Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sondaj Cu Robinete
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
cocco
Deci, sa zicem ca aveti 2 tevi . Pe una curge apa calda , pe cealalta apa rece. Si mai aveti 2 robinete. Unu de culoare rosie, altul albastru.
Va intreb eu la care teava atasati robinetu rosu si la care cel albastru?

PS: eu intuiesc rezultatele voturilor... cred ca o sa mi se confirme
Cla
biggrin.gif Asta chiar ca-i demna de Poiana... rofl.gif
han.gif , cocco. Sper sa te simti bine pe la noi smile.gif
As fi vrut sa votez robinet verde pentru apa uda, dar n-am gasit posibilitatea... unsure.gif

spoton.gif
cocco
Problema e alta, am pus exact acest sondaj pe alte forumuri si am ajuns la rezultatul inevitabil ( rofl.gif )
50 % au votat o varianta
restul 50 % au votat varianta opusa.
Invariabil. Voturile s-au aglomerat in centrul optiunilor .Asta e valabil daca subiectii sunt stabili psihici. La nebuni nu se aplica. nonono.gif
Asta e.
Cla
Hai sa-ti fac totusi placerea si votez: robinet rosu la teava cu apa calda. Nu de alta, dar nu prea am chef de dus rece pe timp de iarna, brr... hh.gif
QUOTE (cocco)
Voturile s-au aglomerat in centrul optiunilor . Asta e valabil daca subiectii sunt stabili psihici.

Da' optimist mai esti... chiar crezi ca gasesti asa ceva pe la noi?? blink.gif

rofl.gif
gonen
QUOTE

robinetul rosu la teava cu apa calda
robinetul albastru la teava cu apa rece


?????????????????

teoretic si in mod normal asta nu formeaza acelasi caz? ohyeah.gif hh.gif


oricum am votat cu robinetul rosu la teava cu apa calda fiindca e iarna si parca e mai bine apa calda, cateodata!
Serenity
QUOTE
Asta e valabil daca subiectii sunt stabili psihici. La nebuni nu se aplica.


Concluzie: Multi narozi pe lumea asta dom'le! ohyeah.gif

In lipsa de "Chem vecinul de la 3 sa mi le ataseze jamie.gif" am votat a 3-a varianta.. fara vreo explicatie logica tongue.gif
axel
QUOTE (cocco @ 31 Jan 2005, 03:57 PM)
Invariabil. Voturile s-au aglomerat in centrul optiunilor .Asta e valabil daca subiectii sunt stabili psihici. La nebuni nu se aplica. nonono.gif

In concluzie sunt nebun.
genicon
Io am votat, nu mai stiu cu ce... Oricum, sondajul e incomplet - in garsoniera mea jegoasa din Bucuresti nu exista robinete colorate, tevi colorate... de fapt, nu exista tevi rofl.gif De fapt, exista niste tevi din plastic prin care curge apa calda, respectiv rece... si curge in chiuveta, cada, pe jos, pe unde apuca si ea...

Pese: Asa ca astept raspunsul la intrebarea - eu sunt sau nu normal? biggrin.gif
cocco
QUOTE (genicon @ 31 Jan 2005, 09:41 PM)
Pese: Asa ca astept raspunsul la intrebarea - eu sunt sau nu normal? biggrin.gif

Va zic eu, putini din cei ce ati votat aici sunteti cu toate doagele acasa.

__________
Daca stiam ma vopseam biggrin.gif
Marcus
QUOTE (bogho @ 31 Jan 2005, 04:42 PM)
QUOTE

robinetul rosu la teava cu apa calda
robinetul albastru la teava cu apa rece


?????????????????

teoretic si in mod normal asta nu formeaza acelasi caz? ohyeah.gif hh.gif

bogho are dreptate. Daca votezi robinet rosu la teava cu apa calda, rezulta ca votezi instantaneu si varianta "robinet albastru la teava cu apa rece". Deci, cele doua se includ una pe cealalta. wink.gif

P.S. Bineinteles, teava calda la robinet rosu cu teava rece la robinet albastru e totuna cu teava rosie la robinet cald si teava albastra la robinet rece. wacko.gif Important e sa curga apa. biggrin.gif
genicon
Nu, Marcus, tin sa te contrazic tongue.gif Nu este totuna, pentru ca teava calda la robinet rosu respectiv teava rece la robinet albastru intr-o casa in care locuiesti, deci apare obisnuinta, nu e totuna cu teava rece la robinet rosu si teva calda la robinet albastru intr-o alta casa in care vrei sa faci un dus fierbinte sau unul rece, din motive ca robinetul pe care tu il cunosti producatorul unui anumit tip de apa produce altceva. Ideea e, totusi, oricare ar fi aranjamentul... poate prinzi o zi fara apa calda si atunci ai robinet rosu cu apa rece si robinet albastru cu apa rece... dar asta deja e alta poveste.

Pese: DAmn, ce am mai batut campii... blink.gif
gonen
chiar ca ai batut campii
rofl.gif
Oiski-Poiski
Eu cred ca de la sondaj lipseste ceva

Robinetul rosu pe partea stanga a chiuvetei sau cel albastru ?

Nu o sa va vina sa credeti dar nu este peste tot la fel.
Si o data convinsa ca deschid apa rece mi-am oparit mainile cu apa cea mai fiarta posibila si gazda mi-a zis ca asa e normal.

Asa e normal ???? Da, ce mai e normal ????? hh.gif
Cla
QUOTE (genicon @ 31 Jan 2005, 08:41 PM)
Io am votat, nu mai stiu cu ce... Asa ca astept raspunsul la intrebarea - eu sunt sau nu normal? biggrin.gif

Sa raspund? Chiar vrei?? biggrin.gif
QUOTE (Oiski-Poiski)
Asa e normal ???? Da, ce mai e normal ???

Pe-aici?? hh.gif

Noi definitiv NU rofl.gif
Olaf
Am votat teava albastra la robinet albastru tongue.gif pentru ca intr-o vreme aveam bulina albastra la ambele robinete (si calda si rece). Norocul meu este ca le stiam partea. Dar la bucatarie sunt pe dos. Adica stanga e in dreapta.

Oricum, in general este mai bine sa ai un robinet rosu, in loc sa ai unul albastru. Totul este sa nimeresti teava.

PS: blink.gif
Carmi
Io n'am votat nimic ca nu mi-a zis nimeni ce sa votez ohmy.gif
Cla
rofl.gif
QUOTE (Olaf)
Adica stanga e in dreapta.

Pe asta ar trebui s-o pui la "Filosofie", sa vezi numa' ce varza iasa din asta...
Adica "A inseamna lipsa lui B", "Stanga e in dreapta", "Mama nu-i tata", "C*ru' nu-i in fata", "Exista bici fara Carmi"... etc. rofl.gif
Olaf
Off: Eu nu cred ca exista bici fara Carmi. Dar poate ar trebui un topic nou. smile.gif
cocco
QUOTE (Carmi @ 2 Feb 2005, 08:53 PM)
Io n'am votat nimic ca nu mi-a zis nimeni ce sa votez ohmy.gif

Iti zic eu sa votezi varianta cu nr. 2 .

Hmm... cred ca nu prea ti se comanda ce sa faci , cred ca tu esti aceea care le comanda.
Deci, voteaza 2 rofl.gif
Carmi
Ca sa confirmalesc ce-a zis Cocco am votat cu 2....
(ma tot intreb insa 2 de la capatu de sus sau numarat de jos in sus???)

hopa bici fara carmi sau carmi fara bici??? zis iz za cuestion

Olaf nu cred ca merit eu topic nou sorry.gif mwah1.gif
mutulica
mie mi se pare normal sa pun bulina rosie la apa rece, dar mi se pare ca sondajului ii lipsesc doua culori
culoarea galben ca sa stie lumea ca apa e biohardoaasa, si ca daca bei s-ar putea sa "vinturezi" nejustificat
culoarea verde, care sa descrie matasea broastei ce curge din cind in cind la robinet
Cla
QUOTE (mutulica @ 26 Feb 2005, 06:30 PM)
[...]daca bei s-ar putea sa "vinturezi" nejustificat
culoarea verde, care sa descrie matasea broastei ce curge din cind in cind la robinet

- Am cumparat ieri un BMW.
- Serios? Ce culoare?
- Nici nu stiu cum sa-ti explic. Ai vazut vreodata un apus de soare deasupra marii?
- Desigur ca am vazut.
- Tocmai asa, numa' ca verde.
spoton.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.