Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Lotto
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
Oiski-Poiski
Astazi sunt la noi in oala 15 milioane si m-am gandit sa joc cu numerele voastre ca dupa cat umor aveti trebe sa aveti si noroc .
Deci primele sase numere ( fiecare are voie unul) vor sta la mine pe lista .Si daca castigam invitam tot hanul la bairam. rofl.gif ohyeah.gif
Oiski-Poiski
Am uitat desigur numere de la 1 la 49 !
Vornicum
Eu primul ca am umor cu carul spoton.gif

35.

E bine?
Oiski-Poiski
Foarte binie.......35 e superb il simt deja cum castiga ohyeah.gif
Vornicum
Daca m'ai lasa ti le-as zice pe toate 6 castigatoare. Dar ai zis "fiecare cate unul", asa ca tu risti. rofl.gif
Daca ai juca cu variante, am putea sa zicem 2 numere cate unul. Sansele ar fi mai mari.
skysurfer
25 Oiski. Baga 25 ca il simt eu ca e castigator. Mie nu mi-a iesit niciodata numarul asta dar simt eu ca e castigator. Imi dai 1/6 din premiu daca iese? smile.gif
Oiski-Poiski
Va gasesc si-n gaura de sarpe daca castigam. ohyeah.gif Si ne imbatam colectiv de bucurie .
25 e unul din numerele mele preferate rolleyes.gif !

Oiski-Poiski
Da, ce va mai grabiti cu zisul......
Va e frica ca castig si nu capatati nimica , ziceti adevarul jamie.gif .Da, unde este bunatatea voastra crestineasca ?? Mai bine sa castig eu decat niciunul dintre noi rofl.gif rofl.gif .Ce egoism, dom'le......
hmm.gif
Da' sa vedeti cum vor face cei care m-au ajutat si am castigat harhar.gif .Va trimitem fotografii cu : vila noastra, vaporul nostru, herghelia noastra, ingrijitorii (toarele) nostri la cai, nava noastra cosmica , noile implantate la dantura roflmao.gif roflmao.gif .
Vornicum
3

E bine? Ca daca nu , zic altul....
Oiski-Poiski
Bravoooooo, uite unul care nu vrea cu adevarat sa rateze ocazia. clapping.gif
3 e OK smile.gif

skysurfer
Dc aud de un roman ca a castigat la loterie in strainatate, sigur tu o sa fii. smile.gif Cand stai in jacuzzi-ul din baia, din vila, de pe domeniul pe care ti-l iei cu numerele noastre, sa te gandesti la noi. O sa fie secsi asa,nu? rofl.gif
Vornicum
Ok. Mai zic inca unu' . Sa vezi cum imi mere mintea la numere, ceva de speriat. 17.
Sa zici numai cand sa ma opresc. Ca mi-s in vena la numere ( scuze daca ma repet, dar sunt omul numerelor)
Oiski-Poiski
Vornicule , esti mare. Da' ce ma fac ca tu le zici pe toate si ceilalti raman fara sanse la milioane cry.gif .
Se vede ce inima mare ai ca tie nu-ti e ciuda daca fac baie in milioanele noastre. rofl.gif
Mentosana in corpore sano
Ce loterie e asta si la ce adresa gasesc si eu informatii despre mecanismul de extragere si o istorie completa cu numerele iesite in ultimii ani?

PS: totusi sa zic si eu un numar... sa fie 4.
Oiski-Poiski
Uite ca ne apropiem de sfarsit.Mai avem un numar de dat .Cine il vrea ?
Pana acum avem 25 35 3 17 4

Mentosana loteria este in Germania si se trag numerele in fiecare miercuri si sambata seara.Azi sunt 15 milioane Euro.
Habar nu am istoria completa a loteriei insa precis se gasesc prin internet multe despre asta
dunno.gif

Sushi
12!!!
te rog te rog zi 12
te rog te rog
te rog
Michelle
tongue.gif Si eu la spartu' targului !Daca iese ceva ,ca io sunt de acord cu toate numerele ,vii la mine sa-ti fac dantura ,fac discount bun! wink.gif
Vornicum
21.
Am zis bine? hmm.gif

Oups... s-a inchis votarea, pardon licitatia.
Oiski-Poiski
Licitatia s-a inchis ! Numerele castigatoare sunt : 25 35 3 17 4 12

Michelle de acord cu dantura .Da' nu trebe sa-mi faci pret bun ca la milioanele alea iti platesc dublu biggrin.gif .


Vornicum, fara griji , tu ai cele mai multe numere asa ca si portia leului.Dupa mine... desigur rofl.gif .

Mi-a facut placere sa fac afaceri cu voi smile.gif , pacat ca nu si altii cu noi sad.gif .
Ata ete !! ohyeah.gif
Vornicum
QUOTE (Oiski-Poiski @ 9 Mar 2005, 02:00 PM)
Vornicum, fara griji , tu ai cele mai multe numere asa ca si portia leului.Dupa mine... desigur  rofl.gif .

Dom'le , am ashea o bafta la numere ca ma ingrozesc singur.
Si cand mai zic niste numere?... ca mi-am dat drumul la inspiratie. Numerele e viata mea. ohyeah.gif

10. E bine? Buey, nu pot sa ma mai opresc! hh.gif
cociuba
mentosana in corpore sano
QUOTE
Ce loterie e asta si la ce adresa gasesc si eu informatii despre mecanismul de extragere si o istorie completa cu numerele iesite in ultimii ani?

doar nu crezi ca pe baza datelor statistici vei reusi sa vezi care numere vor iesi hh.gif
Mentosana in corpore sano
QUOTE (cociuba @ 9 Mar 2005, 02:10 PM)
doar nu crezi ca pe baza datelor statistici vei reusi sa vezi care numere vor iesi hh.gif

Nu planuiesc sa castig pe baza de statistici la loterie... dar se poate castiga din pariuri wink.gif Sunt case de pariuri care au in oferta loteria irlandeza (are numai 42 de numere) si ma gandesc daca merge o schema progresiva gen d'Alembert pe un numar care nu a mai iesit de mult unsure.gif
Oiski-Poiski
Data viitoare sa va dati mai multa silinta .Pai, din toate numerele noastre doar 35 a fostla tragere.
Celelalte 7 16 27 33 35 44
Asa ca Adio frumoase milioane cry.gif cry.gif cry.gif !
Poate avem noroc in dragoste daca nu la bani biggrin.gif .
Vornicum
QUOTE (Oiski-Poiski @ 10 Mar 2005, 08:52 AM)
Pai, din toate numerele noastre doar 35 a fostla tragere.

Ala l-am zis eu.
Buey, ti-am zis ca am noroc la numere. jamie.gif Eu noaptea visez numere.
Vreau cota parte din ce nu am castigat. tongue.gif

35. Am zis bine? Ca daca nu , zic altul rofl.gif
Oiski-Poiski
Vornicule, data viitoare fac doar cu tine afaceri ca vad ca le ai cu numerele .
Si desigur ca impart cu tine si ce nu am castigat asa ca iti ttrimit pe privat contul meu unde sa-mi trimiti banii rofl.gif rofl.gif .
Oiski-Poiski
ohmy.gif Nimeni nu a nimerit-o miercuri asa ca acu sunt 21 Milioane .
ohmy.gif Da' nu va mai intreb ca va apuca iarasi ciuda si nu ziceti nimica . tongue.gif
Vornicule le stii pe toate alea bune ?????? jamie.gif
Antont
Baga 23 thumb_yello.gif
Vornicum
35. Am zis bine?
Ca daca nu, zic altul...

M-a sunat ieri Gigel Becali si mi-a zis " Mb..mb..mb..Mba Vornice, am auzit ca bagi numere. Numai eu bag numere. 'tzelegi, io sunt filosofu' cu numerele, mb..mb..mb..mbine bah?"
De ciuda zic inca unu' :

12. Am zis bine? rofl.gif
Oiski-Poiski
Termina, ca mor de ras roflmao.gif roflmao.gif !

Tot ce zici e bine, daca-mi promiti ca sunt alea castigatoare ohyeah.gif !

Vornicum
Mb..mb..mbine!
35 si 12. Castigatoare.
Oiski-Poiski
OK !!! 12 23 35 Mai avem trei de dat ... Cine e interesat ?? Cine vrea sa imparta cu noi milioanele ??
Promitem sa le impartim frateste .Adica eu 50 % si restul voi frateste rofl.gif .
Radem noi radem dar ce-ati zice ca dintr-o gluma sa se transforme in lovitura secolului ? jamie.gif
Mai avem vreme pana maine la 11 sa ne gandim, razgandim ..
Poate Vornicum viseaza la noapte numerele castigatoare. laugh.gif Hai ca poti ! Vornicum ! Vornicum ! Vornicum !

Antont
Daca cistigi imi dai zece mii de euro biggrin.gif ? spoton.gif
Vornicum
user posted image
bunny-cat


4,12 si 9 . Mai trebuie sa zicem numere multe? laugh.gif
Oiski-Poiski
Vai, Ghost , dragutul de tine ! Da' ce modest esti.Uite, asta trebe apreciat si rasplatit asa ca iti maresc cota parte la 500 000 .Ce zici ??? biggrin.gif Asa-i ca sunt fata buna ???? Sa-mi trimiti poze cu ingrijitoarele tale ohyeah.gif !
Oiski-Poiski
rolleyes.gif 12 s-a zis deja
Da' tu gandeste-te bine pana maine, poate te razgindesti !
Antont
Oh, mersi spoton.gif ....O sa-mi iau vreo 10 motociclete si-mi ramin si bani mwah1.gif .... rofl.gif
Antont
Pese:
Mai baga si 46 pe linga 23 spoton.gif
actionmedia
16 trebuie sa fie castigator si 33 ma obsedeaza de la o vreme
Vornicum
Ghostu' si actionmedia au incheiat licitatia de azi, oiski. Gata cu numerele. Putem sa ne apucam de cantat? Ca eu stiu sa si cant...
Oiski-Poiski
Baieti .... ramane norocul in dragoste rolleyes.gif ca la bani nu avem noroc cry.gif .
Numerele trase au fost 2 3 6 20 24 39
Insa Vornicum poate sa ne cante ceva , de pahar, sa ne innecam amarul drunk.gif !
Vornicum
Poi atunci sa cant:

Fost-am dus de-acasa
Fara cal, fara nevasta
Fost-am dus in 4 zari
Ca sa fac jumari.
Mdea....

Multumescu lui oiski ca mi-a dat sansa sa ma afirm pe plan muzicalo-artistic.
Oiski-Poiski
Io cred ca ni se potriveste mai bine :

Cand s-o impartit norocul
Mai dorule
Cand s-o impartit norocul
Fost-am eu dus la lucru
Fost-am eu dus la lucru
Mai doruleeeee


Pai, clar ca am fost la lucru sa castig macar painea de toate zilele daca milioanele nu vin la mine ... si la voi rofl.gif rofl.gif







Vornicum
Frunza verde foaie-n dunga
M'apuca un dor de duca
Si m'as duce , tot m'as duce
Pana'n codru si o lunce ( asta-i forma veche de la lunca )

23? Am zis bine?
ausländer
si 7 pe langa...

voi ati dat in exploatarea folclorului?
Oiski-Poiski
Si pentru ca mi s-o frant inima dupa atatea milioane pierdute mi-am cantat singura:

Pai la irima este-un leac
La irima este-un leac
Cetera si omu drag
cetera si omu drag

ohyeah.gif

Sau tot de necaz ca nu am castigat ne incalzim un pic sufletul la

Cine-o pus carciuma-n drum
Ala n-o fost om nebun
Ala a fost om cuminte.....
rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Avem vreun subiect deschis cu muzica lautareasca, de petreceri ( a nu se confunda cu manele IGIT ) ?


Vornicum
Pentru creatii ad-hoc de toate genurile , verifica "Omu cu kitara" de aici din Poiana. Un topic tare ca piatra. Autor: je, moi, myself@ HA
Oiski-Poiski
Ne mai jucam o data ? Maine seara se trag la sorti 6 numere pentru 14 milioane ?? ohmy.gif ohmy.gif
Deci care se joaca ???? Cunoasteti regulile, fiecare un numar de la 1 la 49
Si castigul ramane la mine rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Ovidius
QUOTE
Si castigul ramane la mine

Numai daca faci fifti fifti ohyeah.gif
Pune un 5 p-acolo... rolleyes.gif
skysurfer
Iar vrei sa te imbogatesti pe spinarea noastra? smile.gif Pe bune, sper sa castigi si mai discutam noi ce facem cu banii rofl.gif .
Baga mare un 14 si un 25, dedicatie fara numar de la mine. smile.gif
Oiski-Poiski
5, 14, 25 OK smile.gif

si grabiti-va ca de asta seara nu mai am trei zile calculator (va bucurati, ha ?) asa ca nu va mai pot citi numerele

Sky , daca castigam acum va trimiteam salutari dintr-un colt uitat de lume nu-mi mancam zilele cu vecinii laugh.gif

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.