Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Castaneda Si Opera
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Universul Cartilor
cociuba
nu vreau sa intram in discutii religioase,filosofice, etc, ceea ce vreau e sa vad daca ati citit cartile sale, ce impresie ati avut , v-au marcat ?

pana atunci o prezentare a operelor aparute in limba romana:
calatorie la ixtlan
pase magice
darul vulturului
povestiri despre putere
al doilea cerc de putere
cealalta realitate
puterea tacerii
focul launtric
de departe preferata mea este arta visatului aceasta e a 2 carte care am citit-o cu frica! cry.gif brrr

gypsyhart
Parerea mea este ca aceste carti sunt bune ca sa te puna pe jar....nicidecum sa iti ofere solutii. Eu le'am citit in urma cu cativa ani, si asta a fost impresia cu care am ramas.....Ulterior am dat peste Miguel Ruiz un invatator din aceeasi zona, care mi se pare mult mai clar si util deci......
cociuba
gypsyhart am initiat aceasta discutie la Universul Cartilor tocmai pentru a nu interfera cu chestii ezoterice wink.gif
gypsyhart
adica vrei o discutie axata exclusiv pe stilul scriitoricesc al lui castaneda? ca altfel nu prea vad cum ai putea evita "chestiile esoterice".....doar sunt carti despre magie si vrajitori blink.gif
ganja
ordinea cartilor este cea de mai sus?.. daca nu, care ii ordinea aparitiei lor?
ganja
QUOTE(ganja @ 11 Jun 2009, 10:04 PM) *
ordinea cartilor este cea de mai sus?.. daca nu, care ii ordinea aparitiei lor?


deci?...ma ajuta careva?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.