Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Intrebare Despre Attachment-uri ...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Nou-Venitilor > Bine ati venit! > Forum de Ajutor
cretze

... m-am tot uitat si nu am gasit o modalitate de a pune un attachment ... este cumva o facilitate acordata doar moderatorilor si adminilor?!?


Cretze 5.gif
(Mihai)
Este posibil doar in cadrul sub-forumului 'Natura si Turism'.
cretze
... si cu cine ar trebui sa vorbesc pentru a putea pune niste attachment-uri la Software si Programare?!? unsure.gif


Cretze 5.gif
Tot Mihai
In curand va exista o perioada de testare in care se va putea face up-load peste tot pe forum.
Ce anume vrei sa inserezi la 'Software si Programare'?
cretze
... am facut niste tutoriale de programare si ma gandeam sa le pun aici, in caz ca poate vor ajuta pe cineva la un moment dat cool.gif


Cretze 5.gif
(Mihai)
Ok, dupa cum spuneam in curand va fi posibil up-load-ul pe intreg forumul.
necromanc
Eu am mai sugerat in niste posturi anterioare sa se permita atasarea de poze & stuff la toate categoriile de pe forum.

Face forumul mai frunos .
genicon
Da, asa e, dar... cand va fi posibil acest lucru (oricum, mi se pare ca am mai zis-o) - fisierele, pozele, ma rog, sa apara exact ca un attach la mail de ex - adica sa fie trecut numele si sa vizualizezi respectiva poza doar daca dai click.
Sunt cel putin 2 avantaje din chestia asta:
1. Nu vad poza si cei care nu vor sa o vada
2. S-ar mai reduce din timpul incarcarii paginii
3. Pentru pozele mai mari, am observat ca trebuie sa dai un obositor scroll atat vertical, cat si orizontal pentru a citi mesajele. Deci, s-ar mai rezolva o problema...
19.gif
black ice
Bine zice genicon, atasamente sub forma de fisier ar fi bine sa fie; ca pe CG de ex.
SORIN
Salut Mihai !!

Te rog sa ne explici mai pe indelete cum se procedeaza la Camere web in toata lumea...nici altii si nici eu nu reusim.

Reusesc sa atasez dar nu pot copia direct de pe web.

Multumim anticipat..
Mihai
Folosirea tagului [IMG]

1. Adresa imaginii (care trebuie sa fie de genul http://www.numesite.com/imagine.gif sau http://www.numesite.com/imagine.jpeg).
2. Se copiaza aceasta adresa in interiorul tagului [IMG], ca in exemplul urmator:
CODE
[img]http://www.numesite.com/imagine.gif[/img

3. Daca serverul unde se afla aceea imagine nu suporta hot-linking (accesarea directa a imaginii), este inutila aceasta varianta, pentru ca va returna un mesaj de eroare.

Incarcarea direct pe forum

Pentru a putea incarca poze la 'Natura si Turism' trebuie sa ai minim 100 mesaje scrise pe forum.
Limita este de 250 ko, pot fi incarcate poze cu extensia gif, jpg sau jpeg.
Mihai
De acum, orice membru poate incarca atasamente pe forum. Cei care au pana in 100 mesaje, fisiere de maxim 250 kb, cei care au peste 100 mesaje, fisiere de maxim 500 kb. Forumurile unde puteti incarca atasamente sunt: 'Software si Programare', Linux, Design si Programare Web, INTERNET, Natura si Turism, Supravietuitorul, Povestea Mea si Sugestii si Reclamatii.
Daca aveti alte propuneri, nelamuriri referitoare la acest subiect, scrieti aici.
Mihai
UpDate: De acum, si in cadrul forumului "Peripetii la Gura Sobei" puteti incarca fisiere.
Pentru poze, se poate folosi topicul deja lansat acolo, sau puteti cere un "Jurnal", unde sa trimiteti diverse mesaje si fisere, la "Povestea Mea".
SORIN
TEST
yago_kid
yago_kid@yahoo.com
CODE
[/CODE][CODE]
[B][SIZE=7][COLOR=blue]My Webpage
Roza
Mihai, limita pentru attachments la sectiunea de Bancuri a ramas tot de 75k?
Eu citisem postul tau care zicea ca de acum inainte tot forumistul poate incarca si poze de 250k, si m-am si repezit smile.gif Dar nu mi-a mers... sad.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.