Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cele Mai Frumoase Jocuri
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Jocuri
Pagini: 1, 2, 3
black ice
Care sunt jocurile care v-au placut cel mai mult?

Eu printre favorite as avea cam asa:

- Need for Speed 5 Porche
- Soul Reaver 2
- Mafia
- Morrowind.
ypsilonalpha
Seria Thief si Deus Ex.
dr.agy
Emperor battle for dune,etherlords si black and white
necromanc
Multe ar fi jocurile , fiecare are ceva frumos.

Ceva ce am jucat acum ceva vreme , ceva mai multa vreme si m-a captivat este Desperados .Este un joc gen Comandos ,dar esti in vestul salbatic.Este un joc frumos , care iti si pune mintea la contributie.

L-am terminat in 2 luni , dar a meritat.Aici as putea sa fac o lista intreaga cu jocuri frumoase , dar deocamdata ma limitez la acesta.
andREI
NFS 5 - Porsche!
Syberia - Super quest
Atomic Bomberman
Zod
Jocurile de care am fost dependent:
- Doom 1+2
- Warcraft 2
- Quake
- Starcraft
- Diablo 1+2
- Reversi (pe yahoo)

Jocuri pe care le-am jucat cu placere, pina la ultimul nivel:
- Heroes 2+3
- Age of Empieres
- Panzer General
- Commandos
- Unreal Tournament
- Half Life (trebuie mentionat cel putin pt efectele sonore)

Mai am vreo 20-30 de jocuri pe care le-am terminat si inca citeva sute pe care le-am incercat, dar acestea nu merita trecute aici.
Acum mi-as dori un RPG care sa ma faca sa uit de Diablo 2.
black ice
QUOTE
Acum mi-as dori un RPG care sa ma faca sa uit de Diablo 2.


Dungeon Siege ai incercat? Stiu ca e mai vechi dar e chiar fain. Ofera, in opinia mea, exact ceea ce lipseste din Diablo II.

Si ca sa intreb si de unul nou: Mistmare stii? wink.gif
Zod
QUOTE (black ice @ May 20 2003, 09:51 PM)
QUOTE
Acum mi-as dori un RPG care sa ma faca sa uit de Diablo 2.


Dungeon Siege ai incercat? Stiu ca e mai vechi dar e chiar fain. Ofera, in opinia mea, exact ceea ce lipseste din Diablo II.

Si ca sa intreb si de unul nou: Mistmare stii? wink.gif

am sa-l incerc neaparat.
chiar daca e vechi, pt lucrurile vechi exista o vorba: old is, but gold is.
wink.gif

De Mistmare n-am auzit, bineinteles. Am pierdut de mult contactul cu "noutatile" pt ca nu prea ma tine hardware-le . laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Cunoasteti problema?
black ice
Well, daca nu prea ai "sistem" ma tem ca nici DS nu-ti va merge. Nu e chiar atat de vechi. De un procesor la 850 MHz, 128 MB RAM si un GeForce 2 tot are nevoie...in cel mai bun caz.
Un review poti gasi aici.
greyhound
Joc cu placere Deus Ex a doua oara (preferatul meu)
Si Thief mi-a placut, si Starcraft multiplayer.
Gabriel
necromanc , ai mare dreptate. Desperados este un joc cu totul si cu totul special. Negru ala care avea sarpe asupra lui e fantastic. De fapt toate personajele sunt fantastice. Am jucat vreo 6 misiuni decat. Dupa sesiune cred ca il bag iar..sa-l termin.

Commandos Behind The Enemyes Lines si Commandos Beyound The Call of Duty...le-am terminat !
can't do that , sir ! imposible sir ! no way , sir

Dar cele mai frumoase jocuri raman questurile celor de la Lucas Arts. Cele mai frumoase jocuri all-time pt. mine : Grim Fandango si Monley Island 3 : The Curse of Monkey Island. Bineinteles le-am terminat.
black ice
Adaug la lista mea si jocul Blood Omen 2.
genicon
Am terminat, pentru a nu-stiu cata oara Delta Force 2. smile.gif Stiu ca este vechi, dar este unul dintre preferatele mele, un joc excelent care, in ciuda bug-urilor si A.I.-ului uneori sub asteptari, pe mine ma atrage intr-un mod deosebit, motiv pentru care din cand in cand il reiau si, normal, termin tongue.gif
black ice
Da, si eu imi aduc aminte cu placere de acel joc. Stiu ca am jucat demo-ul in prostie. Oricum, in retea, la vremea lui, a facut ravagii smile.gif
Cred ca e cel mai reusit joc din toata serie.
1,618033
Jedi Knight II.

mai ales pentru modul in care ajungeai sa maturi cu dusmanii pe jos, de la distanta, inainte sa-i arunci... intr-un hau... 6.gif
Figaro
Mie imi place la nebunie Grim Fandango.
Copernic
-Cea mai interesanta aparite in domeniu: Anarchy Online, un concept absolut fenomenal, insa pe care nu am sa-l uzez lingvistic explicandu-l. Exista siteul jocului pe web.
-New & Oldies: Vampire, The Masquerade - Redemption, Hitman - Silent Assassin, Pax Imperia 1, Master Of Orion 1&2, Web Space Alliance (online, joc gen browser), Operation Flashpoint, Counter-Strike: Condition Zero, si altele


Martorul Ratiunii!
---------
AVE!
---------
Aggelos
Max payne
Mafia
Meddal of honnor ( pe retea )
Empire Earth
Grand theft auto 3
Si unu mai vechi care nu cred ca i stiu prea multi , "Rune" dar pentru perioada care a iesit avea grafica foarte buna
kristina
Nu pot sa spun ca este frumos dar mi-a placut Disciples.... tongue.gif tongue.gif
Valheru
seria warcraft
seria baldur's gate
mohaa
wolfenstein 3d
seria nfs
broodwar
Ares
Seriile FIFA, NFS, GTA...
Din cand in cand AoE, Warcraft, etc.
L3D_Z3PP
Warcraft III
Seria Monkey Island
FIFA 2003
StarCraft
ReVolt
Max Payne
Syberia
Valheru
pe primul loc se claseaza seria baldur's gate
apoi la multe puncte warcrafttuirle si diablo
apoi heroes 3
si apoi restu
Cipangoo
Warcraft 2
Seria Civ
Heroes 2-4
Gothic1,2
Diablo 1,2
srazvi
GTA Vice City m-a fascinat asta primavara yikes.gif , primul care mi-a placut a fost acum 4 ani NeedForSpeed3 spoton.gif iar cel mai tare m-a fascinat Gta la prima lansare ohmy.gif
black ice
Domnilor, inca un joc extraordinar e NFS Underground.

Trebuie jucat. Pana in acest moment, m-as avanta sa afirm ca poate sa depaseasca NFS-ul Porche. Inca e in teste, mai vedem ceva mai incolo.
Twilight
Day of Tentacles drool.gif
Dino crises
Alien vs Predator
Simcity 2000
Black and White
Warcraft III
_R0guE_
Opere de arta au fost Grim Fandango si Final Fantasy VII.
Altele care mi-au placut super mult: seria Monkey Island (mai ales Monkey 1 si 2), seria Broken Sword , The Longest Journey, Rollercoaster Tycoon ohyeah.gif
Anne
QUOTE (kristina @ Sep 12 2003, 09:14 PM)
Nu pot sa spun ca este frumos dar mi-a placut Disciples.... tongue.gif tongue.gif

Si mie mi-a placut si inca imi place Disciples! biggrin.gif Jocurile mele preferate *si deci, implicit, cele pe care le consider cele mai bune* sunt urmatoarele:

- Warcraft III (si expansion-ul)
- Soul Reaver (primul)
- Blood Omen II
- Serious Sam 1&2
- Max Paine
- StarCraft (si Brood War)
- StarTopia (e dragut!)
Valheru
cel mai frumos joc de pana acum mi s-a parut fara urma de dubiu baldur's gate 2
si 1 bineinteles
super poveste
super feeling
apoi ar veni starcraft - mi-am pierdut ani de zile in fata lui
apoi warcraft2
diablo ...
heroes3
...
na ca ma repet ...
cornuletz
NFS 5, NFS Underground, Gothic 2
Jubi


...pei...:-The Incredible Machine-Even More
-Rayman 2
-Matrix
-Stronghold


I`ll be back tongue.gif
under_net
Need For Speed Underground
NBA Live 2002, 2003, 2004
GTA (toate), inclusiv primul spoton.gif
Aramis
toate nfs-urile, fara nici o exceptie
age of empires
caesar 3 (mor dupa jocul asta...)
funkyscan
mie cel mai mult ca rpg mi-a placut seria Might and Magic,car game..probabil Underground si Colin McRae 3..shoot`em` up maybe Deus Ex 2..
Tomy
Printre preferate ar fi:Tetris ,Bomberman,Age Of Empire . spoton.gif
gh0st
Heroes of Might and Magic 2 si 3; Sanitarium; Broken Sword toate; Monkey Island toate; Call of Duty; Madden NFL 2004; Lord of the Rings: The Return of the King; Prince of Persia: The Sands of Time etc. spoton.gif
Si Bomberman bineinteles, pe care inca il mai joc cu placere
Mihai
Bine ai venit la Han, gh0st! welcome.gif spoton.gif
KodiaK
Pai sunt multe...
Half-Life, Unreal, Rune, Max Payne ( ambele),Mafia, Monkey Island III&IV ( ca pe restu nu le-am prins la vremea lor) Vampire: The Masquerade, Gothic II ( ca la primu ma enerva controlul), American McGee's Alice, MYST I, III&IV ( ca pe II nu l-am jucat - dak il are cineva plssssssssssssss pm me smile.gif ), Deus Ex, Diablo II LOD, Warcraft III, NFS 5 si 7, si cam atata sa zicem tongue.gif
HeLL_AgE
in special jocurile RPG...
BG 2 + addon ToB...shi seria IceWind Dale cu tot cu addon...astea sunt cela mai tari dupa parerea mea...shi Magic the gathering...ma cam chinui acum sa fac rost de cartzi... biggrin.gif ...
alte jocuri ar fi cela de city builder Caezar, Pharaoh, Zeus, Emperor Rotmk...aaa...shi sa nu uit...I LIKE PLAYING GOD INThe Sims devil.gif
mi-a placut shi Dungeon Siege+addon...Fallout Tactics BoS...etc etc etc etc etc etc etc... ohyeah.gif
PIT-a-PAT
Incep cu Diablo II...jocul de care nu cred ca ma voi satura.

Apoi...Cine isi aminteste de Day Of The Tentacle? rolleyes.gif
Civilisation, Colonisation
Monkey Island
Unreal
Transport Tycoon, Rollercoaster Tycoon
Sim City, Sims
Quake 2 (cu toate ca o luam mereu in freza)
si ....nu imi mai vin in minte. thumb_yello.gif
Ahriman
Warcraft!!!!(mai ales 2 si 3)
Age of Empires (mai ales 2)
Empire Earth
NFS 3,5,6
Unreal Tournament spoton.gif
Aggelos
Splinter Cell
Warcraft
Empire earth
Mafia
Europa 1400
Empire Restaurant
Mohaa
......
Cucu Mucu
Mi-a cazut zilele trecute in mana un cd vechi cu jocuri si am gasit jocurile ce mi-au facut studentia mai frumoasa: Warcraft I,II, Warlord I, Heroes of Might and Magic II,Red Alert I, Commandos I, Civilazation... Am simtit iar atmosfera aceea incarcata de tutun si iz de cafea, cand dupa cinshpe ore de holbat ochii in monitor ne ridicam si "hai, ba la o bere in piranha, ca ma ustura ochii de ce fum e la tine aici.Hai sa ne mai clatim ochii cu o pulpita, ca m-a luat dracu' pe scaunu' asta stramb.".
Eh, vremuri...
NoMemory
Jocurile care m-au marcat :
NFS 4
Caesar III
AOE (I si II)
Broodwar
Fallout 2
rebel
Need for Speed - Underground (bestială coloană sonoră)
C 'n' C - Generals (Zero Hour)
Hardwood Solitaire
Max Payne (ambele)
Mortal Kombat - Deadly Alliance
NHL 2004
Resident Evil (toate cele trei versiuni)
Tony Hawk Pro Skater (3 si 4)
MVP Baseball 2004

(ordinea e total întâmplătoare)
side_story
Cele mai frumoase si reusite jocuri mi se par StarCraft si Warcraft III. Si foarte greu o sa imi schimb aceasta parere.
dead-cat
"frumoase" e relativ avind in vedere improvementul anual in domeniul graficii.
dar cele printre cele mai stimulatoare visceral (pt. mine) au fost:

Elite
Wing Commander
Crusader. No Remorse
Crusader. No Regret
Privateer
Dark Forces
System Shock 2
Deus Ex
Morrowind
Forta-MTI
Jocul care m-a marcat cel mai puternic, din absolut toate punctele de vedere, indiscutabil, HALF-LIFE (grafica, lungime, poveste, tensiune, atmosfera etc)... sunt mai mult decat convins ca HL2 nu va avea acelasi impact...
Nu uit insa si alte jocuri care m-au impresionat:
STARCRAFT, (Blizzard a creat cel mai longeviv si celebru RTS al tuturor timpurilor, egalat probabil doar de AOE)
Command and Conquer TIBERIAN SUN (o minunatie si o dezamagire in acelasi timp, insa mi-a placut)
RED ALERT 2, (un joc destul de comercial, mai bun insa decat Tiberian Sun)
GENERALS + ZERO HOUR (RTS cu foarte mare priza la public, prin realism, contemporanitatea subiectului si categoric grafica
COMMANDOS 1 si 2 (desi 3 a fost o mare dezamagire, COMMANDOS este inca legea in materie de RTT)
AGE OF EMPIRES 1 si 2, (cel mai popular joc Microsoft, alaturi de Flight Simulator, a lasat amprenta adanc in capitolul RTS)
MAX PAYNE 1 (grafica exceptionala, dialog deosebit, un joc, pe cat de scurt, pe atat de esential ,2 nu a mai fost atat de reusit, categorie joc-film...),
WARCRAFT 3, (revolutia strategiei pe calculator)
GTA 3, (un joc absolut complet!)
MAFIA (una din cele mai frumoase povesti- categoria joc-film),
CALL OF DUTY (atmosfera de neuitat de la Stalingrad si nu numai),
MEDAL OF HONOR (incredibila debarcare din Normandia)
BROKEN SWORD 1, 2, 3, (cele mai bune dialoguri pe care le-am auzit)
RAINBOW SIX 1, 2, 3, (jocurile tactice folosite chiar si de trupele speciale din realitate, pt antrenament)
BLITZKRIEG, (o strategie ce mi-a produs dependenta cateva luni)
RESIDENT EVIL 2, 3..... (unul din cele mai infricosatoare jocuri pe care le-am jucat)
dead-cat
QUOTE

RESIDENT EVIL 2, 3..... (unul din cele mai infricosatoare jocuri pe care le-am jucat)

incearca System Shock 2
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.