Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mahmureala
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Rikita
ce retete aveti impotriva mahmureala?
Serenity
Inca o bere? laugh.gif (serios, asa am auzit.. tongue.gif )
Sushi
Cind partenerul de suferinta e mahmur eu ascult manele cu sonorul dat pina in tavan, prajesc slanina si ceapa si le uit pe aragaz si scot alea un fuuuummm.... si cind aud "Au, vai..." etc ii comunica ca daca vad pe fata lui un semn de mahmureala alta data nu mai are slobod la birt. Reteta o brevetez deja ca are efecte imediate. In maximum 5 minute jura ca nu-l mai doare nimic.
Olaf
Eu: cafea extra strong si/sau muraturi.
N-am incercat inca ciorba de potroace... biggrin.gif Dar va veni si vremea ei, cand fac rost de reteta. O voi gati inainte sa incep sa beu biggrin.gif
Rikita
ciorba de potroace, ce e?
Serenity
Din cate stiu eu e ciorba de maruntaie + capul, gatul, picioarele si mai stiu eu ce alte scarbosenii hh.gif N-as manca asa ceva nici cu pistolul la tampla, darmite din cauza unei mici si simpatice mahmureli laugh.gif

Olaf
Am vazut pe cineva mancand maruntaie + piele de gaina fierte, si doar cu putina sare hh.gif
O ciorba nu cred sa fie asa o problema fata de asta...
Ah, da, si am auzit ca se face cu bors... nu stiu daca se mai pune si apa, in afara de bors biggrin.gif
Cla
Zeama de varza acra, bors, suc de rosii. Si totusi cel mai repede ajuta o bere spoton.gif
(Serenity ohyeah.gif )

Planorista e sadiiista, Planorista e sadiiista, nananananaaana... harhar.gif rofl.gif
Oiski-Poiski
Deci in primul rand fara bautura ieftina, daca tot ai dupa aia mahmureala macar ai satisfactia ca ai facut-o cu sampanie. rofl.gif

Inainte de ...vitamina C si dupa ...zeama de varza, suc de sfecla si o plimbare luuuunga prin padure , timp in care filosofati asupra vietii.Acest lucru va va produce alte dureri de cap si le veti uita pe alea provocate de alcool. rofl.gif
Rikita
sampanie... nu... mai bine nu...
Cla
Champaigne is shit. Nu-i destul ca te-ai imbatat cu otet, mai si bei dupa aia... dry.gif
Aer curat sau kurac pt. femei, pt. barbati picka, sa fie...
Daca au barbatii probleme cu plamanii, e bun un blow-job, ii revitalizeaza.
Si pt femei: ^v^ spoton.gif
Olaf
Ce-am folosit de curand: un ceai, un algocalmin, un mar, vreo 3 litri de apa minerala, toate astea urmate de un somn (suplimentar) de cateva ore, apoi totul stins de o petrecere de toata noaptea, la care nu se bea altceva decat vin si bere spoton.gif
Sushi
QUOTE (Cla @ 17 Feb 2005, 09:41 AM)
Planorista e sadiiista, Planorista e sadiiista, nananananaaana... harhar.gif rofl.gif

Am vrut sa-ti scriu ceva cu rima dar n-as vrea sa ma dea astia afara de pe forum sa trebuiasca sa stau toata ziua sa biciuiesc pasnicii locuitori ai urbei mele...
Cla
Give it to me, babe... drool.gif
user posted image

spoton.gif
Tyra
Cand esti mahmur: zaci in pat o zi intreaga, eventual te uiti la o emisiune politica pana ti se inchid ochii si mai tragi un pui de somn de pana intr-o ora. Apoi te trezesti, bei multa apa, dupa ce ai baut inainte multa apa, mergi la toaleta si te intorci in pat. Raspunzi la telefon si te plangi... Incerci sa nu afli ce ai facut cu o seara inainte pana nu-ti trece mahmureala.

S ar putea sa nu ti placa.

Dupa revenirea de la toaleta, te bagi iar in pat si pui un film la calculator. Incerci sa l urmareasti pana la capat dupa care mai vorbesti putin la telefon si te mai plangi.

Apoi dormi.

Programul nu include iesit din pijamale, dus sau mers mai mult de 10 metri. Spalatul pe dinti e recomandat. La fel si demachierea in cazul fetelor.

Succes!
mutulica
de obicei un redbull si un algocalmin
YoyoMan
Mai era un subiect asemanator p-undeva p-aci... hmm.gif
Ui ce ai de facut cand esti mahmur: fugi la "abeceu" si iti cumperi un Parmalat de portocale. Il duci acasa si il racesti putin ca daca e cald e gretos. Deci il dai la congelator o juma de ora. Apoi il bei tot fara probleme si fara sa-ti dai seama. Apoi mai recomand cu multa caldura Saridon ca-i mai tare ca orice cand e rost de calmat dureri de cap. Si multa apa minerala cu multa lamaie sa taie greata.
Daca totusi poti manca dupamasa ideal e sa iei o ciorba taraneasca acrita bine si in felul asta pe seara aproape sigur nu mai ai nimic.

O poti lua de la inceput chiar, mai ales daca bauta a avut loc sambata rofl.gif
mutulica
Yoyoman, hai recunoastea ca tu cind esti mahmur te bagi la topicul de formula 1 si lauzi loganurile. rolleyes.gif
Cla
Zeama de varza spoton.gif
YoyoMan
QUOTE (mutulica @ 27 Apr 2005, 06:35 AM)
Yoyoman, hai recunoastea ca tu cind esti mahmur te bagi la topicul de formula 1 si lauzi loganurile. rolleyes.gif

rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Nu mah! Cand sunt mahmur intru la formula 1 si scriu ca si Ferrari e masina buna si rosie frumoasa - numa nu reuseste sa "ketchup" loganu'! rofl.gif
mutulica
nu prea ai scris de Ferrari ca e masina buna si frumoasa...
pentru cine ceri tu informatii despre mahmureala? biggrin.gif
bufnitza
Mahmureala ... cafea cu sare , zeama de varza , castraveti murati si zeama de la ei ...
Da' cafeaua cu sare merge la mine ! spoton.gif
mdA!
de obicei eu ma imbat cu bere, asa ca inca una, la trezire are efect garantat. se intampla si sa nu pot, fiindca-s in drum spre serviciu si nu e bine sa mirosim a carciuma - asa ca rezolv problema cu aspirina. iar deshidratarea o tratez cu iaurt si covrigi (nu radeti - e cam tot ce pot manca). iar in toata vremea asta... visez la sfarsitul zilei de munca, pentru a putea sa ma duc sa beau draq berea aia salvatoare. ohyeah.gif
mutulica
mai nou imi trece cu supa acrita cu lamaie
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.