Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Consultanta
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Exploratorium > Afaceri si economie
black ice
Am creat acest topic in speranta ca poate unii dintre voi au avut unele legaturi sau cunosc cateva lucruri in plus fata de majoritate, privind dezvoltarea unei firme de consultanta (orientata intr-o prima faza pe crearea de proiecte / planuri de afaceri) la noi in tara.

Momentan, toata aceasta mica 'afacere' e doar in stadiul de idee, dar sper ca in maxim o luna, doua, sa se prezinte sub forma unui proiect coerent, bine documentat si oarecum ancorat in realitatiile acestei marete tari.

M-ar interesa, cum spuneam, unele pareri, observatii, idei, legate de aceasta idee.
dead-cat
in ce domeniu? unsure.gif


If you give a hungry man a fis, he will eat for a day.
If you teach a hungry man how to fish, he will buy an ugly hat.
If you tell a hungry man something about fishes, you're a consultant.
Endgegner
Black ice, da-i drumu' cu ideea sa-mi pot da si eu cu presupusu'. Sper sa te pot ajuta!

P.
actionmedia
Din cate stiu eu sunt niste jucatori mari pe piata in domeniul acesta. Evident acesti jucatori mari lucreaza cu investitori mari, adica cu firme sau persoane cu cascaval gros si care sunt dispuse sa plateasca sume consistente de bani ca sa fie siguri ca banii sunt investiti corect.
Evident ca acesti "mari jucatori" nu prea se baga sa consilieze afaceri mai prapadite (consumul de resurse ar fi prea mare comparativ cu cashflowul) si in acelasi timp afacerile mai prapadite nu prea apeleaza la consultanta.

Daca vrei opinia mea sincera, eu cred ca o astfel de firma, ori o faci ca sa tintesti sus si atunci o faci ca la carte si trebuie sa iti gasesti aliati puternici ori nu o mai faci de loc
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.