Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Jocul Cuvintelor - Irlandeza
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
axel
Brathadóir
Mara
Scriosadoir biggrin.gif
flu
bhfocail
Nico
abairt (fraza)
Vornicum
Brave Heart ( a venit Mel Gibson si a vazut un kilt scotian si a zis " Eu sunt McDonalds, fiul lui McDonald si fiica lui McS.Asta de aci e o fusta misto. Kilt ii zic si asa sa-i ramana numele!)
Da... si irlandezii ii zic la fel spoton.gif
Nico
croí (inima)
Vornicum
vevritoi (Si a zis McAlister catre bunicul mamei lui :" Gran'pa unde e McPuscociul meu MCmeserias?!! Si de atunci irlandezii impusca veverite...)
Irlandezii astia!!! rofl.gif
Nico
gáire (ras, de la a rade laugh.gif )
Vornicum
sabie ( a venit Brave heart la Gladiator si i-a zis :" ce palaria mea de sabie mai ai matale de nu poti sa-i tai leului aluia urechea stanga?".Si mr. Big Army Chief i-a raspuns:" All togheter now... Stick togheter now,asta-i sabia lu' bunicu, ce treaba ai matale?" Si de atunci leul poarta caciula in fiecare film)
Nico
claíomh (sabie) [ma tem ca daca nu o sa pui si tu macar un cuvintel in irlandeza, cineva o sa inchida topicul si mi-ar parea rau]
Vornicum
Nu prea ma am in irlandeza, asa ca o sa ma intorc la Fazan si la celelealte jocuri reale.
Scuze de deranj...
Nico
ceol (muzica) smile.gif
Fantasee
Anam (suflet).
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.