Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Vreau Sa Invat
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Rikita
nu stiu daca e permis, sau daca este impotriva regurilor acestui forum, dar de fapt as vrea sa invat cuvintele romanesti care nu invat la universitate, adica "swear word"...
secunda
de ce vrei asta? devil.gif
Rikita
e important sa stiu si eu... stii... doar in cazul ca cineva vorbeste rau cu/despre mine, sa inteleg...
flu
Rikita iti inteleg curiozitatea... si eu am facut "schimb" de injuraturi cu un ceh cand am avut ocazia... tongue.gif

Si ca sa nu fie probleme le poti primi pe PM...
Rikita
da, buna ideee! sa facem schimb de injuraturi internationale la pm!
Ovidius
Rikita, te ajutam cu drag. Romanii pot injura 10 minute fara se repete asa ca you are welcome... binenteles pe PM. ohyeah.gif
contraste
Nu te condamn.
De fapt primele cuvinte care se invata intr-o limba, sunt injuraturile.
Asta ca sa iti versi naduful ca : nu ai pronuntia buna, nu stii gramatica, etc. !
Asa am fost eu sfauita mai demult !!!!!!! (gluma, da?)
Eclectic
QUOTE
Romanii pot injura 10 minute fara se repete


Doar 10 minute ? hh.gif
Chiar nu te cred. rofl.gif
Ovidius
QUOTE
Doar 10 minute ? 
Chiar nu te cred. 


Eh, modestia din mine isi spune cuvantul sorry.gif
halcyon_lll
Eu propun sa nu va umpleti degeaba casuta cu PM-uri inutile. Rikita, daca vrei sa stii mai multe despre injuraturi si ceea ce inseamna ele, iti propun sa vizitezi link-ul ASTA. E nevoie doar sa cunosti engleza, fiindca traducerile sunt in engleza. Sper sa-ti foloseasca. wink.gif
Ovidius
QUOTE
Eu propun sa nu va umpleti degeaba casuta cu PM-uri inutile. Rikita, daca vrei sa stii mai multe despre injuraturi si ceea ce inseamna ele, iti propun sa vizitezi link-ul ASTA. E nevoie doar sa cunosti engleza, fiindca traducerile sunt in engleza. Sper sa-ti foloseasca.

Eu propun sa retragi linkuri la pagini care vor sa instaleze tot felul de chestii...
Olaf
Asta nu instaleaza nimic. Si este si in varianta PDF smile.gif
The alternative romanian dictionary

Enjoy ohyeah.gif
(partea proasta este ca apar caractere ciudate in locul diacriticelor... dunno.gif )
cocco
Nu injura daca nu vrei sa fii injurat spoton.gif

Pardon my french
Vexx
Halcy, link-ul tau contine un troienel...mititel! laugh.gif
cocco
Dii calutzule!! Acum stiu de ce am trimis un mail in Banana Isle si nu eram constient din ce cauza.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.