Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Hanuancutei Games Tournament
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Jocuri
Minerval
Ziua buna tuturor gamerilor de la Han!
De ceva timp musteste in mine gandul formarii unei Comisii Organizatorice pe tema jocurilor pe calculator. Ar fi interesant sa prinda si pe acest forum ideea unor jocuri in echipa, atat rpg cat si de strategie. Daca va fi considerat un gand viabil si voi avea sustinatori si declaratii de intentie din partea dvs. voi continua prin a forma o liga profesionista la han in domeniul jocurilor cat si pentru pozitii de analisti de strategie. Anunt pe aceasta cale faptul ca va trebui, in eventualitatea aprobarii venite din partea lui Mihai, sa ne mobilizam serios pentru a putea deveni, in cel mult cativa ani, o forta si un nume in ceea ce priveste "arta" IT&C, respectiv in jocuri pe calculator si programare.

In ceea ce ma priveste, declar deschis topicul pentru orice observatii, adaugiri, nuantari etc. ce ar ajuta acest demers, cat si opiniile dvs. referitor la proiectul antementionat.

May the Force be with you! thumb_yello.gif

skysurfer
Eu m-as baga. Mi-ar placea ceva de strategie ca shooter e cam greu la ce conexiunea am eu. Ar juca cineva un RailRoad Tycoon 3? Sau ma rog orice tycoon care se preteaza la multiplayer?
dead-cat
ar merge un IL2 de exemplu, ca la ala se poate juca fain in echipa. sau un UT.
eventual cossacks laugh.gif

asteptam propuneri.
Minerval
Ziua buna tuturor gamerilor! thumb_yello.gif
Ma bucur ca s-au miscat valurile, poate se ajunge si la un tzunami si ne vom trezi cu cereri din abundenta cu solicitari de organizare si aranjare de competitii, pe variile domenii de jocuri (strategy, rpg, rts, action shooter, mmorpg etc.).
Numai bine si, o chestiune de final, daca nu m-am intors pana la ivirea zorilor inseamna ca am fost prins intr-o ambuscada la counter strike.
Intrigue
Hm...interesanta idee.
Inafara de CS ca joc toata ziua..niste strategie ar prinde bine.
actionmedia
Cand e vorba de strategie nu ma dau in laturi, ba chiar ma bag in fata.
Dar ce rol va avea Comisia? Care ar fi obiectivele?
steiner_gun
mda ... strategie all the way .... si nici un counterstrike nu ar strica ... mi-e dor de asa ceva
repet intrebarea lui actionmedia: care va fi rolul Comisiei?
Antont
Eu m-as baga la niste dueluri de Jedi Academy , daca are careva chef. Minerval,scuze ca nu ti-am raspuns la mesajul de pe celalalt topic , dar l-am citit abia acum smile.gif ....
MikeEL
In concluzie?! Se face un tournament ?? Eu propun urmatoarele titluri, jocuri pline de feeling:

Strategie:
Warcraft3 smile.gif
Starcraft Broodwar thumb_yello.gif
Total Anihilation spoton.gif
C&C Generals ZeroHour
spoton.gif
Shootere:
Couunter Strike smile.gif
Quake3 spoton.gif

Decideti voi !!
Tudy
Eu unul as participa la Starcraft BroodWar si CounterStrike (eu unul prefer CS:Source - asta e unul din jocurile originale pe care le detin - am si un dedicated server, online 24/7). spoton.gif
MikeEL
Hai ca participam, dar cine se ocupa pana la urma de organizare? .. si se ocupa?.. sau ramane o vorba aruncata-n vant?! smile.gif
Marcus
Ma inscriu si eu la CounterStrike, Quake 3 si Broodwar.
Pe langa asta, propun Age of Empires - orice versiune (la Mythology nu ma pricep intrucat nu mi-a placut wink.gif )
Avertisment: Sunt Master of Starcraft & Age. ohyeah.gif Cine se pune cu mine s-ar putea sa se friga. laugh.gif
cociuba
ce legatura buna trebuie sa avem pentru jocurile astea, o sa crape netul de 100 de ori pana terminam o partida ohmy.gif
MikeEL
In concluzie... se ocupa cineva de organizare??
Minerval
Comisia trebuie sa fie formata echitabil. M-am gandit la o formula care ar impaca si pe unii si pe ceilalti, dupa cum urmeaza:
-2 membri din randul userilor simpli, alesi prin vot liber exprimat
-2 membri Cronicari desemnati de administrator
-1 administrator
Total=5 membri vor forma Comisia de supraveghere a "HanuAncutei Games Tournament".
In continuare fac un indemn sa se scrie organizat jocurile care sa fie incluse in selectia pentru Turneul Jocurilor de la Han cat si motivul/motivele pentru care ati ales acele programe.
In rest, God speed! thumb_yello.gif

P.S.: Alte informatii vor fi redactate ulterior.
Endgegner
Subscriu la Ages of Empires si CS

Let’s see who got the better aim with the Glock ph34r.gif
MikeEL
Deacord cu CS (insa sa fie 1.6); adaug la propuneri Starcraft Broodwar, Total Anihilation, si ca shooter Quake3Arena thumb_yello.gif
dead-cat
pe CS, Starcraft sau C&C nu pun mina huh.gif
Endgegner
QUOTE (dead-cat @ 7 Feb 2005, 03:32 PM)
pe CS, Starcraft sau C&C nu pun mina huh.gif

da pe ce pui mana...sau mouse-ul??
dead-cat
UT2004
Operation Flashpoint
FarCry
IL2 FB+AEP+PF
BF1942
X2
HL2 MP (desi cam sucks)
evtl. Cossacks

Olaf
Eu subscriu la Total Annihilation biggrin.gif
Minerval
Notez in aceasta pagina un server de cs 1.5

Y.K.F. NET CStrike1

IP: 81.196.22.165:27015

Serverul are un ping bun, chiar si pentru utilizatori dial-up.
Numai bine.
Nightwind
1.5? De ce 1.5 cand poti sa 1.6? (aceasta e intrebarea)

Eu ma inscriu la CS (1.6) si Flashpoint (preferabil) dar si la Brood (desi ... heh).

Probabil as subscrie si la X2 si IL2 dar nu le am ...
Zeratul
In primul rand buna seara (dimineta sau ziua.. depinde de cand vedeti postul tongue.gif), admir propunerea voastra de a organiza un mini-concurs, turneu, aici...
Eu propun si as concura la Starcraft Broodwar, joc care din fericire a renascut si in randul romanilor in ultimul timp si sper ca comunitatea sa creasca in continuare iar daca printre dumneavoastra se numara fani ai acestui joc va rog sa vizitati site-ul www.starcraft.ro unde a fost infiintata Liga Romana de Starcraft (LRS) lucru care spun ca a contribuit si contribuie enorm la renasterea acestui joc... thumb_yello.gif
Detalii tehnice: pentru a juca starcraft in multi-player, pe un server intern unde latenta va fi mica (serverul Gamespace), se poate juca de pe dial-up fara prea multe probleme.... nu este nevoie de cd key unic... deci cred ca orice fan al jocului ar putea participa smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.