Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Comisia De Disciplina In Poiana
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Ideea mi-a dat-o Cactusu.
Vrem sa se constituie o Comisie care sa vegheze ca linistea sa guverneze in poienita.
Ma autopropun , alaturi de cactus. Suntem printre cei mai vechi si simpatici. spoton.gif
Deci, Mihai, batem palma?
gimme' five!
cactus
adica eu si tu ... roflmao.gif roflmao.gif ceva de genul sa pui drunk.gif sa pazeasca butoaiele cu zemuri sfinte devil.gif spoton.gif

Ideea ta e geniala; noi pazim butoaiele NU ce-i in ele.. ohyeah.gif
Cla
Cool thumb_yello.gif pt. asta va fac un cadou, il puteti folosi daca se lasa cu scandal spoton.gif

user posted image
Vornicum
Corect.
Sa facem liniste pe aici cand e galagie.
Le administram tzuica cand sunt nervosi si iritati si sa vezi apoi liniste... or dormi ca pruncii.
Il luam si pe Vexxxu in comisie ca are experienta si pe Cla ca-i vechi (nu ca persoana , ca activitate forumistica) spoton.gif

Mihai, nu vrei sa scapi de stres? Il preluam noi... ph34r.gif

DEMOCRATIE = DEMOS Cratis = Puterea poporului.

Noi suntem poporu'.

Put ya' hands in the air wave it like ya don't care!
Cla
QUOTE (Vornicum @ 18 Jan 2005, 12:07 PM)
[...] si pe Cla ca-i vechi (nu ca persoana , ca activitate forumistica) spoton.gif

rofl.gif
icarus
QUOTE (Vornicum @ 18 Jan 2005, 01:07 PM)
DEMOCRATIE = DEMOS Cratis = Puterea poporului.

Noi suntem poporu'.

Pai daca-i democratie atunci trebuie musai supusa la vot componenta comisiei asta de importanta vitala. Vot uninominal, nu pe liste. rolleyes.gif

Parerea mea...
Vornicum
Comisia trebuie sa fie alcatuita din membri care cunosc Poiana si au experienta in domeniu. Ori cei nominalizati mai sus o cunosc ca pe propriul buzunar. spoton.gif
Zed

Suna a Vatican cool.gif
Eclectic
Hilar.
Vornicum
QUOTE (Zed @ 18 Jan 2005, 01:43 PM)
Suna a Vatican  cool.gif

4-5 persoane care pot fi inlocuite din functie periodic pentru a asigura obiectivitatea sistemului.
Probleme dezbatute de comisie si rezolvate in mod logic si rezonabil.
Liniste in Poiana! spoton.gif

Vacanta pentru Mihai, care cred ca vrea din toata inima sa fie liniste si ordine.
Zed
Vornicum
Vrei sa fi neaparat tanti aia care sta cu batul in mana si da peste degete la cei rai ?! cool.gif
Si vacanta pentru Mihai .... tongue.gif suna a pretext .
cactus
QUOTE (Vornicum @ 18 Jan 2005, 01:07 PM)

DEMOCRATIE = DEMOS Cratis = Puterea poporului.



hmm.gif paaaai la cata latina am invatat io in faculta, "Cratis" s-ar traduce mai repede prin "cratitza" - deci ceva de genul Cratitza poporului; adicatelea, noi sa pazim cratita ca sa nu haleasca poporul tot din ea sau ca sa fie tot timpul plina...Trebe sa ma edific asupra subiectului, sa aflam cauzalitatea si efectele, ca daca demosul sufera de foame de trezim cu-n alt ´89 in ograda asta si-i periculoooos; tare cu primejdie...
Rotatia cadrelor nu e o idee rea cu conditia ca io sa raman casier perpetuu; adica io sa strang cele de cuviinta a fi puse in cratita; NORMAL ca io fac si portziile. A mea va fi la limita maxima admisa. La nevoie putem schimba cratita cu un butoi...Atunci io fac aprovizionarea si trebe sa garantez calitatea deci sarcina mea va fi o degustare continua si perpetua. Mishti de tot; imi place. Traiasca vointa poporului - atata timp cat e de acord cu mine... spoton.gif
Vornicum
Zed, nu te-ai saturat sa asisti la nazurile unora care vor sa faca pe istetii, pe baietii de cartier, pe jmekerii si sa-i bruscheze pe poienasi?
Eu DA. In ultimile 2 zile atacurile s-au intensificat si trebuie sa ne protejeze cineva in Poiana. Daca nu o facem noi, cine o va face?

PS: Parfumosule, noi ramanem in Comisia asta cu orice pret ! spoton.gif Noi am initiat chestia...
Zed
Iti dai seama ca in acest moment faci iar afirmatii care instiga la scandal ?!
Am dat o tura la Zi-ne si m-am convins . cool.gif
Eu recomand contra nervilor o plimbare la aer curat . Linisteste . tongue.gif
Vornicum
poi chiar de aia. Glumim, glumim si vine unu care n'are treaba cu Poiana si posteaza din an in Paste si ataca miseleste. Aici trebuie sa avem ceva protectie...

Zed, tu esti slabiciunea lui Mihai. Nu-l intoarce impotriva noastra mad.gif
Zed
Vornicum , nu ai inteles , ti-o recomand tie tongue.gif calmeaza .
Glumele sunt una , iar incercatul de a pune paie pe foc , sub pretext de gluma ,e altceva si asta-i chiar problema . Fiecare e liber sa faca glume , dar nimeni nu-i obligat sa le si inghita daca nu sunt considerate ca atare . jamie.gif

In timp ce am scris ai editat mesajul , asa ca-l editez si eu !
Chestia cu slabiciunea este o afirmatie gratuita care mai bine o pastrai pentru tine .Lasa-l pe Mihai din joc .
Vornicum
hmm.gif

Nimeni nu are dreptul de jigni daca nu-i plac glumele tale. Nu zici nimic, asa trebuie sa se procedeze.
Nu vreau sa mai discutam pe marginea subiectului, Zed. Iti respect opinia. Sa ne oprim aici.
Catalin
Sunt de acord cu initiativa extraordinara a Vornicului. Mai mult, propun ca pentru fiecare subforum al Hanului sa se infiinteze o astfel de comisie de disciplina! ohyeah.gif

Daca e sa scape Mihai de stress, sa scape cu totul, nu? rofl.gif
Vornicum
Tu n-ar trebui sa-ti faci probleme, Mihai te-a eliberat din functie deja spoton.gif
Vornicum
Se pare ca Mihai a preluat ideea noastra si vrea sa faca curatenie prin Han. Astept sa ajunga si in Poiana si sa ne includa in Comisie si pe noi, cei nominalizati.
Sper sa ne anunte cand va inchide temporar Poiana ca sa stim sa ne organizam saptamana. spoton.gif

GOD bless Romania!
Catalin
Aoleu, ce-o sa faca FC Bachus? o saptamana fara antrenamente? sevraj, mon cher! ohyeah.gif
Vornicum
Observ ca faci referire la clubul nostru pasnic. Daca vrei si tu in clubul nostru ( care se ocupa exclusiv cu distractia ) poti sa faci o cerere in acest sens. Daca o sa fii primit, aici nu mai stiu... rofl.gif
Catalin
Nu, multumesc... nu beau decit la ocazii speciale!
Vornicum
Crede-ma , nu sunt foarte mahnit de decizia matale.
Dar eu pot sa ma inscriu in miscarea, organizatia ( ce palaria mea mai e si aia, nu stiu) matale ? Adica, sa-mi pun si io un AC in signiture?
Pot, frate boemule?

PS : I must be crazy rofl.gif
Vornicum
Catalin, boemul moderator, pardon fostul moderator ( hmm.gif ) raspunde:

"Nu , nu poti"
Vornicum
Ei , bine, sunt daramat rofl.gif

tongue.gif
harhar.gif
Catalin
Poti, bineinteles. Adeziunea in spirit este tot ce iti trebuie pentru a fi membru al asociatiei Axel&Catalin Ltd. spoton.gif
Vornicum
rofl.gif
De azi inainte o sa anunt cand fac o gluma : " Atentie, vine gluma!"
Se pare ca unii sunt prinsi in off-side.
Boemul, aici de fata, a ramas undeva langa bara...
rofl.gif
Mentosana in corpore sano
Daca tot se offtopicareste din plin, ma bag si eu, repede pana nu se inchide pravalia: vornicum, avatarul ala se comporta cel putin ca un incepator in ale strikingului. Zi-i sa-si tina coatele mai strans in interior ca si-o ia la ficat de nu se vede smile.gif
cactus
QUOTE (Mentosana in corpore sano @ 19 Jan 2005, 12:11 PM)
Daca tot se offtopicareste din plin,

Paaaai asta-i si scopul - sa zici ce-ti trece prin ceea ce se gaseste intre urechi... roflmao.gif drunk.gif

Aici notiunea de offtopic.gif nu opereaza;
spre deosebire de situatia cum ca dragostea fara amor (pardon - sex) este total offtopic.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.