Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Zi-mi Ceva Frumos
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei
Pagini: 1, 2, 3, 4
secunda
Ei, da, parca tot la soba asta e mai bine....
Azi mi-a venit sa cer prietenilor, amicilor sa imi spuna ceva frumos. Am scris si ca status in messenger.

Unii nu au stiut ce sa imi spuna: "nu-mi vine nimic", "o, nu, nu de la mine, acuma nu, sorry", "nu imi vine in minte nimic".
Altii mi-au raspuns cat mai simplu: "curcubeu", "te iubesc", "te tzuc", "morning sunshine".
O persoana mi-a trimis o imbratisare.
Unul mi-a trimis o intreaga poveste, pe care sunt sigura ca o stiti si voi cu insula unde erau toate sentimentele si trebuind sa paraseasca insula Iubirea a fost salvata de Timp, "Pentru ca numai Timpul e capabil sa inteleaga cat de importanta e Dragostea in viata!"
Doua persoane au vrut sa imi spuna ceea ce e frumos pentru mine: "ce ar putea fi frumos pentru tine?" , " pt. mine un zambet de-al tau e frumos [...] nu stiu insa ce e frumos pt. tine... "
Cineva mi-a zambit: "ceva frumos, ti-am zis"

Fiecare percepem frumos dintre noi intr-un fel anume. Poate chiar suntem inconstienti de existenta lui.
Am deschis aceasta fereastra catre gandul, sufletul si inima voastra.
Veniti si spuneti ceva frumos despre cineva anume. Poate fi o persoana de pe forum, poate fi cineva drag doar voua.

Lasati pentru o clipa mersul anotimpului si scrieti ceva frumos. Poate ca persoana nu va afla niciodata. Insa voi veti avea cu siguranta un moment in care veti zambi.

mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif
Eve
Ceva frumos.....
S-au aprins luminile de sarbatori in Bucuresti smile.gif si incepe deja sa se simta atmosfera de Craciun. De abia astept prima ninsoare, cu fulgi mari si pufosi...si mi-e dor de mirosul de brad impodobit acasa...de sentimentul de bucurie amestecat cu nostalgie pe care mi-l da venirea unui nou Craciun...
E frumos sa vezi lumea din jurul tau cum incearca sa fie mai buna, macar in aceasta perioada a anului.

Un pupic mwah1.gif pentru Secunda, pentru un topic inspirat. Avem mare nevoie de lucruri/idei pozitive in viata.
contraste
Un topic frumos, cu si despre... frumos !
xti
si in TM s-a intrat de ieri in decembrie ... cu luminitze si beculetze si toate chestiile astea care le incanta pe gagice ... tongue.gif
adevarul e ca intotdeauna mi-a placut centrul orasului de sarbatori ... smile.gif
si inca o chestie frumoasa .... love hurts ...
secunda
e luna sarbatorilor de iarna smile.gif mi-ati amintit de colinde, le ascult deja...

hai, spuneti ceva frumos pentru cineva! mwah1.gif
carrad
da...love hurts...si, intr-adevar e frumos ca ne scoate din amorteala...

in plus...pentru tine, grasutul meu: scorpions - still lovng you...remember? smile.gif

si, pentru toata lumea: poza atasata...timisoara aseara...
icarus
"You make me want to be a better man."

Ce pacat ca a inventat replica asta un scenarist de la Holywood inainte mea. As accepta chiar sa arat ca Jack Nicholson numai sa fi fost eu primul care o spune... tie. smile.gif
carrad
@ secunda: multumesc mwah1.gif
cu topicul asta mi-ai amintit de multe lucruri frumoase... smile.gif

cele mai pretioase momente: privirea lui mihai....zambetul lui cristi....
mai sunt si altele....voi reveni

secunda
icarus...esti indragostit? rolleyes.gif
carrad, de-ai stii ce dor imi e de Timisoara jamie.gif mwah1.gif

ps.
xti, nu dragostea doare, ci lipsa ei biggrin.gif dar aici nu discutam despre asta.
carrad
QUOTE
carrad, de-ai stii ce dor imi e de Timisoara 


pai, dac ti-e dor...uite, inca ceva frumos: prefectura in straie de sarbatoare! mwah1.gif
doice
ceva frumos?....
Craciun, colinde, miros de brad si de cozonaci, sunete de zurgalai si poate si un lemn troznind in soba.

Ceva frumos? Dragostea exista, trebuie doar sa nu-ti fie frica sa risti.

@icarus
Nu cred ca o sa te acuze de plagiat daca-i spui din suflet rolleyes.gif
Cla
As vrea sa te vad inca odata... doar odata... sa stiu, sa vad in ochii tai ca esti bine... atunci voi avea liniste... si ma retrag...
Dani
Undeva, cineva se gandesta la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, sa iti aduci aminte ca cineva undeva, se gandeste la tine ! love.gif
E valabil pt. oricine citeste postul meu rolleyes.gif
solipso
QUOTE
SA TE INDRAGOSTESTI

      SA RAZI ATAT DE TARE INCAT SA TE DOARA MAXILARELE

      UN DUS FIERBINTE

      O PRIVIRE SPECIALA

      SA PRIMESTI CORESPONDENTA

      SA TE PLIMBI CU MASINA PE O STRADA SUPERBA

      SA ASCULTI RADIOUL CIND DIFUZEAZA MELODIA TA PREFERATA

      SA STAI LUNGIT ASCULTAND PLOAIA

      PARFUMUL PROSOAPELOR INTINSE LA SOARE

      UN VAS DE NUTELLA

      O LUNGA BAIE DE SPUMA

      O DISCUTIE FRUMOASA

      UN PAHAR DE VIN ROSU (doar UN pahar, da?smile.gif)

      PLAJA

      SA GASESTI O HARTIE DE 100k IN GEACA DE IARNA TRECUTA

      SA RAZI DE TINE INSUTI

      SA ALERGI PRIN PLOAIA DE VARA

      SA RAZI FARA MOTIV

      SA AUZI INTAMPLATOR PE CINEVA CA SPUNE CEVA FRUMOS  DESPRE TINE

      SA TE TREZESTI IN MIEZUL NOPTII, REALIZAND CA MAI AI CATEVA ORE DE DORMIT

      SA CUNOSTI PRIETENI NOI SAU SA PETRECI UN STROP DE TIMP CU CEI VECHI

      SA AI PE CINEVA CARE SA SE JOACE CU PARUL TAU

      SA VISEZI FRUMOS

      O CACAO CALDA

      CALATORIILE IN MASINA CU PRIETENII

      SA TE URCI PE O COLINA

      SA CANTI UN CANTEC DE DEMULT

      SA PREGATESTI CADOURILE PENTRU POMUL DE CRACIUN, MANCAND BISCUITI CU UN PAHAR DE LAPTE CALD

      SA CASTIGI O INTRECERE FOARTE IMPORTANTA

      SA FACI UN TORT DE MERE... sau doar sa il papi biggrin.gif

      SA ITI PETRECI TIMPUL LIBER CU CEI MAI BUNI PRIETENI AI TAI

      SA VEZI ZAMBETUL PRIETENILOR

      SA FACI UN CADOU UNUI PRIETEN SI SA VEZI EXPRESIA FETEI SALE CAND PRIMESTE CEVA CE SI DOREA DE MULT

      SA PRIVESTI RASARITUL

Cele de mai sus reprezinta continutul unui mail, o urare de mos Niculae de anul trecut. Nu am mai vazut-o pe cea care a trimis mailul, dar de fiecare data cand il citesc ma binedispune. Puteti continua lista, cum o sa fac si eu de cate ori o sa am inspiratia.

Sa te grabesti, sa alergi la o intalnire importanta la care deja ai intarziat si sa primesti din senin exact ragazul de care ai nevoie pentru a te linisti si a fi totul ok.

Sa ti se faca frig noaptea cand dormi si sa ai langa cine sa te inghesui ca sa te incalzesti

Sa intri la metrou la Poli pe o ploaie torentiala si sa iesi la Titan in cel mai luminos soare pe care l-ai vazut vreodata

Sa gasesti melodia pe care o cauti de ani de zile fara sa stii nici macar cum se numeste sau cine o canta
cobra verde
"Aceste cuvinte ne doare" sau "viata fara poezie e pustiu".
solipso
"Din putzul gandirii:" poate ca viata insasi e o poezie... Iar cele de mai sus sunt rima si ritmul (daca nu-i o poezie in vers alb...)
secunda
ninge rolleyes.gif
milimetru
QUOTE (secunda @ 2 Dec 2004, 11:42 AM)
Azi mi-a venit sa cer prietenilor, amicilor sa imi spuna ceva frumos.

Mmm!... Orbecăi agitat şi obosit printre fel de fel de griji, preocupări şi interese... Afară lumina e tot mai oropsită, frigul tot mai trufaş... Trec pe līngă oameni ca pe līngă ziduri vechi... Parcă le-am mai văzut şi parcă le cunosc... Aceleaşi ziduri de netrecut... Doar ridurile sīnt noi... Şi un īnceput de tristeţe, fină şi ispititoare, tandră şi insinuantă īmi dă tīrcoale... sad.gif

Şi, uite, hop, mă trezeşti din transă... Să-ţi spun ceva frumos?...Aşa zici tu, să-ţi spun ceva frumos?... Imediat, o clipă doar, un pic de răbdare... Să-mi revin din uimire... Căci cuvintele tale mă fac să redescopăr zīmbetul, surīsul... Of, of, zīmbetul, surīsul...Chiar nu-mi mai aduceam aminte pe unde le pusesem...pe unde le ascunsesem...

...şi surīsul e candid, curat şi nevinovat... de necrezut... iar zīmbetul - ingenuu... incredibil...

mmda... despre ce era vorba?... smile.gif
Kitty
Sa spun ceva frumos? Iti doresc sa razi cum numai un copil stie, sa visezi culori si jucarii, sa plangi de fericit, sa te uiti la desene animate si sa uiti de restul lumii, sa privesti cerul ca o plansha de desen cu mii de jucarii ascunse printre norii albi, pufoshi, sa nu te gandesti la ziua de maine ci sa o traiesti pe cea de azi, sa uiti ca ieri ai plans si sa zambesti doar pentru ca azi nu e ieri, sa-ti imbratisezi parintii cand sunt nervosi cu toata puterea in sperantza ca vei stoarce un zambet de la ei, sa le saruti obraji bunicilor dupa fiecare imbucatura din placinta proaspat scoasa din cuptor, sa mananci tort de ciocolata cum numai un bebelus stie sa se mozoleasca si sa iubesti cum numai un copil stie sa sa-ti spuna aducandu-ti drept cadou un buchet de papadii ofilite, o broscutza gasita in iarba sau un banutz stralucitor economist de el...Zambeste cum numai un curcubeu stie sa zambeasca la soare tongue.gif E destul de frumos spus?
xti
haideti sa va spun ceva frumos:
Timisoara in haine de sarbatoare smile.gif este superb smile.gif
Cla
Iti multumesc din inima, prietenul meu sadist... dry.gif 50.gif
xti
Cla laugh.gif
si inca ceva frumos pentru tine ... gramada de gagici care se perinda prin complexul studentesc laugh.gif
xti
Cla - pt tine smile.gif
gonen



Reteta pentru un an bun:

- Se iau 12 luni si se curata foarte bine de amaraciune, mandrie,ura, invidie, frica, irascibilitate si stress.
- Se imparte fiecare luna in 28 - 31 zile, dupa caz, astfel ca proviziile sa ajunga exact 1 an!
- Fiecare zi se prepara separat: 1 parte munca,1 parte liniste, 1 parte veselie si umor. Se mai adauga 3 linguri optimism, 1 lingurita toleranta, o priza de bun simt si ... o picatura de speranta!
- Peste aluatul astfel obtinut se toarna apoi dragoste din belsug!
- Preparatul gata facut se impodobeste cu un buchetel de curaj si incredere in sine.

Se serveste zilnic, cu bucurie, la o ceasca de cafea invioratoare si cu incredere inepuizabila in Dumnezeu!

Prezenta reteta nu se compenseaza, ea este gratuita si se transmite liber de la om la om, insotita de urarea

"LA MULTI ANI!"
zmeul
Craciun Fericit! smile.gif
secunda
va fi bine... va fi bine la anul...!
One_Last_Dance
Noaptea undeva gandurile noastre se interesecteaza. Se poate sa... ne privim printre ganduri!
...

Spune-mi... te-a infiorat sarutul meu in somn?
Frumos sarutul din somn oricum... sa te tot trezesti asa... smile.gif


In 2005... sa va fie sufletul o gradina inflorita care rade la soare!

One_Last_Dance
"E atata liniste in jur ca mi se pare ca aud... cum se izbesc de geamuri razele de luna" - Blaga
One_Last_Dance
"Pana si clintirea unui gand ma doare"... intr-o lume in care, vorba lui Sorescu, "oamenii nu mai reusesc sa inteleaga ce actiune formidabila e inflorirea unui tei"
La mine in suflet... sunt inca teii infloriti.
Cucu Mucu
Uneori, cand timpul se contracta, si sufletu-mi pleaca pe inverzite campii, patate doar de rosul sangeriu al trandafirilor, am impresia ca tot ceea ce imi trebuie pentru a fi fericit este o secunda, secunda rasaritului de soare!
cipdecip
Si incepe ziua asta plina de durere ...

Eu m-am nascut sa sufar ; sa sufar in tacere,

Cat imi doresc sfarsitul si cat de mult as vrea

Pamantul sa ma ingroape durerea sa mi-o ia

One_Last_Dance
Incerc sa desenez in aer forma chipului tau si sa ascult cuvintele ce le soptesti... stau aici retrasa din drumul tau
si viata imi sta in fata desfasurandu-si toata stralucirea ei...
Cum mai e cu tine?
Te deranjeaza ca te intreb? Nu-mi raspunde. Stiu. Zilele mele incep cu tine... cu pasii tai apropiindu-se si indepartandu-se, cu parfumul tau ramas peste tot...
Nu amandoi trecem prin asta? ... prin cosmarul de a nu ne fi intalnit vreodata...
One_Last_Dance
Incerc sa mi te imaginez cum stai la biroul tau, sorbind incet dintr-o cana cu ceai, imbracat in ceva albastru care iti scoate in evidenta limpezimea privirii... suntem atat de tineri si mi-e teama... de tineri ce suntem nu vom reusi sa imbatranim impreuna...
Cine stie, poate o viata... o sa-mi lipseasca mirosul somnului tau.
One_Last_Dance
Ai o melancolie ciudata in priviri... ma ispiteste gandul sa intru din nou in dialog cu tine... sa te provoc sa-mi raspunzi... mi-e dor!
Mi-e dor de noi doi si de linistea serii... ochii mei iti spun asta, crede-i... ei vorbesc cu tine AICI, vorbesc despre noi...
Intr-o clipa de ragaz, privirea mi se pierde in infinit, gandurile mi se incruciseaza in minte precum un pienjenis, blocandu-mi toate perspectivele catre tine... te privesc mirata, si cuvintele mele continua sa ramana mute, invalmasindu-se in inima si mintea mea asemeni unor bolovani rostogoliti de suvoaiele torentelor de munte...
Te astept. In asteptarea mea caut o stea. O gasesc acolo sus si zambesc... smile.gif
In seara asta... cerul nepasator atarnase de bolta lui mii de stelute... unde esti tu?
One_Last_Dance
Deschid ochii. Ma intoarc putin si privesc spre fereastra... asa ma trezesc de fiecare data cu chipul tau in fata ochilor. La mine miroase atat de frumos a iarna... Simti ? Din coltul meu de cer, privirile imi aluneca spre tine, spre fereastra usor deschisa... esti acolo, dincolo de fereastra mea.
Ma ridic si deschid incet usa ce da spre terasa... in zbor, doi porumbei se inalta de pe pervaz. E frig... si totul e scaldat in ALB, un alb ce se descoperea in fata priviri mele, cu surasul lui dansandu-mi pe buze in timp ce cuvintele mele, te cheama... Stau cu barbia sprijinita pe brate si imi las parul in voia vantului. O dunga de umbra se apropie incet... apoi soarele cu razele lui blande incearca sa-mi cuprinda obrajii, si din nou umbra si din nou soare. In nari imi persista acelasi miros de iarna.
Neclara, ma tulbura o zbatere in piept si parca in trup si in suflet mi se infiripa ceva nelamurit. Respir adanc, fara sa ma gandeasc la nimic si simt cum frigul ma cuprinde brusc si patrunde adanc in mine, risipindu-se in tot trupul si mai departe, umpland golul dureros din suflet. Un dor... dor de tine. As vrea sa uit amintirea unui trecut... vreau, dar nu pot.
Cerul este albastru, si atat de sus... Te-am intrebat daca simti ca miroase a iarna... stii, si iarna imi place sa ma refugiez in bratele tale, sa ma joc cu tine, sa te provoc, sa te alint, sa te simt, sa-ti ating sufletul!
Dar, e doar un gand. Al meu...

One_Last_Dance
Priveste!... in departare ti-am lasat adierea unui sarut. wub.gif
Il simti?
Greieraş
Pentru Tine:

in inima zambetului
mi te-ai cuibarit ca o floare de dor
inmugurind in fiecare clipa
conturul unui sarut
bataile de inima isi acordeaza struna
dupa aceleasi trei silabe
uneori timid ca o adiere
alteori cu forta a o mie de viori
umplandu-mi intreaga fiinta
de un tine perfect
o sfera albastra de lacrimi
in caldura inimaginabila a unei fericiri
pe care nu am indraznit sa o cer vreodata
tu...
buzele abia indraznesc sa sopteasca
sa cheme
palma abia indrazneste sa poposeasca
pe inima ca rasuflarea unei primaveri
tamplele abia indraznesc
sa doreasca dezmierdarea
pe care o ghicesc in fiecare vorba
rostita atat de cald
de visele noastre ingemanate

smile.gif

Pentru toti: un suras de copil, un raset, adierea primaverii, coltul ierbii smile.gif. Fiecare detaliu poate fi o bucurie, numai sa stim cum sa privim, sa gasim in noi acea putere aproape uitata a zambetului adevarat. smile.gif
anushca
Iubite, azi ma joc cu albastru
sunt simpla picatura de nor senin
pe care-o lipesc urechii tale
vis fantezist de bijutier al sufletului
Si ma īntreb daca unele
sentimente nu-s mai albastre decāt
apa din lacuri de munte ...
albastre melancolii de dupa-amiaza ploioasa
cu lumina filtrata
ca un dor nebun de zbor
dānd buzna-n iatac īntrebānd
"unde mi-ai pus aripile ?"
iniya
hmmmmmm. as vrea sa ma privesti....sa-mi spui cat de mult ma iubesti....sa ma minti cry.gif .....sa-mi placa....sa ma atingi......sa tresar..........sa zambesc.......sa-mi doresc.............sa ma amagesti...........sa ma inrosesc sorry.gif .......sa-mi soptesti...........ca ma iubesti.............. ca ma doresti........sa ma cuprinzi in mainile tale..........sa ma dezbraci tremurand..........sa ma saruti..............sa ma faci sa tresar..........sa plang de durere......sa-mi lasi o amintire.........sa ma iei de mana.........sa nu ma mai lasi............sa fiu a ta...........chiar daca maine voi deveni alta.......... sad.gif si sa-mi spui ca nu ma vei uita vreodat' ca iti vei aminti de mine ca prima data....si ca ma iubesti chiar daca esti cu alta devil.gif
sorry.gif









anushca
Dragul meu nu ne lasa orele risipite-n negura
cu viata aprinde a iubirii lampa
Calcand poteci fara urme schimbatoare
cadente de placere si durere imi misca inima
Ma imbie cald muzica noptii
salbatic vantul alergand in gol
Furtuna se intoarce sa-si caute adapost tacut
si albastrul fluviu al cerului ne revarsa stele
Tu ingaduie sa dainuie un strop din vrerea mea
sa te presimt, sa vin spre tine daruindu-ti liniste
Greieraş
Īnflorită-n nebunia lumii mele de-ntrebări,
La o margine de suflet răstignit īntre mirări,
Mi te-ai strecurat īn gānduri ca un vis de lună nouă
Ca un cāntec de iubire pe o pajişte de rouă,
Cānd timid purtam pe buze īnserarea dimineţii
Mi-ai sădit printre amaruri bucuria tinereţii
Mi-ai pictat pe buze cerul cu zāmbirea lui albastră
Şi mi-ai īnsemnat īn suflet īnflorire de fereastră,
Mi-ai deschis īn ochi un zāmbet ca o lacrimă de dor
Binecuvāntāndu-mi visul cu sclipirea unui zbor.
Te-ai născut să īmi dai viaţă, să īnsufleţeşti tăcut
Nemişcarea unei stele adormită-n vas de lut.
secunda
inserarea e doar o trecere... si nu dureaza mult. indrazneste sa treci in noapte si vei primi stele in drumul tau...

ps. iniya - diavolita mica biggrin.gif
ps1. greieras - cumva compui hip-hop? rolleyes.gif
iniya
secundita hug.gif ....daca atunci am fost diavolita mica...aici ce sunt? wink.gif

Fiara
Imi esti atat de-aproape si buzele-ti ma cheama
Spre asternut. Otrava placerii ma imbie;
Mi te topesti in brate cu sovaieli si teama,
Ti-e inima-nsetata - va fi ce va sa fie...innocent.gif biggrin.gif
Dar din adanc de cupa cand viselor dau vama
Se incropeste-n mine ascunsa nebunie.
whistling.gif


devil.gif
Greieraş
Secunda:

uite ca la asta nu prea m-am gandit
si-i idee buna ca sa fiu cinstit!
nu cred eu ca sunt foarte talentat
dar acuma merge si mai schioptat
mai ales cand ai efecte speciale
si poti in felul asta sa faci ceva parale.
nu conteaza vocea ci conteaza banu'
si cu ritmu-n sange il scoti cu toptanu'...
si va spun acum mi-am gresit vocatia,
nu trebe decat sa gasesc formatia
care sa accepte si versuri mai slabe
ca doara hiphopu' nu e e pentru babe!
si-uite mai vorbim peste-un an mai bine
cand o sa am banu' grup cum se cuvine
si dac-o sa fie sa il scot pa banda
n-o sa uit o clipa ca-i da contrabanda
si ca sunt baiat finut, atent si da bonton
si-o sa dau SECUNDEI si comision!!!

smile.gif wink.gif
iniya
Acum, inainte de plecare, Adame,
zi ce te-am invat:
"In viata sa mergi regulamentar..."

- Pe partea dreapta,
si sa fiu atent la intersectii,
sa nu cumva sa ma pierd pe o strada
laturalnica.

- Tine-te dupa tine insuti, Adame.
- La varsta copilariei sa ma joc,
la tinerete sa iubesc,
la maturitate sa cladesc.
Si toate astea sa le fac dupa mine insumi,
Dar pe partea dreapta.

- Pe toate astea sa le faci frumos.
Iar la batranete sa te apropii de mine.
Ai inteles, Adame?

O sa treci prin multe.

Cam asta ar fi tot.
Vezi? A trai e foarte simplu.
Te obisnuiesti.

Acum du-te si te joaca!



secundito hug.gif
OMU'BUN
iniya, nu stiu de unde ai poezia asta da e superba. O sa o salvez si o sa o trimit cuiva drag! Saru'mana! flowers.gif
Partea trista e ca in lumea mea se circula tot pe partea stanga! Oare asta inseamna ca oamenii astia se feresc de... partea dreapta? sad.gif
iniya
omu' bun hug.gif ..ma bucur sincer ca iti place..iar faptul ca o si pastrezi mwah1.gif ..daramite ca o si trimiti cuiva sorry.gif ....este superba intr-adevar...am primit-o de la mama mea wub.gif ...nu stiu de unde o are..o sa o intreb..daca conteaza rolleyes.gif ....

hug.gif
cipdecip
Pe malul marii stau si plang si ma gandesc din nou la tine...
clipele trec, zilele trec, iar tu departe esti de mine...
Stau si ma intreb, ce sa mai fac, ca sa te simt din nou aproape?
Oare de ce nu esti aici, de ce nu esti in miez de noapte...
Inima-mi plange, inlacrimata, de dor, de dragoste, de viata... alaturi de ea plang si eu, zi de zi, de dimineata.
Durerea in suflet ce o port ma face sa renunt la tine; desi nu pot, desi nu vreau poate ca... doar asa va fi mai bine
iniya
cipdecip wub.gif ..superb... clapping.gif smile.gif ... rolleyes.gif



am sa-i spun si eu secunditei ceva frumos.... cry.gif


Spune-mi
Dacă o flacără,
o clipă,
din drumul ei ştiut
se-abate,
arzănd o fragedă aripă
a unei găze-ndurerate
şi suferă pentru că ştie,
īnvăluind-o īn lumină,
de ce durerea-i tot mai vie,
Spune-mi, te rog,
cine-i de vină?...




sad.gif trista..dar..cred eu..frumoasa tongue.gif
Bibicutz
Zi-mi ceva frumos... imi zice si mie cineva de fiecare data cand vorbesc cu el... Dar cum pot sa ma hotarasc si sa ii spun doar "ceva" cand in mine se ingramadesc atatea sentimente si cuvinte si cantece... Cand sunt atatea de spus, "ceva "pare atat de putin si cred ca atunci toti ne impiedecam de simplul "te iubesc!" care nu mai are farmecul de altadat....

Iubitule, eu m-am trezit
Cat oare-i ceasul?
Hai scoate iute dintre perne nasul,
Caci iata s-a facut si dimineata
A mai trect o dulce zi din viata.....


Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.