Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Piesa De Teatru Preferata
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
andraa
ca tot veni vb de teatru, film si carte....care este piesa de teatru preferata?...actorul roman preferat?
mie mi-a placut foarte mult sex, drugs and pock'n roll...regizor si actor a 12 roluri(cred ca am numarat bine blink.gif ) florinel piersic....a fost super tare piesa....
pe locul doi...omul din cerc
mutulica
piesa mea favorita este jocul de-a vacanta scrisa de m. sebastian
actorul... malaele in sinucigasul
DeeDee
Mie-mi place "Bani din cer", dar spre rusinea mea, actorii nu-i retin
Eclectic
Piesa mea preferata e Scapino. Am vazut-o demult, dar tin minte ca mi-a placut enorm. A fost cu Horatiu Malaele si Valentin Teodosiu.
axel
Hmm... vazand titlul topicului si eu am vrut sa propun tot Sex, drugs and rock'n'roll. Am fost impresionat de prestatia lui Florin Piersic Jr.
colectionara
Mie mi-a placut mult Iluzia comica (despre ea, aici: http://www11.brinkster.com/teatru/pdf/iluzia.pdf).
doice
Mi-au placut extrem de tare "Moartea unui comis voiajor" si "Regina mama".
Imi plac dramele. Pentru mine este o experienta extraordinara sa vad actorii suferind. In astfel de momente iti dai seama cu adevarat de valoarea unui actor.

Actrita mea preferata : Olga Tudorache
andraa
doice ai aceeasi semnatura ca a mea, si am mai vazut-o la cineva...e tare fain citatul...are audienta...
nu stiu ce simtiti voi cand mergeti la teatru...dar eu parca patrund in alta lume, in timpul spectacolului uit de toate problemele...e atat de bine...
o intamplare hazlie la teatru: mergeam nu stiu la ce piesa...m-im luat bilet ...m-am asezat frumos...si spre surprinderea mea am gresit sala si am intrat la opera...din politete am stat pana la pauza...numai io stiu ce am indurat...nu inteleg opera..
^LadyBird^
am avut un prieten care era la teatru si care mereu ma lua la spectacolele de teatru .
cel mai mult mi-au placut BECKET si LEUL IN IARNA...
au fost foarte misto realizate.

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.