Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Chef In Poiana
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
genicon
Lumea normala sta si chefuieste de Craciun prin baruri, bodegi, case, strazi... pe unde apuca. Ce zice lumea care e la ora asta pe han? Facem un chef aici sau o lasam balta? blink.gif
Eclectic
Eu stiu, ma, nene ? Ce e de baut ?
Serenity
Adica noi nu e normali?! laugh.gif Nu ma mai chefuiesc cu tine! harhar.gif Ma duc sa-l astept pe Mos Craciun ca poate nu e tigan si trece macar anul asta si pe sub bradul meu rofl.gif

Peseu: Si lumea normala asculta colinde de Craciun, nu Bitza laugh.gif
genicon
Daca nu va convine, chefuiesc si singur. CE, v-am chemat eu aici? rofl.gif

@Barrie: De baut e ce aduce fiecare. Eu nu aduc nimic, ca-s gazda laugh.gif Tu ce aduci? tongue.gif
@Serenity: Tocmai am primit un mesaj referitor la chestia cu mosu' da e prea vulgar si nu pot sa-l pun aici...

Pese: Eu ascult varianta de Craciun de la "Moarte ficatului" rofl.gif
Eclectic
Ba, eu aduc neste bericioaice de inceput, ceva vinut pentru fiert, niste vinut pentru nefiert si cam atat. Daca ma primesti bine, daca nu, vad eu unde ma duc cu ele.

@Serenity: De Craciun, lumea poate asculta si Musik for an Elsek Dog. jamie.gif
genicon
Da' ce nu zisasi asa de la inceput, ma, Barrie, ma, ca acum vazui ca aveai rezervat un loc de cinste in capul mesei, acilea, langa mine. laugh.gif

Pese: Eu propun sa jucam niste mima sa se dezmorteasca atmosfera... biggrin.gif
Eclectic
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Ma gandeam eu ca ai uitat de locul ala.

Bine. Pana va hotarati ce mimez, eu incep: yawn.gif
flori
Ma primiti si pe mine? Am trufe de ciocolata cu sampanie deci si mincare si bautura dintr-un foc si gogosi dar nu referitor la trufe... tongue.gif
genicon
Damn! Si stiam eu ca e o faza cu cascatu'... da' ce sa fac... memoria a inceput sa ma lase (si ea, pe langa altele.. rofl.gif) da' oricum, instinctul meu imi zice ca-i de bine.

Pese on-topic la mima: Casti cumva? blink.gif rofl.gif
ComicDiva
eu am tort... hehehe. smile.gif
who's got the turkey?
genicon
Primim, flori, cum sa nu primim. Uite, am regandit organizarea - il lasam pe Barrie in capul mesei, si noi (adica eu si toate fetele care vin) ne retragem la separeu. Ce ziceti? laugh.gif

Edit: @Diva: Curcanul l-am vandut, si am luat niste vinulete, ca e pacat sa nu bei daca poti... tongue.gif
Eclectic
Da, casc, dar astept un pm de la cineva, sa mi se spuna ce mimez. Genicon, te desemnez pe tine sa-mi trimiti cuvantul. rofl.gif rofl.gif rofl.gif

P.S. Doice vrea si ea un loc la masa (langa mine wub.gif ), sa fim cu adevarat o comunitate. Cica ea vrea vinul fiert cu scortisoara. Se poate ?

QUOTE
adica eu si toate fetele care vin


Toate fetele, mai putin a mea. tongue.gif
Onix
Muulta ciocolata vrea cineva? jamie.gif Stia Mosul ce-mi place licklips.gif
genicon
@Barrie: Ok, ok, doice poate sa stea langa tine. Si vezi ca ti-am trimis cuvantul rofl.gif rofl.gif (credeai ca nu o iau in serios? tongue.gif)
@Onix: Buna ciocolata, buna. Da nu bem ceva intai sa se destinda atmosfera? biggrin.gif

Pese: Nu stiu daca Barrie va incerca sa mimeze, nu am idee cum ar face-o, dar... vedeti ca are cuvant simplu rofl.gif
Eclectic
OK... cica tre' sa incep sa mimez... yawn.gif ohyeah.gif biker.gif

juggle.gif

Mentionez ca juggle.gif inseamna "puneti intrebari". wink.gif
Onix
BoNboana? rofl.gif

edit:
@genicon: un vin fiert suna bine?
genicon
hai ca m-ai facut curios... rofl.gif
Eclectic
@ Onix. Nu, e chiar un cuvant serios. rofl.gif rofl.gif rofl.gif
KodiaK
Salutari la toata lumea!!
Mai e un scaun si pt mine? Da nu in coltu mesei dak se poate biggrin.gif

Vreau si eu o cana mare de vin fiert, dak mai aveti tongue.gif

@Barrie: Te scoli, te speli pe dinti si mergi la serviciu?
genicon
@Onix: Suna foarte bine. Daca poti sa pui si niste scortisoara pentru doice, e perfect wink.gif

@Barrie: Gata? Ai terminat de mimat? rofl.gif
KodiaK
PS: eu am adus aparatul foto biggrin.gif
flori
Ti-e somn?
Te distrezi pe chestia asta ?
Vrei cumva sa pleci? Sa nu indraznesti! sad.gif
Eclectic
Kodiak, esti pe aproape. Sa zicem ca din ultima parte scoatem "la serviciu". Ramane ca merg undeva.

juggle.gif
Eclectic
Nu, mai, nu plec pana nu ghiciti cuvantul.
genicon
Chiar ma gandeam ca lipsesc 3 chestii pentru care acest chef nu seamana cu o intalnire forumistica pe bune: Kodiak, camera lui beton si BECKSU', dom'le! biggrin.gif

Hint pentru ce mimeaza Barrie: Ganditi-va, oarecum, la varful bradului de Craciun si sunteti un pas mai aproape. Foarte departe, e drept, dar un pas mai aproape laugh.gif
Eclectic
Of, mai desfaceti un Becks, ca, pana ma intreaba oamenii astia ceva, mi se usuca gatul de asteptare. biggrin.gif
genicon
Oi fi dat, oare, un cuvant prea greu? rofl.gif
KodiaK
@Barrie: mergi cumva la distractie? as in o intalnire forumistica, sau mai bine; un chef forumistic smile.gif
@genicon: sa-ti vand un pont, acum are si Onix camera ca a mea...sa ca presimt ca n-o sa mai fiu asa de popular...nu ca as fi fost tongue.gif. Dar tot o sa va stresez cu prezenta mea...SIC!! jamie.gif
Onix
Bun, tie Becks, iar pentru doice un vin fiert cu scortisoara, special pregatit wink.gif

Intrebare: Se intampla des lucrul pe care il mimezi? laugh.gif

@KodiaK: dar asta inseamna ca o sa apari mai des in poze evil.gif
Eclectic
QUOTE
mergi cumva la distractie?
Mai degraba, sa 23.gif sau sa woot_jump.gif , in functie de ce se intampla.

QUOTE
Intrebare: Se intampla des lucrul pe care il mimezi?


Teoretic, da, doar ca, acum, e pauza pana la primavara.

KodiaK
@Onix: facem un camera shootout la urmatoarea intalnire rofl.gif
@Barrie: mai mimeaza ceva, sa aia a fost tot?

Si vinul meu fiert cand vine? unsure.gif
Eclectic
Pai, pana una-alta, tre' sa ghiciti unde merg.
genicon
rofl.gif rofl.gif rofl.gif Pentru intrebarea lui Onix! spoton.gif Si multzam de Becks. Da' tot nu ai zis - merem in separeu au ba? tongue.gif

@Kodiak: Dom'le, camera ta are vechime, nu se depopularizeaza ea asa, cu una, cu doo. Asa ca sa ne stresezi in continuare cu prezenta, sa bem mult de suparare wink.gif
Eclectic
QUOTE
Pentru intrebarea lui Onix!  spoton.gif



Genicon, nu face anti-mima ! Tu ai vrea sa ma ajuti, dar eu vreau sa-i duc pe alta cale acolo. wink.gif
Onix
@ Geni, nu s-a umplut separeul pana acum? Parca erau toate fetele acolo laugh.gif
@KodiaK: o cana mare de vin fiert wink.gif Vezi cum tii aparatul dupa aia tongue.gif

Stiam eu de ce pun intrebarea ohyeah.gif , dar mai astept indicii.
KodiaK
@Barrie: mergi la WC dupa atata bere laugh.gif
@genicon: separeul e ocupat de mine si de fete momentan ohyeah.gif
genicon
@Barrie: Eu cand aud "De cate ori o faci" nu pot sa nu ma gandesc la prostii sorry.gif rofl.gif
@Onix: Sunt singur cuc in separeu, la cat sharm (sau charm? blink.gif) posed rofl.gif

Edit: @Kodiak: La dreq... mi-am luat tzapa! Se pare ca sunt mai multe separeuri! rofl.gif
Eclectic
QUOTE
Stiam eu de ce pun intrebarea  , dar mai astept indicii.


Indicii... Un dreptunghi mare, iar jos, niste oameni alearga.
KodiaK
@Onix: Saru'mana de vinuletz
@Barrie: meci?
Onix
Daca-i fotbal, atunci nu la asta ma gandeam rofl.gif

Baieti, pana una alta se pare ca sunteti amandoi in separeu jamie.gif rofl.gif Have fun!
KodiaK
@Onix: Suntem in separeuri separate, nu te speria smile.gif Te astept aici cu vinul ala biggrin.gif
Eclectic
QUOTE
@Barrie: meci?


QUOTE
Daca-i fotbal, atunci nu la asta ma gandeam


Ei bine, da ! Merg la un meci de fotbal. Acum...



juggle.gif
genicon
Nu uitati de mima lui Barrie ca el a adus cea mai multa bautura pana acum tongue.gif
Onix
@KodiaK, la tine zici ca este cam aglomerat, n-as vrea sa deranjez whistling.gif

@Barrie, acum cine mimeaza?
genicon
@Onix: Asa e! Ai dreptate! LA mine a MUUUULT spatiu! evil.gif
Eclectic
Nu, Onix, la mine nu e asa. Eu va duc cu combinari. rofl.gif rofl.gif Nu am terminat de mimat. Cred ca ar mai fi vreo 2 sau poate 3 pasi pana gasim cuvantul. Deocamdata, am stabilit ca merg la un meci de fotbal. wink.gif

Astept intrebarile.
flori
Ok: in ordine cronologica ai zis ca vrei sa pleci undeva si in functie de rezultat ai sa te impusti sau o sa sari de bucurie,apoi ceva in sensul ca daca nu-ti iese acum nu mai poti s-o faci pina la primavara? Oh! bietul baiat te compatimesc sorry.gif mai ales ca esti si indragostit! dar care-i baiul hai spune si noua...Please! Poate te ajutam cu ceva... chiar asa!
KodiaK
@Onix: Nu deranjezi, stai linistita smile.gif Si unde vezi tu aglomerat, it's just me myself an I smile.gif).
Tot Barrie mimeaza, acum continua. Am stabil ca merge la un meci de footbal.

PS: Fac pe sestache un group pic cu Barrie miman infocat si restul privind perplecsi laugh.gif
Onix
Ahaaa laugh.gif Super! spoton.gif Incepe sa-mi placa.
KodiaK
Vezi Onix! Si vroiai sa mergi la geni in separeu spoton.gif Vino mai aproape, ca nu musc ph34r.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.