Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mituri Despre Pisici
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
FM!
by petclub

Rand pe rand vor fi prezentate aici cateva mituri legate de pisici. Daca stiti si voi cateva nu ezitati sa le postati aici. smile.gif

FM!
Mit: Daca pisica da din coada inseamna ca esteprietenoasa si te poti apropia.
Fapt: Pisicile nu sunt caini, si acesta este un exemplu excelent de a face diferenta intre limbajul corpului lor. Cand cainii dau din coada asta inseamna ca sunt bucurosi sau vor sa se joace, daca pisica da din coada inseamna ca este agitata, si este posibil sa te atace. Oricum, doar datul din coada nu ar trebui interpretat fara a lua in considerare tot animalul). O pisica prietenoasa si receptiva isi va tine coada in pozitie verticala.


Vor Urma... smile.gif
Predatoru
Pisicile fac parte in agenda mea dintre animalele ciudate...Este cunoscut faptul ca toate pisicile au oarecare puteri paranormale...Au fost venerate din vechime...
Si este absolut clar ca va dmai multe ca noi...nu in sensul ca vad si cu nasul si cu urechile, ci pur si simplu ca au acces la alte dimensiuni decat avem acces noi, oamenii...
FM!, poate stii tu ceva in legatura cu reactia pisicilor la valeriana(odolean)...am auzit lucruri interesante despre chestia asta...
contraste
Veneratia pisicilor in Egiptul Antic, era atat de mare incat dupa moartea lor se proceda la imbalsamarea acestora.
contraste
Eu stiu ceva reactii ale pisicilor la masline. Cand le vad, tabara pe ele, sar in sus, se joaca, se tavalesc pe ele, apoi... le devoreaza torcand si cu ochii in flacari.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.