Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Restaurante Cu Bucatarii Exotice
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Michelle
Ce restaurante deosebite ati frecventat/frecventati si le puteti face o recomandare ,sau v-au dezamagit si nu le recomandati never ever ?
Pe mine m-ar interesa daca a fost careva in Bucuresti la Tandoori ,restaurantul cu specific indian ,ce-a mancat si daca mai traieste ,inca?
Rikita
recomand restaurantul Amrit pe Oranienstraße, Berlin. este restaurant indian.

recomand si restaurantul arab pe karl marx straße... mancare e bine si nu prea scumpa, si atmosfera e deosebit de interesanta...
Michelle
tongue.gif Mersic ,o sa tin minte zilele-astea cind oi trece prin Berlin !
mutulica
unul din cele mai bune restaurante cu specific indian in Leeds, se numeste Nawab

imi place mult si China Mare, in Timisoara (specific chinezesc)
Mara
Daca specific mexican intra la exotic, atunci iti recomand sa incerci salata de peste afumat si burrito la Don Taco, pe Dr. Felix. drool.gif N-am mai fost de vreo 2 ani, dar atunci era tare buna mancarea.
Michelle
cred ca s-a cam desfiintat don Taco asta cam acum 2 ani!
Mara
Hai ca m-ai facut sa sun acolo si iote ca inca exista. tongue.gif
Michelle
...inseamna ca doar era in renovare cind am trecut eu pe acolo tongue.gif
gabitza ^
don taco exista...eu ii sunt clienta destul de fidela. iar mancarea este foarte buna. recomand fajitas. sunt foarte bune. chiar cred ca o sa dau o fuga pe acolo week-endul asta sa ma delectez cu niste papanasi. tongue.gif va spun luni cum au fost. biggrin.gif
acum lasand gluma la o parte, la don taco mancarea e super ok, iar preturile sunt decente.
G.
axel
Astia glumesc probabil... numai 277 de dolari cina la cel mai scump restaurant din lume... no way!!! poate 1500!
Tyra
QUOTE (Mara @ 25 Jul 2005, 04:44 PM)
Daca specific mexican intra la exotic, atunci iti recomand sa incerci salata de peste afumat si burrito la Don Taco, pe Dr. Felix. .

Unde anume, eu pe Dr. Felix nu stiu decat un turcesc: Memos, pe care il recomand.

Foarte buna mancare la Templul Soarelui (Stefan cel Mare). Mai e un Templul Soarelui insa nu am fost decat la cel de pe Stefan cel Mare. Foarte bun, restaurantul arata groaznic.
Mara
user posted image

cred ca ii vizitez in curand... as manca un burrito d'ala groaznic de iute. drool.gif
Tyra
AAAAAAAAAAAAa!!!! Gata, m am prins! Noi ziceam ca mergem "la mexican" simplu laugh.gif Niciodata n am avut habar ca se numeste Don Taco. Am fost acolo cand abia ma mutasem in cartier, acum cativa ani.

Bine ca mi ai amintit, o sa merg intr o seara.

Din cate stiu eu trebuie sa faci rezervare.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.