Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:La Ce E Bun Internetul?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Internet - Siteuri Utile, SEO, Promovare, Hosting
Mihai
Pentru ce folositi cel mai mult Internetul?
Pentru citirea e-mail-ului? Chat? Forum? Messenger?
Pentru stiri? Pentru jocuri? FTP?
Cu ce va ajuta, zi de zi, Internetul?
necromanc
Internetul il folosesc impotriva plictiseli si pentru a invata lucruri noi.

Cele mai utilizate domenii care apartin internetului si imi fac mie cu ochiu sunt : Forums,Chat,Email,News,Jocuri,Ftp,Documentatii,Downloaduri ...

Acum cu ce ma ajuta ? Pai din pagina in pagina citesc o gramada de chestii , pot sa spun ca imi imbogateste vocabularul , si imi dezvolta imaginatia , si nu in ultimul rand este o sursa de continua invatare.
SORIN

Pentru a " umple " spatiile goale dintre munca, gradina, animale si familie.....asta doar in cazul ca nu sant in deplasare.

Cred ca am gresit ordinea dar la sfarsit iesi cam acelasi lucru.

Sorin.
genicon
In ultimul timp, cel mai mult timp mi-l mananca forumurile. Urmeaza downloadurile si... plesneala. smile.gif Adica - poate gasesc ceva interesant.
La ce e bun internetul? La multe, greu de enumerat aici. Si ce este cel mai bine, probabil, este faptul ca aceste "multe" lucruri difera de la persoana la persoana. Probabil este unul dintre avantajele lui... 19.gif
elias_3
la ce este bun?! ohyeah.gif in primul rand alunga plictiseala...in al doilea rand afli o serie de informatii....vizitezi o serie de locuri( este adevarat on-line...) in care nu ai fost niciodata sau poate niciodata nu o sa ajungi.....cat despre al treilea rand ...mai inveti ceva.....prin forumuri....si nu numai...iti faci prieteni.....cam atat..... ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif
Anthrax
Hanu Ancutei...
Accesul la informatie
Comunicare
deceneu
Pe mine ma ajuta si cand invat. Mereu caut pe net sa imi completez ceea ce am prin cursuri cu materiale care contin alte abordari sau cu explicatii mai bune.

Din pacate, am ajuns sa-i cunosc limitele (sau poate ca ma insel) si sunt putin dezamagit. Dupa parerea mea umila, ar trebui sa se gaseasca pe net orice informatie sau lucrare care face parte din cunostintele omenirii (evident, in afara de cele secrete ... cum ar fi planurile de fabricatie ale diverselor produse). O sa se ajunga si acolo ...
denise
Sursa de informatie, pentru cine stie sa caute- chiar sursa de cultura.
Posibilitate de comunicare la distanta.
O forma a contactului cu lumea larga - cei care au prins anii comunismului stiu cat de cumplita a fost izolarea.
Experiente altfel imposibile - vezi forumurile de discutii.
Un alt avantaj: eu nu fumez, asa ca pauza de tigara s-a transformat in pauza de Han. Mult mai putin nociv.
La ce il folosec personal? In ordine: e-mail, messenger, carti on-line, Hanu Ancutei, stiri si informatii, muzica, alte forumuri.
fargakos
Cu riscul de a repeta cele de mai sus, spun si eu:
Internetul binenteles ca este o foarte buna sursa de informatii, cale de comunicare, ghid de orice fel,etc.
Pesonal, topul 3 al folosintei este: mail, messenger, Hanu Ancutei thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.