Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce As Vrea Sa Se Inventeze
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
Cla
Azi am stat si m-am gandit: ne spargem capu' despre ce a fost inventat si care-i cea mai mare si cea mai care inventie...
Si pt. ca azi am avut o lene in mine de numa', mi-as fi dorit un aparat de barbierit care sa-mi sparga prin ultrasunete barba din fata... scurt si fara dureri spoton.gif

Voi ce v-ati dori cateodata cand v-apuca (ne)cheful??

Cateodata mi-as fi dorit sa nu fi inventat nimeni telefonul... ohno.gif spoton.gif
E.B.E.
Teleportorul... rolleyes.gif
Serenity
Super topic! Eu in fiecare zi imi doresc cate ceva.. whistling.gif Pe langa Teleportorul lui E.B.E care e la mine nr. 1 pe lista, acum nu-mi vine in minte decat un singur lucru. De cand s-a lasat frigul visez la haine cu sistem de incalzire spoton.gif
Vexx
Femeia fidela! rofl.gif
Afrodita
Teleportorul sau mai bine niste aripi....Ca de masina mi-a ajuns rofl.gif
Ah si incaltamintea care sa-mi tina cald la picioare biggrin.gif Ca inca nu am gasit asta rofl.gif
nefertiti-old
Masina timpului. rofl.gif
mutulica
robot servitor care sa le faca pe toate in casa, de capul lui
mogaldeatza
neferititi, subscriu rofl.gif
Cla
QUOTE (Serenity @ 19 Dec 2004, 06:28 PM)
De cand s-a lasat frigul visez la haine cu sistem de incalzire spoton.gif

Eu la ceva hot de dezbracat... spoton.gif

omu_vexx: Utopia e pe altundeva rofl.gif

Jazz
Bun topic, Cla! spoton.gif Mai citeste cineva topicul asta sau numa' noi? Cineva care sa se apuce de treaba la inventat? blink.gif laugh.gif
Eu vreau sa se inventeze o pilula, ceva care sa imi dea energie pe toata ziua. Sa n-aiba cofeina! tongue.gif
Si mai vreau o alta pilula care sa imi tina de foame, fara sa mai stau sa gatesc si sa pierd timpul si cu mancatul... brow.gif
gonen
QUOTE (Jazz @ 20 Dec 2004, 04:39 PM)
Eu vreau sa se inventeze o pilula, ceva care sa imi dea energie pe toata ziua. Sa n-aiba cofeina! tongue.gif
Si mai vreau o alta pilula care sa imi tina de foame, fara sa mai stau sa gatesc si sa pierd timpul si cu mancatul... brow.gif

astea nu s-au inventat deja? unsure.gif

ceea ce vreau eu sa se inventeze?
toate navele de prin Razboiul Stelelor!


nefertiti-old
Io vreau un extraterestru, macar unul miiiiic, miiiiic. rofl.gif rofl.gif
gonen
QUOTE (nefertiti @ 20 Dec 2004, 04:53 PM)
Io vreau un extraterestru, macar unul miiiiic, miiiiic.  rofl.gif  rofl.gif

da, sigur
sa vina sa spioneze Terra, si apoi sa incerce sa preia conducerea alaturi de fratii si surorile sale. De astea vreau eu navele spatiale.
Sa putem contracara atacul extraterestilor adusi de Nefertiti.
nefertiti-old
Maaai, rautate, alienii mei sunt pasnici! laugh.gif
gonen
QUOTE (nefertiti @ 20 Dec 2004, 05:03 PM)
Maaai, rautate, alienii mei sunt pasnici!  laugh.gif

da, sigur! laugh.gif
asa par tot la inceput, dar lasa, ca am vazut toata seria Aliens rofl.gif


P.S. nu mai bine vrei un pisicut, sau un catel. Ca sunt mai pasnici, chiar daca n filmul "Catei si pisici" sunt descrisi altfel! spoton.gif
nefertiti-old
Las' ca vorbesc cu Mos Craciun sa imi aduca unul si iti fac o demonstratie. laugh.gif rolleyes.gif Sper ca Mos Craciun poate sa imi aduca asa ceva, macar el. unsure.gif

Ca pe aia de la Discovery nu ma pot baza. rofl.gif
Jazz
QUOTE (bogho @ 20 Dec 2004, 04:50 PM)
QUOTE (Jazz @ 20 Dec 2004, 04:39 PM)
Eu vreau sa se inventeze o pilula, ceva care sa imi dea energie pe toata ziua. Sa n-aiba cofeina! tongue.gif
Si mai vreau o alta pilula care sa imi tina de foame, fara sa mai stau sa gatesc si sa pierd timpul si cu mancatul... brow.gif

astea nu s-au inventat deja? unsure.gif


Unde? Care? Unde? wacko.gif

Pai alea au cofeina sau alte chestii care mai-mai ca iti provoaca atac de cord. Eu vreau una safe! spoton.gif
actionmedia
O masina sau un robot care sa vina in locul meu la servici ca sa pot si eu sa dorm linistit. yawn.gif
gonen
QUOTE (actionmedia @ 20 Dec 2004, 05:15 PM)
O masina sau un robot care sa vina in locul meu la servici ca sa pot si eu sa dorm linistit. yawn.gif

iar daca stie si programare Java si VC++, sa il mai trimiti si pe la mine, da!?
actionmedia
QUOTE (bogho @ 20 Dec 2004, 05:27 PM)
iar daca stie si programare Java si VC++, sa il mai trimiti si pe la mine, da!?

fiecare cu robotelul sau. Ala daca apare o sa coste bani asa ca... fa-mi o oferta si mai discutam rolleyes.gif
Cla
Now I'm outed. Sunt un Alien miiiiic, miiiiiiiiiic rofl.gif

hug.gif ?? mwah1.gif spoton.gif
Blakut
aparat de prins parul in coada.
genicon
1. O pilula care sa te spele (urasc dusurile de dimineata tongue.gif)
2. O pilula care sa ma scape dreq de ulceru' asta...
3. Femeia perfecta, asa cum o sa rezulte din topicul lui BDL laugh.gif
4. Sepcile din sticla, sa nu fim nevoiti sa ne aplecam dupa ele daca pica pe jos.
gonen
QUOTE (genicon @ 20 Dec 2004, 06:50 PM)
4. Sepcile din sticla, sa nu fim nevoiti sa ne aplecam dupa ele daca pica pe jos.

spoton.gif
Cla
QUOTE (genicon @ 20 Dec 2004, 05:50 PM)
Femeia perfecta, asa cum o sa rezulte din topicul lui BDL laugh.gif

Tre' sa ma uit imediat dincolo , merci Geni... spoton.gif
xti
- vreau si io pilulele alea care sa te scape de mancat ...
- nu vreau pilula de dush ... ca acolo imi place sa stau ... pana mi se increteste pielea de pe picioare rofl.gif
- femeia perfecta ... hmmmm ... degeaba mi-o doresc ... ca nu suntem cu tehnologia atat de departe ... n-ati vazut ca nici pe Entreprise nu era una de-asta ? rofl.gif
- vreau TIMP ...
gonen
QUOTE (xti @ 21 Dec 2004, 03:42 PM)
- vreau TIMP ...

cred ca si TIMP-ul a fost inventat, doar ca ni se da in ratii zilnice de cate 24 de ore! rofl.gif
xti
QUOTE
cred ca si TIMP-ul a fost inventat, doar ca ni se da in ratii zilnice de cate 24 de ore!

dadada ... comunistii ... rofl.gif
Carmi
Vreau un vaccin anti-carii!!!
si un smili cu un dinte cariat smile.gif)))
Zed
Carmi , daca ai stii ca dorinta ta e cat pe ce sa se implineasca smile.gif
mutulica
sa se dea lege pentru protectia lenesilor ca mine
Carmi
Zed care cea cu smailiul sau cu vaccinul?? laugh.gif
Zed
Cea cu vaccinul . La institutul Max Planck din Berlin se lucreaza intens la asta , dar si simultan in America . O sa apara sub forma de sprey sau picaturi smile.gif
( smilie cred ca rezolvi mai repede tongue.gif )
cipdecip
O alta planeta pentru prosti......



Sunny
Eu as vrea un stilou care sa faca singur temele si un aparat minuscul pe care sa-l las in camera unei persoane si sa filmeze, sa inregistreze...etc ph34r.gif
Carmi
Asta suna a voyeurism Crisule!! ohyeah.gif
Mistinguett
Camp magnetic personal cu incalzire centrala si sistem de neutralizare al fumului de tigara. Sa te protejeze de ploi, de frig, de nedoriti si sa poti fuma fara sa otravesti pe altii.
mutulica
sa intre avionul hypersonic in circuitul comercial. ma omoara ideea de a sta 12 ore intr-un avion
Blakut
sa se inventeze un leac pentru prostie.

Sa se inventeze aparatul de care sa inlocuiasca mersul pe jos. (NB! masina nu inlocuieste mersul pe jos!)

--> Pilula anti-mahmureala.
Sushi
O telecomanda pentru oameni, s-o pus pe soacra pe Mute. Mersi.
Mihai
laugh.gif

Bine ai venit la Han, Planorista! han.gif
iniya
taxi cu multe multe bulinutze yeah.gif cu soferi imbracatzi sumar tongue.gif
secunda
vai, cat de amuzant poate sa fie!!! roflmao.gif
ma intreb ce s-ar intampla daca toate dorintele astea ar deveni un vis pentru voi si visul un scop si uite asa, ai depunde tot efortul sa se intample si ...vai, ce ar ajunge lumea asta! ohmy.gif

eu as vrea o bautura din care pot sa beau si sa ma imbat fara sa vomit si sa ma doara capul a doua zi.
apoi vreau ca bautura asta sa fie pe sortimente, adica pentru: depresie, inima-franta, nechef, fun, de-aia, carpe-diem etc.
si bautura asta sa fie data in mod gratuit celor suferinzi... biggrin.gif

Cla
Sa-mi bag picioroangele daca n-as avea nevoie de o pileala de-asta, fara dureri de cap maine... ohno.gif . Facem si-o lipeala, secundo?? spoton.gif
Hai mai ca n-ai fi indispusa, hai sa ne-mbatam amandoi si gata, 6 & drugs & Rock'N'roll, a 2-a zi mancam Aspirina, f*t*-i... rofl.gif flowers.gif

wink.gif biggrin.gif

roflmao.gif
cocco
QUOTE (Cla @ 1 Feb 2005, 07:39 AM)
...a 2-a zi mancam Aspirina, f*t*-i... rofl.gif flowers.gif

.

hh.gif
andraa
As vrea o Tigara care sa nu mai dauneze grav sanatatii licklips.gif
cipdecip
Asociatia internetilor anonimi unsure.gif

aliteratia
un aparat de sters greselile tampite facute
surzi
o masinarie bestiala de comutat dupa placul meu visele in viata reala ca sa le
pot trai la fel de intens ph34r.gif
Cla
Un loc unde nu ma gaseste nimeni si eu ii vad pe toti... evil.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.