Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Omul Din Spatele Mastii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Sunt pe aici de cateva luni bune si am inceput sa-mi pun intrebari. Primind raspunsul la ele, vreau sa imi cunosc interlocutorii. Acum sunt mai serios decat ieri si mult mai serios decat maine cand voi reincepe sa caut ce am cautat in tot acest timp aici: sa ma distrez ca un forumist poienas ce ma aflu. Dar sa explic unde vreau sa ajung.
Instinctiv , apare intrebarea :"Cel de dincolo, cu care schimb ganduri, idei si glumesc sau ma cert(se mai intampla ,ca deh, oameni suntem), e - macar cu o toleranta de 15% - de varsta apropiata?"
Ok, se zice ca nu conteaza varsta, atat timp cat ne aflam pe un forum unde conteaza ideile care sunt expuse si nu persoana care le debiteaza ( tongue.gif ).Dar oare cati dintre noi nu tinem cont (instinctiv) de acest aspect?
Daca as stii ca cel ce se afla in fata monitorului are o varsta mai inaintata , as raspunde in alt mod la o intrebare rautacioasa. As schimba modul de adresare.
In proportie de 99% cunosc acest lucru si stiu cum e bine sa raspund. Chiar si un raspuns rautacios poate fi expus in mai multe moduri.
1. Forumistul e liceean
2. Forumistul se inscrie in plaja de varsta apropiata
3. Forumistul depaseste plaja mea.

De ce imi pun intrebarea asta si unde vreau eu sa ajung? Repet, in proportie de 99% cunosc cu cine vorbesc. Acel 1% ma intereseaza, deoarece , se pare ca voi avea de a face cu el mai mult decat in trecut.
Stiu , au fost deschise, ca apoi sa fie inchise (insotite de o explicatie sumara) cateva topicuri cu acelasi subiect.Stiu, ca ma amagesc crezand ca voi primi si un raspuns.
Se spune ca cea care a omorat pisica e lelea Curiozitate. Dar eu nu sunt nici pisica, nici motan sau alt animal. Sunt un forumist curios care vrea sa stie cum sa reactioneze la unele actiuni poate incorecte ...


Cer(em) prea mult, tinere/amice/domnule Mihai?


PS : In lipsa raspunsului imi(ne) rezerv(am) privilegiul de a actiona si adresa cum cred(em) de cuviinta , ceea ce consider eu a fi o mare greseala.


Cu profunda consideratie,
forumistul Vornicum,
omul Marius T., 26 ani.
georgeones
Vornicum ce conteaza varsta tongue.gif , eu am 19 ani si sant o tanara speranta al clubului Fc Bachus si cred ca am multe de invata de la tine tongue.gif , pot spune ca ai experienta sper sa-mi insufli si mie o parte din ea ohyeah.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.