taiem copacul si punem niste iarba ,motanul va sta atunci in iarba.
Daca nu vrem sa taiem copacul ii chemam pe aia de la ADP !Il taie ei .
Daca cei de la ADP nu raspund la telefon ,sunam la Electrica si cerem sa ne branseze copacul la 220 V ca vrem sa punem beculete de Craciun ,sa-l facem frumos .
Ar mai fi niste variante ,dar va las pe voi sa continuati...
Kitty
Acu' aveti ce aveti cu un Garfield... sweatingbullets.gif ce-am scapat! tongue.gif
Vornicum
user posted image
Michelle
Asta nu e Garfield ...e Aghiuta ,motanel smecherel...
mutulica
Kitty - Eu sunt vecin cu Serenity, de oras... da nu cred ca la mine facea referire blink.gif
gonen
imprumut de la cineva o pisica si sa vezi cum coboara din copac Garfield
halcyon_lll
Clar ca "tau" copacul ( rofl.gif ), il duc si il prelucrez, fac ceva foi de hartie, tiparesc un abecedar si il ofer celor care inca nu stiu sa scrie. Pacat!
Vornicum
halcyoane 33/2, facem secs? Eu nu stiu sa scriu, tu nu le nimeresti...
Buey , sunt in forma maxima! spoton.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.